| Oliv99 a întrebat:

Am 13 ani si 1.66! Sunt slabuta.
Credeti ca as putea ajunge la 1.72? Tin sa spun ca familia are inaltime destul de micuta, dar eu sunt diferita de ei. Tata are 1.72 dar inainte avea 1.75! Am vreo sansa sa ajung la 1.72? big grin

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti chiar depasi 1, 72 m, ai tot timpul.

| Azµre a răspuns:

Toate la timpul lor, și da este posibil cu o alimentație echilibrată și cu puțin sport cum ar fi înotul ai șanse foarte mari să te dezvolți frumos.
Îți urez toate cele bune!

| Ichnat a răspuns:

Inotul iti va face un corp dupa care baietei se vor holba la tine! happy Baschetul te inalta repede si sper eu distractiv! tongue

| Anonim0100 a răspuns:

Buna, inca ai 13 nu pot ave 3 m inca esti in dezvoltare asteapta pana la 21.
Pa, pa!

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Da, ai putea adica tu acuma esti in crestere si o sa te mai inalti nu o sa ramani asa.Pa,pa.

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna,

Inotul te poate ajuta.

Succes.

| CorNNeL a răspuns:

Cu putin cate putin o sa ajungi pe la 15 ani o sa ai cam pe atat garantez!

| WolfSRain a răspuns:

La varsta ta ca si fata stai binisor.
Cunosc fete care sunt suparate ca sunt prea inalte asa ca nu te grabi, parerea mea.
Poti sa ajungi pana la 2 metri dar acum depinde de organism genetica alimentatie sport mult mai multe.
Eu spun sa te gandesti la altele.

| TheFuture a răspuns:

Da... nu depinde neaparat de parinti, poti mosteni inaltimea si de la bunici si etc deci poti ajunge lejer la 1.72

| Oliv99 explică (pentru TheFuture):

In unele cazuri parintii sunt pitici si copiii cat copacii laughing

| PamPam123 a răspuns:

Depinde si de inaltimea mamei, a bunicilor.N-o sa cresti, daca o sa stai in pat, trebuie sa faci miscare..si nu sala. Inotul e cel mai recomandat, dar in mod constant. Eu, una, fac inot toata vara si se vede. Oricum, o sa mai cresti, esti, inca, micuta!

| Bambilika a răspuns:

Da. dar pentru asta trebuie sa practici un sport precum baschet sau volei. te va ajuta sa te inalti mai repede. dar poti sa mai astepti un an. inca te dezvolti.

| Oliv99 explică:

Chiar fac inot in fiecare saptamana merg la dunare sau la strand si inot mult. Prin alimentatie echilibrata ce vreti sa spune-ti?

| WolfSRain a răspuns (pentru Oliv99):

De exemplu ar fi o dieta disociata adica azi mananci lactate maine carne poimaine legume si fructe.

| Oliv99 explică:

Practic inotul in fiecare saptamana cateva ore la strand sau dunare. Ce sa inteleg dintr-o alimentatie echilibrata?

| Ella_9296 a răspuns:

Este foarte posibil. Cand eram de varsta da aveam 1.63, iar in prezent (16ani) am 1, 70. Deci eu zic ca da. happy