| andrei_2435 a întrebat:

Am aflat ca sotia mea cu toate ca nu i-am dat nici un motiv niciodata, ceea ce mi-a recunoscut si ea, si stiu ca ma iubeste, e indragostit de alt barbat care de poate 2 saptamani l-a cunoscut si l-a vazut doar de 2 ori, care este si mai mic decat ea, sotia mea are 26 ani, am aflat ca vb cu el pe net si am aflat si ce vorbeste cu el, sunt un om puternic care pana acum nu m-a speriat nimic nici viata, nici greutatile vietii, efectiv e prima data in viata mea cand nu stiu cum trebuie sa reactionez, ultimele 2 saptamani traiesc intreun stres, nici nu pot dormii, simt ca ma macina, impreuna avem un copil de 2 ani si efectiv nu stiu cum sa fac si ce sa fac? Ea nu stie ca eu stiu toatea astea, si barbatul respectiv are prietena, inca sunt la faza de a vorbi ca daca eram langa tine, nu ma dezlipeam de tine... Am vazut conversatia in care ea zicea ca nu ma simt deloc bine, ma simt vinovata, cand fac dragoste cu sotul meu si ma gandesc la tine... Ce ar trebui sa fac? Si pe acel barbat il stiu, as putea oricand sa ajung la el... pana acum ma gandeam ca daca mi s-ar intampla as rezolva problema cum stiu eu, intreun cuvant "i-as rupe gatul", dar acum ma gandesc la fetita mea si imi iubesc sotia si nu as vrea sa daram ceea ce mi-a luat anii buni sa construiesc, familia mea care e totul pentru mine, efectiv nu stiu ce sa fac... Va cer ajutorul... un sfat de la un specialist, oricine poate stie mai bine ce sa fac... va multumesc anticipat si imi cer scuze ca am prelungit asa de mult ceea ce am scris...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt un specialist, dar sincer nu cred ca sotia te iubeste cum nu cred ca il iubeste nici pe celalalt. Nu stiu ce sa faci, n-as vrea sa fiu in pielea ta. Eu, dar recunosc sunt orgolioasa in dragoste, i-as printa frumos conversatia respectiva, i-as face bagajele si i le-as lasa pe toate la usa, schimband totodata si incuietoarea.

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Andrei, pentru o ratacire de moment mai ales pe net nu merita sa iti distrugi viata de familie.Procedeaza cu calm si mult tact si te rog sa te gandesti la puiul de om pe care il aveti.Lupta pentru familia ta, nu te da batut, iti spune asta o femeie cu 35 de ani de casnicie.

| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa puneti cartile pe masa. nu cu ton ridicat dar e bine sai spui tu ca sitii despre relatia ei ascunsa si vezi ce ti sp unde ai gresit si ce o nemultumeste,. incearca si salveaza ti casnicia pentru ca bataia nu e o solutie si [el] nu cred ca e vinovat daca ea nu ar fi acceptat situatia sau a vrut cevadinafara ///? nu mi se pare corect din partea ei Sunt mama si iti dau acest sfat pentru ca am si eu 2 baieti mari din carae unul a trecut si mai trece prin ceva asemanator doar ca el nu e casatorit dar sufera pentru cea care la mintit si la parasit... mi ar placea sa mai vb si sa mi sp ca ti ai rez pb .si fetita e bine .astept,, pa

| monyk a răspuns:

Poate ca a intervenit monotonia, sau poate nu te mai iubestesad. dar totusi aveti o familie, un copil si ar fi pacat sa va despartiti, poate doar vorbeste cu el si nu e ceva serios, vorbeste cu ea si lamuriti ce ramane de facut, ca nu se stie, mai bine vorbiti sa stii ce ramane de facut.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Probabil ca acum sotia ta are nevoie de... altceva. De cand nu ai mai surprins-o? Cand ai mangaiat-o ultima data pe coapse? Cand ai sarutat-o tumultos pe gura?
"Esti cea mai frumoasa femeie din lume si te doresc cum nu te-am dorit niciodata!" Poate asa ar trebui sa inceapa urmatoarea voastra intalnire. Acorda-i multa atentie si fa totul sa se simti iubita. E tot ce are nevoie.
Cand o femeie se simte iubita si protejata, nu calca alaturi...

