| pisicelulcatelului a întrebat:

Vreau subiectele din anii precedenti de la evaluarea nationala cl a 8-a. mate + romana. Ce CREDETI ca se va da in aces an la compuneri?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu merge pe supoziții, ce cred eu sau ce crede celălalt că se va da la evaluare. Tu pregătește-te bine, învață totul și să nu-ți lipsească încrederea în tine. Odihnește-te (la ora asta trebuia să fii pe culmile visului, nu pe site! happy ), iar emoțiile trebuie să le controlezi, pentru că absolut toți elevii au emoții, chiar și dascălii, care i-au pregătit!

| piTiCcu a răspuns:

Http://subiecte2013.edu.ro/2013/evaluarenationala/modeledesubiecte/

P.S Ai si din anii trecuti, mai jos dar trebuie sa descarci fisierele!