| anonim_4396 a întrebat:

Acum,tata a venit la mine in camera si a vrut sa ma certe ca de ce ma bag.Dar l-am luat direct si i-am zis sa nu mai bea si sa inceteze cu scadalurile.Dar mi-a intors-o cu "Tu stii ca ai cazierul patat?" si la faza asta am inceput sa plang si sa-i vorbesc mai deschis ca niciodata.Am tipat cat m-au tinut plamanii ca el niciodata nu m-a inteles si nu m-a invatat sa vorbesc deschis cu el si ca m-a judecat, dar nu m-a tinut o data de vorba sa vada cum gandesc eu de fapt.Si i-am zis ca oricine greseste si ca imi pare rau (pentru niste greseli din trecut).Deci am tipat cat am putut de tare si m-am descarcat. Faza asta,de fapt, era valabila pentru amandoi..am si lasat sa se inteleaga asta,dar atunci "purtam" o discutie cu el.
Apoi m-a luat in brate, a negat tot ce i-am zis eu..imbratisandu-ma si vorbindu-mi frumos..si a plecat.
Familia asta s-a destramat, stiu asta..nu mai am ce sa fac.
Cu el nu mai vreau sa vorbesc,dar de fapt nu mai vreau sa vorbesc nici cu mama,nici cu nimeni.
Exact acum a venit la mine, mi-a pus o tigara in fata si m-a intrebat "ce tigari sunt astea?"...de parca nimic nu s-ar fi intamplat.
Nu se mai poate face nimic pentru familia asta, dar ce as putea sa fac pe cont propriu?

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Iesi naibii de acolo si nu te mai lasa imbratisat neghiobeste ca asta-ti alimenteaza slabiciunea.Lasa-i naibii sa se inteleaga amindoi si nu mai fi marioneta cind a unuia cind a altuia folosita in egala masura de unul impotriva celuilant.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Te inteleg -_- e greu sa nu poti spune,, familia mea''cu zambetul pe buze dar viata merge mai departe cu ei sau fara...

| daassh a răspuns:

Esti intr-o situatie delicata, nimic nu se face pe cont propriu, totul se face cu ajutorul familie mai devreme sau mai tarziu nu ai ce sa faci familia iti este data si nu ai cum sa ti-o alegi tu, asa ca tot la ei trebuie sa te duci si sa vorbesti, tot cu ei stai de vorba, tot cu ei lamuresti, tot cu ei faci tot ce ai de facut mai devreme sau mai tarziu deci nu mai astepta, du-te si rezolvati problemele, si nu nuita toate problemele au o rezolvare mai devreme sau mai tarziu.Succes!

| Niiiicu a răspuns:

Eu iti urez numai bine si incearca daca vezi ca nu mai sunt sanse sa nu mai te enervezi ca nu iti face binehappyacum sfatul meu este sa iti continui viata sa nu te lasi de scoala sau sa renunti la vissele tale pentru a nu ajunge cum au ajuns si parinti taiwinking(imi pare rau daca suna urathappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-a induiosat imbratisarea lui...deloc.
Deci nu ne-am "impacat".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei ce este bine este ca v-ati impacat. Incearca tu sa o unesti fa ceva imi pare pentru tine.nu te lasa de scoala continuat-i viata linistit si uita totul descarca jcoul Metin2ro si joacate sigur vei fi vesel SUcces!

| Liliana1981 a răspuns:

Uff, nu prea ai ce sa faci in situatia asta decat sa speri ca totul se va sfarsi repede. Stiu ca e dureros sa ti se destrame familia dar cred ca e si mai dureros ca doi oameni sa-si iroseasca viata cu certuri si scandaluri. Ar trebui sa le fii alaturi amandurora pentru ca in definitiv sunt parintii tai si nu se cearta din cauza ta ci pentru ca ei doi nu mai pica de acord. Si sa-i sfatuiesti sa se separe amiabil in cazul in care cred ca nu-i mai leaga nimic. Iar tu- tu incearca sa-ti vezi de viata ta invatand ceva din aceasta experienta. Stii cum se spune..."viata merita traita pentru experientele pozitive, insa cele negative ne invata cum s-o traim". Sunt convinsa ca o sa-ti alegi un iubit care sa fie opusul tatalui tau. Eu una asa am facut.

| AndraRox a răspuns:

Este un sentiment "ciudat"ca fica ta sa iti spuna tot ce gandeste despre tine, deci mie mi se pare ca a reactionat normal imbratisandu-te, si eu stiu un caz de acelasi gen, verisoara mea trece prin niste clipe groaznice de fiecare data cand tatal ei bea, si a incercat si ea, la fel ca tine, sa discute cu el, impresionandu-l atat de tare incat a inceput sa planga. Poate ca nu se mai pot remedia lucrurile in privinta familiei de alta data, dar macar gandeste pozitiv. Eu zic sa iti pastrezi totusi o relatie buna cu tatal tau, si sa discutati de fiecare data cand mai apar astfel de certuri (eu sper sa nu mai fie ccazul). Chiar daca acum te cearta, un tata mereu se sensibilizeaza la cuvintele "triste" ale ficei lui.
Sper ca te-am putut ajuta si iti urez multa bafta. Paa!

| 21ndstillachild a răspuns:

Ai cazierul patat?

| anonim_4396 explică (pentru 21ndstillachild):

Nu,era o metafora.

| 21ndstillachild a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa,sczz,,oricum,esti fata lor, adica macar calca ti inca o data pe orgoliu si vorbeste cu amandoi, sa faca ceva macar de dragul tau, si sa le explici ca situatia nu poate continua asa

| Ana2618 a răspuns:

Daca nici cu mama ta nu te intelegi, pe propriul plan poti sa iti faci singura viitorul ma ref la un loc de munca si sa te stabilesti tu, iti uresz sanatate si ai grija de tine

| KPB a răspuns:

Pai si tu ai gresit cand ai tipat la elwinking, trebuia sa vorbesti calm cu el si dupa sa ii zici pe ocolite, "eu sunt mai mic si gandesc altfel, imi dau seama ca se pot rezolva probleme si fara cearta"
baftahappy!