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Andrei, ma bucur din tot sufletul ca ai reusit sa o privesti in ochi pe femeia ta si ca ai constientizat ca are nevoie de mai multa atentie din partea ta, de mai multa dragoste. Sa nu uiti asta si sa-i fii aproape in fiecare clipa.

| Mefisto23 a răspuns:

Prietene, nu actiona la primul impuls. Si eu citind, imi venea sa spun sa te duci dupa el, sa te iei de ea, sa o inchizi in casa si alte alea. Dar incearca sa vorbesti deschis cu ea, sa o intrebi de ce face chestia asta, dar fara sa ii dai impresia ca te simti vinovat sau ceva, sa ii arati copila pe care o aveti impreuna. E o situatie nasoala. Poate e plictisita, poate nu stai prea mult pe acasa, poate se simte neglijata, apoi - poate nu se poarta ea atat de frumos cu tine incat sa te intorci la ea pentru mai mult, poate se dedica altor chestii. Comunicarea intre soti e cheia oricarei probleme. Eu daca as fi in situatia ta, m-as duce la ea si as intreba-o simplu : DE CE? Daca ai un raspuns serios pentru mine, in care sa cred, si in urma caruia sa luam o decizie - ok- discutam. Daca nu, termina cu prostiile! Avem o familie pe care nu o putem pierde pentru un amarat de fluture-n stomac!

Ce sa mai zic, fii tare, afla motivele si lupta cu demnitate pentru ce-i al tau! Bafta!

| Shery a răspuns:

Recucereste-ti sotia!
Fii romantic! Surprinde-o, adu-i flori, fa-i o declaratie de dragoste speciala, fara sa ai un motiv... sau macar ea sa nu stie motivul... De obicei, in viata de familie intervine monotonia, iar noi, femeile, in general suntem adeptele schimbarilorwinking
Succesuri laughing

| Shery a răspuns:

Mefisto are dreptate, daca o iubesti, lasi orgoliul la o parte si lupti pentru ea, dar nu cu pumnii, ci cu iubire.

| lora_9285 a răspuns:

Nu actiona la nervi pentru ca, acum poate te simti dat la o parte, linisteste-te!
Eu zic ca din aceasta asa zisa prietenie, nu va iesi nimic.Este ceva trecator. Eventual pune-l la punct pe don Juan. Iar cu ea, poarta-te ca si cand nu este nimic in neregula, ba poate chiar mai frumos ca pana acum. In scurt timp o sa-si dea seama de ce era tentata sa faca.

| ela84 a răspuns:

Se poate intampla in viata de zi cu zi, desi iubesti un barbat, sa mai fii atras si de altu, asta e pentru ca ori nu iai oferit tot ce si-a dorit, ori pentru ca intre voi e monotonie, nu aveti actiune impreuna.Parerea mea e sa vb deschis cu sotia ta siu sa ii zici ceea ce stii si ceea ce te macina, atunci vei vedea si reactia ei. Daxca se enerveaza ca iai citit conversatia, atunci las_o pe drmul ei, daca te iubeste isi va da seama de greseala, si in acelasi timp va lua decizia buna, accea de a renunta la atractia ei pentru. un alt barbat.Totusi cred ca merita o sansa daca tu crezi ca este o persoana buna, fiecare din noi gresim, si tu ai putea gresi in privinta asta, ca si sotia ta, sa te simti atrasa de o alta femeie, insa daca iti iubesti sotia si iti dai seama de faptul ca o poti pierde, atunci cealalta persoana va disparea; Succes!

| cesege a răspuns:

E groaznic! Numai prin iubire, comunicare si rabdare cred ca iesi la liman! Trebuie sa fi f diplomat, sa intelegi de ce are inima hai hui. Dupa ce ai inteles, trebuie sa actionezi, sa incerci sa rezolvi! Dar daca este iubire, o sa reusesti si o sa si intuiesti ce ai de facut! Bafta!

