| LastHope a întrebat:

Ajutati-ma va rog eu frumos.Sunt cu o fata de 8 luni si de curand ea m-a inselat cu fostul lui, am aflat ca se intalneau la ea acasa si am intrebat-o si mia recunoscut ca au facut ceva in seara aiasad si mi-a cerut scuze mi-a zis ca ii pare rau pentru tot ca a gresit, si ea tinea ascuns asta de mine Eu a facut foarte multe pentru ea, fiecare seara ma rugam pentru ea. ii spuneam in fiecare minut ca o iubesc fara sa vreau, Intr-o zi cand e sa supara pe mine mergeam infata blocului si o asteptam de seara pana dimineata Dar acum nu stiu ce sa fac sunt pierdut cryingma doare inima, e un sentiment foarte naspa.pentru prima oara in viata mea am iubit si am patit asa ceva.ma doare sad sufar prea mult va rog frumos ajutati-ma. vreau sa o iert, dar nu stiu daca fac bine. Daca stiam ca e asa dureros nu m-as apropia de nici o fata sad Sufar plang dar nimeni nu ma aude.nimenu nu ma vedesad sunt pierdut, m-am saturat sa plang vreau sa fiu fericit, o iubesc prea mult. dupa cate mi-a facut tot nu o urasc si o iubesc...si daca as vorbi acum cu ea as crede in tot ce mi-ar spune ea, doar cand ii aud vocea ma face sa uit de tinesad
Stiu prea multe despre ea, Stiu ca ii place sa rada. dar sa rada de ea nu de mine.stiu ca ii place sa se joace sa se joace cu alt cineva nu cu mine.Tot ce am facut a fost sa iubesc, si asta a fost greseala mea sad

10 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Asa cum tu ti-ai rezervat dreptul de a o trata cu respect si a o trata bine, asa si-a rezervat si ea dreptul de a-ti insela increderea si de a te face sa suferi.Ai fost prea bun cu ea si si-a luat-o in cap.Acuma dupa ce s-a ars cu fost, nu mai este loc de "imi pare rau, n-am vrut". Daca vrei sa te respecte in relatie, imbarbateaza-te si las-o in pace un timp, daca te cauta si se intoarce la tine, dupa ce vede ca tu n-o mai vrei, poate atunci o sa-si dea seama ce a pierdut.Ca sa stii, prima dragoste intotdeauna doare cel mai tare si lasa urme mari, dar prima dragoste este doar inceputul altor relatii pe viitor in care tu o sa fi mai pregatitiv dpdv. emotional si al relatiilor, o sa stii ce sa faci si ce nu.Ce zici tu acolo, ca ai ierta-o orice ar face, se numeste penibil, grow a pair nea, o ierti azi, o ierti maine, poimaine este posibil sa o gaseste cu doi in pat.Istoria are tendinta de a se repeta. Daca chiar o vrei inapoi si sa te respecte, tine-te bine pe pozitii si las-o de capul ei sa vezi daca se intoarce la tine.Stiu ca doare, dar asta se intampla cu prima dragoste, iti lasa un gust amar, preferai sa nu sti de fete niciodata, doar nu credeai ca o sa te insori cu ea nu? Vezi ca o dai in obsesie deja, daca nu ii crezi scuzele si crezi o sa repete fapta, nu-i da a doua sansa sa te faca de ras si sa-si bata joc de tine inselandu-te.Lumea-i mare, ai de unde alege, oricum ai iesit cu lectia invatata "sa nu iubesti prea mult". Acuma totul tine de tine si daca vrei sa continui povestea sau sa pui punct si sa dai pagina spre un alt capitol, o alta fata.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cati ani ai ma pustiule!?

| BassHunter13 a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Ce conteaza varsta... dragostea poate sa apara la orice varsta!

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru BassHunter13):

Ehh conteaza. Ca daca are 14 ani nu e recomandat sa isi bata capu cu femeile. Abia a vazut cum arata buletinu...

| MMihai a răspuns:

Nu am citit atent povestea ta, dar mai sunt și alte femei, pe această planetă.

| laurentiu80 a răspuns:

Parerea mea este sa inecrci sa o uiti. Daca ea te-a inselat inseamna ca nu te iubeste si mai ales nu te respecta.Te-a inselat o data, te va insela si a 2 oara.Sa nu te amagesti singur ca nu o sa se mai repete! Suferi acum, dar timpul le rezolva pe toate. Si eu am pus capat unei relatii de 5, si ma gandeam pe-atunci ca o sa sufar pana cand mor, dar intr-o zi si nu peste mult timp am cunoscut o fata mult mai frumoasa decat fosta, foarte harnica, si care nu ma face gelos. Diferenta se cunoaste!

| BassHunter13 a răspuns:

Sfatul meu este ca cel mai bine ar fi sa o uiti pentru ca nu are rost sa mai stai cu ea pentru ca ea inselat odata si te va mai insela ...Mergi in fata oglinzi dati 2 palme si revinoti uitate dupa o alta fata! Si ai sa treci pe asta! Singura greseala care ai putea-o face sa te inchizi in tine sa nu mai iesi in oras sa nu mai ai chef de nimeni! gandeste-te ca cel mai bine ar fi fara ea chiar daca o iubesti si stiu ca este foarte greu sa o lasi! Dar nu ai ce face pentru ca o sa te faca sa suferi mai mult!

| ganton a răspuns:

Problema clasica: se rezolva cu pumnul! (pe amandoi) succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat-o in freza dupa o relatie de 5 ani cu o tipa. si nu eram un pustan. Mi-a dat papucii pentru cineva mai "cool", mai plin de bani, mai plin de toate. Am suferit ca un caine, pentru ca am tinut la ea. Insa mi-am zis ca si Klepto "istoria are tendinta de a se repeta". Nu ti-am facut figuri de genul, nici eu nu accept. La prima tura cand am prins-o cu celalalt, adio si n-am cuvinte. Am taiat ORICE legatura cu ea. A incercat sa ma caute dupa un an si am trimis-o inapoi. Cand faci o alegere trebuie sa stii ca vei suporta si niste consecinte. Mi-a trebuit cam 2 ani sa o uit, insa mi-am gasit alte preocupari mai folositoare si mai interesante. Viata merge inainte. Nu e nici prima si nici ultima. Ocupa-te mai mult de tine si invata. La vremea lor vin toate. Bafta!

| 19marian60 a răspuns:

Du-tesi fa-ti un dus,dati barba jos,inchide telefonul,imbraca-te si du-te la oglinda. Daca te vezi capabil, pleaca in oras. Observa si tu strada! e lumea plina de FEMEI, si ce femei.alege si iubeste tot ce vrei.Nu te sfii, iubeste-le ca ele vor!