| radutherap a întrebat:

Acum 6 zile eu si prietena mea am avut sex si dupa i-am dat pastila de a doua zi.Azi a inceput sa-i curga sange. Poate fi insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea nu indica sarcina, ci o suferinta a endometrului in urma dozei bomba de hormoni administrata. daca tu i-ai dat-o, inseamna ca esti medic (altfel este ilegal sa prescrii tratamente), asa ca intrebarea este ciudata. Oricum, ar trebui vazuta de un ginecolog cat mai repede, unul cat mai bun.

| pisoias a răspuns:

Mai bine merge la un medic ginecolog.El e cel mai in masura sa va spuna ce s-a intamplat.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ai auzit de menstră peste sarcină?

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca i-ai dat pastila in aceeasi zi sau a doua zi adica la timp nu are cum sa fie insarcinata.

| radutherap explică (pentru AdrenalinTm):

A fost data in aceeasi zi.Dar de la ce sunt sangerarile?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru radutherap):

Dupa pilula de a doua zi este posibila o hemoragie. Acesta nu este neaparat un efect secundar, si procesul indica ca exista o sarcina. Sangerarea poate sa dureze 6-7 zile.

| radutherap explică (pentru AdrenalinTm):

Adica exista o sarcina? Ai spus ca nu are cum.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru radutherap):

Asta iti explic, a fost, numai e.

| radutherap explică (pentru AdrenalinTm):

Deci pot sta calm? Ca nu o sa se intample ceva?