| Mihaic93 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. e ceva nasol. vorbeste cu sotia ta, asta e singura solutie! iar pe barbatul ala. pune-l putin la respect, ce pampalau, stie ca are copil si sot, si el avand prietena, se da la sotia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu acel barbat, calm si ferm, sa iasa din viata sotiei tale, sa se gandeasca ca aveti o fetita care are dreptul sa aiba tata si mama, are dreptul la fericire, la o viata normala. Spune-i ca iti iubesti sotia si familia si de aceea ai decis sa nu ii spui ei ca stii si, ca apelezi la intelepciunea lui si la demnitatea lui de barbat. Spune-i sa nu tradeze sotiei tale discutia ta cu el, sa ii spuna ei, ca a fost doar o gluma, un chat de plictiseala si ca are prietena, deci incheie relatia virtuala cu ea si de una reala nici nu poate fi vorba. Cred aceasta discutie trebuie sa fie doar intre voi doi si sa nu ajunga la urechile sotiei. Ea va fi poate suparata cand celalalt ii va spune asa ceva, dar tu vei fii in zilele acelea foarte tandru si atent cu ea, o vei invita la un restaurant si veti avea momente frumoase, puteti iesi si cu fetita pentru un weekend frumos, de familie. Crede-ma ca "indragosteala" asta din partea ei, este doar un semn de "plictiseala" dupa nastere cand toate sunt doar rutina (copil, somn, papa, baitza, hainute spala-te, gospodarie), etc.si, se intampla multor femei. Ai rabdare cu ea, nu uita sa fii tandru mereu cu ea, sa te ocupi numai de fetita si de ea in fiecare zi macar o jumatate de ora. Nu ajunge sa castigi pentru familie, ci trebuie sa fii prezent in viata lor tot timpul. Iti doresc intelepciune si putere si te admir ca ai putut sa fii atat de intelept sa nu faci un gest regretabil din orgoliu si durere, ci sa gandesti bine, ca mai sunt cai de a-ti salva familia si dragostea. Ai respectul meu si daca este un om de onoare il vei avea si pe al acelui barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa mai lupte pentru ea? La revedere! Fi barbat si nu te lasa dus de sentimente. Ea te-a calcat in picioare, te-a umilit, si tu ce sa faci, sa te rogi de ea sa se intoarca la tine? Sa o ierti? Pai daca a calcat stramb o data o v-a mai face, si cu tine cum ramane? Ce-a mai vinovata o vad pe ea, deoarece cred ca stii vorba aceea"Pisica pana nu ridica coada motanul nu se da la ea", bineinteles ca e si el vinovat dar ea este principala mai ales ca aveti si un copil mic impreuna. Oare ce simte cand se uita in ochii copilului vostru? Sa nu te lasi nu te mai merita.Sunt femeie dar nu o pot apara.Trebuia sa aiba curajul, sa-ti spuna daca o nemultumea ceva, nu sa faca lucrul asta atat de josnic.Copilul tau nu are nevoie de asa o mama. Poate ca am fost prea dura dar asa am simtit eu sa-ti spun. Sa nu te lasi fi tare.Succes. (Lory)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratai si ei. dovedestei ca stii si vei avea un atuu in fata ei. daca se simte vinovata, inseamna ca si ea tine la tibe si la copil.are fantezii cu respectivul. e de inteles cata vreme ramane la stadiul de fantezie. dar trezeste-o la realitate si arata-i ca nu esti prostul care crede sentinental vorbind. iar gagiului ala poti sa-i spui ca fiind vorba de familia ta poti sai faci rau la fel de mult cat bine iti face el comportanduse asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut intrebarea ta si as vrea sa-ti zic ca si eu sunt in situatia .sotiei. Vorbesc cu cineva pe net de cateva saptamani si mi pare ca ne potrivim... Poate imi pare... Dar de ce fac asta? Pai cum au zis si fetele, atata timp cat sotul meu de ani buni nu mi -a zis; esti frumoasa sau sa simt ca intr-adevar sunt femeie, normal ca am cautat aceste cuvinte in alta parte. Iar cel care mi le ofera la randul lui nu le mai primeste demult.Stiu ca nu e bine, dar...Eu nu ti pot da un sfat, dar pot sa zic, sa i arati sotiei ca o iubesti, daca o iubesti si ai sa vezi ca vei fii printul ei din poveste! Ai neglijat-o si costa... Noi, femeile vrem dragoste, protectie, si nu de la altii, de la sot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija, sa nu fii prea naiv? Cu timpul o sa vezi poate cum este sotia ta de fapt.Sa dea D-zeu sa nu te inseli.Si eu am facut ca tine si am gresit si doar m-am amagit ca va fi mai bine sau ca s-a shimbat si nu a fost deloc asa. Iar voi cei care i-ati raspuns lui Andrei nu trebuie sa acuzati pe nimeni pentru.ca si-au spus opinia personala pentru ca el a cerut-o.Nu cred ca trebuie sa gandim toti la fel.Fiecare e liber sa gandeasca cum doreste. Acum trebuie sa dam si raspunsuri impuse? Cel care crede ce raspunsuri ii sunt cele mai folositoare este Andrei si nimeni altcineva. Din acest motiv, el a cerut parerea mai multor persoane ca sa o aleaga pe cea mai buna sau sa o poata compara. Nu credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu Brigaela...decat sa iti pierzi viata langa o femeie care nu te iubeste mai bine o termini cu ea si cauta-ti o femeie care sa teiubeasca si sa te respecte ca in definitv avem doar o viata de trait si nu trebuie irosita...

