| anonim_4396 a întrebat:

Vreo idee, cam cat costa anul la facultatea de automatica si calculatoare?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate!

Spre exemplu, la Cluj-Napoca :
"Taxa anuala de scolarizare pentru cei admisi la taxa este de 3.300 lei pentru predare in limba romana si 3.500 lei pentru predare in limba engleza." - SURSA :
http://www.utcluj.ro/admitere/licenta/automatica-si-calculatoare/

Toate cele bune.

| aLeXz95 a răspuns:

Salut,nu ai precizat care facultate si din ce oras, dar estimativ iti spun ca taxa la orice facultate variaza intre 2.700 si 4.500 ron.La facultatea aleasa de tine, cred ca te va duce la aprox 3000ron(banuiesc). Poti intra pe site-ul facultatii si cauti la domeniul inscrieri, acolo gasesti si pretulwinking