| PoohZeta a întrebat:

Vreau si eu o parere pentru cei care u dat bac-ul la profilul Filologie ma refer Rom/Ist/Logica pentru ca eu la astea dau bacu si vreau sa spun ca pana in momentu de fata nu am invatat chiar asa de mult pentru bac si cam mai sunt 4 luni si ma cam batut gandul sa ma apuc serios si ma gandesc : Cat de greu e la bac si care e secretu la istorie si la romana sa obtin o nota mare!

2 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Nu exista nici un secret. Pur si simplu, citeste ce ai de citit, iti pui mintea la contributie si atata.

| RoIT a răspuns:

"Secretul" este simplu:
Romana:Invatat
Istorie:Logic (sa incerci sa iei lucrurile logic).
Dar la istorie primele 2 subiecte sunt cu pe baza textului, adica ai niste intrebari si raspunsul este in sursa.
Cu aceste intrebari pe baza textului iei 5 (sa poti sa treci).
La romana primul subiect este cu pe baza textului.
2 si 3 trebuie facute de tine.
Trebuie sa inveti sa elaborezi esee:
-argumentativ
-stricturat
Mult succes de la mine pentru bac!