| andrei_2435 explică:

Va multumesc tuturor pentru. ajutor, multumesc pentru timpul acordat... asa voi face, in seara asta o sa vb cu ea calm, de asta ma si intarziat cu discutia asta, am incercat sa o fac sa inceteze, am incercat sa o trezesc la realitate, am incercat sa isi dea seama ca nu face bine, am incercat sa ii aduc aminte in caz ca a uitat ce fel de om sunt si cat de mult o iubesc, am incercat prin copil sa o fac sa isi dea seama... efetiv am crezut ca o sa pot si o sa se rezolve altfel... am mai zis, eu stiu cum e ea si stiu ca ea stie ca greseste, am vrut sa o trezesc pritre o prietena de a ei care sigur nu i-ar fi dat dreptatea pentru ca ea a fost inselata de sotul ei, dar am zis mai bine astept in sepranta ca se schimbe ceva, decat sa fac o greseala si sa o indepartez... am incercat sa o recastig in zilele asta, cum am crezut eu de cuvinta si simt ca si ea vrea sa se schimbe sa nu fie asa, dar nu e puternica, si se lasa dus de val... dar in seara asta o sa vb cu ea...

| andrei_2435 explică:

Salutare
In primul rand va multumesc tuturor inca odata pentru timpul si interesul acordat…
Trbuie sa recunosc ca ma simt foarte bine in acest moment, in timp ce va scriu nu stiu cum sa va mai multumesc…
Aseara am iesit cu sotia mea la restaurant pentru ca asa cum stiti implineam 4 ani de la casatorie, si dupa aceea ne am oprit undeva si i-am spus ca trebuie sa vb pentru ca avem o problema care trebuie rezolvata intre un fel sau altfel…si ca vreau sa fie sincera cu mine… i-am zis ca nu stiu de ce s-a ajuns aici? Si ca stiu tot ce se intampla cu ea si tipul respectiv si nu stiu si nu mi dau seama de ce s-a ajuns aici? Am intrebato ca, daca nu aflam si nu purtam discutia asta ce se putea intampla?
Ea a zis: nu cred ca se putea intampla nimic…
A spus ca nu stie ce e cu ea, stie ca facea ceva gresit dar nu putea sa se opreasca, ca nu a avut curajul sa vb cu nimeni, nici cu cea mai buna prietena ca era sigura ca o va certa si ii va zice sa se trezeasca la realitate…
A spus: ca acel tip nici nu e mai frumos decat tine si nici nu arta mai bine decat tine, dar efectiv nu stiu ce e cu mine, nu stiu ce e in capul meu, nici nu stiu daca imi place de el, nu stiu de ce am facut asta…
I-am zis nu stii daca iti place de el dar zici ca faci dragoste cu mine si te gandesti la el… a spus, nu stiu, asta mi se intampla si mi-e frica dar nu stiu ce e cu mine, stiu ca nu meriti asta, nu am motive sa fac asa ceva dar efectiv nu stiu ce e cu mine, ajuta ma tu terog…asta toate in timp ce plangea… a spus ca au fost numai niste dicutii pe mes si atat, ca nu vroia sa risca nimic, ma iubeste si isi iubeste si copilul si familia, dar parca ii dadea o siguranta ca toate discutia era pe mess si nu mai mult… simtea nevoia sa faca asta, dar tot asa nu stie de ce…
O cred ca nu stie ce e cu ea, pentru ca dupa ce am instalat keyloggerul respectiv am vazut tot ce se tasta pe PC, si am vazut ca a cautat cum se rezolva cea ce i se intampla! A intrat pe forumuri cu probleme de cuplu, a cautat cazuri asemanatoare, ca sa isi da seama ce trebuie sa faca…
