| marisha96 a întrebat:

Ziceti-mi va rog citeva adrese de unde pot sa invat engleza simplu si repejor, adica sa fie usor de memorat.

3 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Unele din cele mai bune lectii de engleza le-am gasit aici:
http://www.youtube.com/watch?v=uqgKvNxhCvQ
O sa poti tine o conversatie obisnuita cu lectiile astea, bafta!

| SimionAlexandru a răspuns:

Buna, marisha :-)
Si eu fac acelasi lucru ca si tine, invat limba engleza online.
Iti recomand cu incredere site-ul :
http://englishteststore.net/....../index.php
Ai tot felul de teste si intrebari, inveti foarte usor. Eu m-ai mult il folosesc pentru gramatica. :D Sper ca ti-am fost de ajutor. Iti doresc somnic usor(probabil acum dormi), si o zi superba (dupa ce te trezesti). :P

| Swal a răspuns:

Parerea mea este ca o limba nu se poate invata repede si usor, in niciun caz. Mediul prielnic pentru a face aceasta chestie este sa stai intr-un loc unde se vorbeste doar acea limba, iar in cele mai multe cazuri, sa te muti in Anglia pentru a invata engleza, in Franta pentru a invata franceza etc. Totusi, se poate invata si de acasa dar iti garantez ca accentul si pronuntia vor fi jalnice. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut in legatura cu intrebarea, nevoia ta doar ca trebuia sa stii si asta. Este adevarat ca trebuie sa tocesti si putin cartile pentru a studia cum trebuie o limba, doar ca trebuie pus mult accent pe practica, adica, pe vorbit. Chiar daca gresesti gramatical la inceput nu ar trebui sa te dai batut/a. Nu toti ne-am nascut invatati. Eu acum locuiesc in Italia, limba am invatat-o la scoala pentru ca de acasa singur, fara nici un ajutor era de-a dreptul imposibil. Iti urez succes in aceasta chestie. happy