| Anonim333hdplm a întrebat:

Vreau și eu sa aflu ce rasa este canele meu am înțeles de la tata că este Ciobanesc mioritic și as vrea sa aflu daca este rasa pura

2 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Du-te cu el la veterinar. Daca cainele tau e pui, si zici ca e "ciobanesc mioritic" trebuie sa fie pufos, mare, gras si sa latre mult si puternic! Dar poate fii doar o corcitura intre maidanezi si sa fie asa, deci te duci la veterinar happy

| Dumbi a răspuns:

Dupa mine e o corcitura, am un unchi care are ciobanesc mioritic si il stiu de mic.

Daca stai la sat banuiesc ca ai un cioban pe acolo, nu? Daca ai, pune-l pe tatal tau sa stea de vorba cu el si sa il aduca acasa la tine sa vada. Un cioban bun, stie ce e de rasa si ce nu.