Am intrebato daca stie cum ma simt eu cand stiu toate asta… si cum s-ar fi simtit ea daca era in locul meu? Mi a spus ca stie ca ma suparat si ca se simtea foarte jignita daca era in locul meu… si ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa… si ca ii pare rau… si asta vedeam in ochii ei ca ii pare rau… am intrebat-o ce e de facut? Ce trebuie sa facem? Mai vrei o pauza? Sa stim ce avem de facut? Asta era ca idee, logic ca nu avea cum sa aiba loc o pauza in aceasta situatie, doar am vrut sa vad ce zice ea!
I-am spus eu, cred ca ma iubeste D-zeu sau ne iubeste si de asta s-a intamplat sa imi dau seama ce se intampla… a spus ca si ei ii pare bine ca s-a intamplat asa si ca ii pare rau pentru tot raul facut… si ca stie foarte bine ce e de facut… ca isi iubeste familia si pe mine enorm si nu vede viata fara mine(a spus ca mereu traieste cu frica asta ca intre o zi daca ma va pierde ce va face ea? Si trebuie sa spun ca ea a avut, sau sper sa nu aiba ca a facut niste analize pentru ca a slabit foarte tare, si raspunsul la analize trebuie sa le ia doctora cand vine din concediu… si ea zicea ca de cand stie ca poate sa aiba, doamne fereste cancer si ca poate oricand se moara o sperie enorm si numai are chef de nimic nici de viata… asta e oricum o absurditate, e numai in mintea ei, ca sunt niste analize, dar ea pune mereu raul in fata), si ca trebuie sa ne concentram pe familia noastra si sa ma schimb eu in unele chestii… si sa va mai spun ca eu ma purteam foarte bine cu ea si eram foarte foarte grijuliu si ii dadeam foarte foarte multa atentie, si daca acum muncesc un pic mai mult si numai ii dau foarte multa multa atentie si doar multa atentie, se simte data deoparte sau ceva de genu… cred ca aici e si vina mea ca mama mea mereu mi a spus nu ii mai da asa de multa atentie ca atunci daca vrodata nu o sa poti sa fii la fel, o sa se supere ca numai esti asa… si parca vad ca a avut dreptate…
Oricum a spus cu sinceritate ceea ce am observant si sunt sigur… a spus ca o sa se schimbe si o sa se concentreze mai mult sa ne fie bine, fiindca stie ca, cu mine poate discuta orice si putem impreuna sa rezolvam orice, dar nu stie ce era in capul ei si ca imi multumeste de cum am reactionat, si ca stie ca nimeni nu ne poate ajuta mai mult decat noi, si sa o iert pentru prostia care a facut, ca sa am incredere in ea si mi a promis ca nu ma va dezamagi niciodata si ca ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa si sa plang…
Ca eu efectiv la un moment dat nu am putut sa ma mai abtin de ceea ce se intampla, cu toate ca ma cred un om puternic… si i-am zis ca orice nu ii convine sa mi zica, ca si pana acum, si i-am promis ca o sa am mai multa grija de ea si nu o sa permit sa intra cineva intre noi, si am rugato ca daca intre o zi nu o sa ma mai iubeasca si numai crede ca putem fii impreuna sa mi spuna mie intai in fata…
Bineinteles ca am si intrebato ce o sa se intampla cu acel tip? A spus ca o sa aiba o ultima dicutie cu el si o sa se termina totul.
Ma gandesc ca unii din cititori poate cred ca tot ce se intampla nu e real sau nu se poate asa ceva… trebuie sa spun ca nici eu nu credeam ca se poate intampla asa ceva tocmai mie, si sa reactionez asa… si asa mai departe… dar din asta am invatat ca in viata asta se poate intampla orice si ca trebuie sa te gandesti rational, ca orice se intampla are si o rezolvare, si niciodata sa nu zici niciodata…

