| CevaNou a întrebat:

Vreau si eu carti pentru adolescenti(horror, amuzante, sf...nu de dragoste)

Recompensa:Funda

4 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Alege cartile citind recenziile pentru ele. Poti incepe de aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Carti-Fantasy

| missReckless a răspuns:

Buna.
Daca nu ai citit deja asta, iti recomand Stephen King, de la Misery pana la Casa intunericului si Shining, sau Paulo Coelho, cu Alchimistul, Jurnalul unui mag. Toate sunt captivante.
Ulterior, cred ca ar fi interesant sa mergi catre clasici, de la Dostoievski pana la Gogol, Dickens sau Stendhal. Ai de unde alege.
Spor la citit!

| AdrianaL30 a răspuns:

Iti recomand cartea Nu plange sub clar de luna, care e partea 1... iar partea a doua se numeste Uneori, sub clar de luna.E super, este cu varcolaci adolescenti si de dragoste!

| Toffy_1026 a răspuns:

Academia vampirilor,initierea, Sunt aiurita si se ia, Cine joaca.castiga, sunt multe carti fainehappy...