Chiar acum am primit un sms de la ea, citez: ITI PROMIT CA NU O SA TE DEZAMAGESC SI DACA PANA ACUMA STIAM CA MA IUBESTI, ASEARA AM SIMTIT CU ADEVARAT CA ESTI UN OM SPECIAL SI SUNT PRIVILEGIATA CA EU SUNT CEA CARE ARE PARTE DE TINE SI DE DRAGOSTEA TA.

Va multumesc enorm tuturor pentru sfaturi si pentru ajutor… si va urez o viata frumoasa, linistita, sa fiti sanatosi si iubiti…

| andrei_2435 explică:

Salutare
In primul rand va multumesc tuturor inca odata pentru timpul si interesul acordat…
Trbuie sa recunosc ca ma simt foarte bine in acest moment, in timp ce va scriu nu stiu cum sa va mai multumesc…
Aseara am iesit cu sotia mea la restaurant pentru ca asa cum stiti implineam 4 ani de la casatorie, si dupa aceea ne am oprit undeva si i-am spus ca trebuie sa vb pentru ca avem o problema care trebuie rezolvata intre un fel sau altfel…si ca vreau sa fie sincera cu mine… i-am zis ca nu stiu de ce s-a ajuns aici? Si ca stiu tot ce se intampla cu ea si tipul respectiv si nu stiu si nu mi dau seama de ce s-a ajuns aici? Am intrebato ca, daca nu aflam si nu purtam discutia asta ce se putea intampla?
Ea a zis: nu cred ca se putea intampla nimic…
A spus ca nu stie ce e cu ea, stie ca facea ceva gresit dar nu putea sa se opreasca, ca nu a avut curajul sa vb cu nimeni, nici cu cea mai buna prietena ca era sigura ca o va certa si ii va zice sa se trezeasca la realitate…
A spus: ca acel tip nici nu e mai frumos decat tine si nici nu arta mai bine decat tine, dar efectiv nu stiu ce e cu mine, nu stiu ce e in capul meu, nici nu stiu daca imi place de el, nu stiu de ce am facut asta…
I-am zis nu stii daca iti place de el dar zici ca faci dragoste cu mine si te gandesti la el… a spus, nu stiu, asta mi se intampla si mi-e frica dar nu stiu ce e cu mine, stiu ca nu meriti asta, nu am motive sa fac asa ceva dar efectiv nu stiu ce e cu mine, ajuta ma tu terog…asta toate in timp ce plangea… a spus ca au fost numai niste dicutii pe mes si atat, ca nu vroia sa risca nimic, ma iubeste si isi iubeste si copilul si familia, dar parca ii dadea o siguranta ca toate discutia era pe mess si nu mai mult… simtea nevoia sa faca asta, dar tot asa nu stie de ce…
O cred ca nu stie ce e cu ea, pentru ca dupa ce am instalat keyloggerul respectiv am vazut tot ce se tasta pe PC, si am vazut ca a cautat cum se rezolva cea ce i se intampla! A intrat pe forumuri cu probleme de cuplu, a cautat cazuri asemanatoare, ca sa isi da seama ce trebuie sa faca…
Am intrebato daca stie cum ma simt eu cand stiu toate asta… si cum s-ar fi simtit ea daca era in locul meu? Mi a spus ca stie ca ma suparat si ca se simtea foarte jignita daca era in locul meu… si ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa… si ca ii pare rau… si asta vedeam in ochii ei ca ii pare rau… am intrebat-o ce e de facut? Ce trebuie sa facem? Mai vrei o pauza? Sa stim ce avem de facut? Asta era ca idee, logic ca nu avea cum sa aiba loc o pauza in aceasta situatie, doar am vrut sa vad ce zice ea!
I-am spus eu, cred ca ma iubeste D-zeu sau ne iubeste si de asta s-a intamplat sa imi dau seama ce se intampla… a spus ca si ei ii pare bine ca s-a intamplat asa si ca ii pare rau pentru tot raul facut… si ca stie foarte bine ce e de facut… ca isi iubeste familia si pe mine enorm si nu vede viata fara mine(a spus ca mereu traieste cu frica asta ca intre o zi daca ma va pierde ce va face ea? Si trebuie sa spun ca ea a avut, sau sper sa nu aiba ca a facut niste analize pentru ca a slabit foarte tare, si raspunsul la analize trebuie sa le ia doctora cand vine din concediu… si ea zicea ca de cand stie ca poate sa aiba, doamne fereste cancer si ca poate oricand se moara o sperie enorm si numai are chef de nimic nici de viata… asta e oricum o absurditate, e numai in mintea ei, ca sunt niste analize, dar ea pune mereu raul in fata), si ca trebuie sa ne concentram pe familia noastra si sa ma schimb eu in unele chestii… si sa va mai spun ca eu ma purteam foarte bine cu ea si eram foarte foarte grijuliu si ii dadeam foarte foarte multa atentie, si daca acum muncesc un pic mai mult si numai ii dau foarte multa multa atentie si doar multa atentie, se simte data deoparte sau ceva de genu… cred ca aici e si vina mea ca mama mea mereu mi a spus nu ii mai da asa de multa atentie ca atunci daca vrodata nu o sa poti sa fii la fel, o sa se supere ca numai esti asa… si parca vad ca a avut dreptate…
Oricum a spus cu sinceritate ceea ce am observant si sunt sigur… a spus ca o sa se schimbe si o sa se concentreze mai mult sa ne fie bine, fiindca stie ca, cu mine poate discuta orice si putem impreuna sa rezolvam orice, dar nu stie ce era in capul ei si ca imi multumeste de cum am reactionat, si ca stie ca nimeni nu ne poate ajuta mai mult decat noi, si sa o iert pentru prostia care a facut, ca sa am incredere in ea si mi a promis ca nu ma va dezamagi niciodata si ca ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa si sa plang…
Ca eu efectiv la un moment dat nu am putut sa ma mai abtin de ceea ce se intampla, cu toate ca ma cred un om puternic… si i-am zis ca orice nu ii convine sa mi zica, ca si pana acum, si i-am promis ca o sa am mai multa grija de ea si nu o sa permit sa intra cineva intre noi, si am rugato ca daca intre o zi nu o sa ma mai iubeasca si numai crede ca putem fii impreuna sa mi spuna mie intai in fata…
Bineinteles ca am si intrebato ce o sa se intampla cu acel tip? A spus ca o sa aiba o ultima dicutie cu el si o sa se termina totul.
Ma gandesc ca unii din cititori poate cred ca tot ce se intampla nu e real sau nu se poate asa ceva… trebuie sa spun ca nici eu nu credeam ca se poate intampla asa ceva tocmai mie, si sa reactionez asa… si asa mai departe… dar din asta am invatat ca in viata asta se poate intampla orice si ca trebuie sa te gandesti rational, ca orice se intampla are si o rezolvare, si niciodata sa nu zici niciodata…

Chiar acum am primit un sms de la ea, citez: ITI PROMIT CA NU O SA TE DEZAMAGESC SI DACA PANA ACUMA STIAM CA MA IUBESTI, ASEARA AM SIMTIT CU ADEVARAT CA ESTI UN OM SPECIAL SI SUNT PRIVILEGIATA CA EU SUNT CEA CARE ARE PARTE DE TINE SI DE DRAGOSTEA TA.

Va multumesc enorm tuturor pentru sfaturi si pentru ajutor… si va urez o viata frumoasa, linistita, sa fiti sanatosi si iubiti…