| Gitters a întrebat:

Am aproape 24 de ani și sunt incă virgin. N-am avut niciodată o relație. E mult prea târziu acum pentru prima relație? Este așa de greu să-ți faci o iubită dacă mai ești virgin la vârsta asta? Chiar se uită femeile la acest aspect sau e doar un mit? Până la urmă experiența se dobândește in timpul unei relații. Exista fete care nu sunt materialiste și superficiale care sa respingă un bărbat doar pentru acest aspect? Mă refer la faptul că mai mult contează să te înțelegi bine cu persoana de langa tine, nu body count-ul sau iubite anterioare. Nu vreau sa aud că după o anumită vârstă devii incel sau că ai probleme psihice dacă mai ești virgin până la o anumită vârstă (pe asta am menționat-o cu referire la trolli și miștocari). Ce părere aveți? Dau fundă happy

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu. Desigur ca vei avea ceva probleme la prima experienta sexuala. Dar asta depinde si de partenera pe care o vei avea la vremea respectivă.

| ania a răspuns:

Felicitări!
Virginitatea e darul primit de la Dumnezeu pentru a fi dăruit numai partenerului de căsătorie.Eu sunt eterm recunoscătoare sotului meu că a refuzat toate ofertele anterioare pentru că era un bărbat credincios la 24 de ani și a vrut să păstreze totul numai pentru soția lui, că minunea ne uneste numai pe noi, nu avem regrete, filme in cap si cu altii, ne e usor să fim fideli, nu ne temem de boli cu transmitere sexuală.etc, le dorim acelasi lucru din tot sufletul si copiilor nostri.
Și tatăl meu era virgin la 31 de ani cand s-a casatorit cu mama, asa e, cea mai bună experiență o dobândesti in cadrul unei relatii de fidelitate, dedicare reciprocă, nu stiu de unde ai luat ideea cu problemele psihice.

| Simpatic a răspuns:

"Am aproape 24 de ani și sunt incă virgin. N-am avut niciodată o relație. E mult prea târziu acum pentru prima relație?"

Nu este tarziu!

"Chiar se uită femeile la acest aspect sau e doar un mit? "

Unele chiar se uita, altele prefera eu stiu bufoni sau barbati cu multi bani, sunt multe feluri de femei, asa ca unele prefera pe cineva care sa le atraga fizic in primul rand, oar altele prefera 'materialismul', insa nu toate sunt asa, materialiste!

Virginitatea barbatilor este ceva de natura psihica, o bariera!

fa ceva in acest sens incat sa spargi aceasta 'bariera', dar pana sa ai o relatie sexuala nu deveni frustrat, fa pasi mici catre cunoasterea unei fete care sa iti place si este eu stiu de nasul tau!

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Ma mir ca nu a aparut hyperion sa-i dea sfaturi, omu a avut o singura iubita toata viata lui si zice ca femeile sunt toate iubitoare si mirifice, pai normal ca atunci cand te place doar o femeie si doar aia vrea sa faca sex cu tine sa crezi ca toate sunt ca aia laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

winking mie imi este drag si hyperion cu stilul sau dar si tu
fiecare user de pe TPU are ceva aparte
mai putin limitatii care s-au gandit ei dupa ani de zile sa intre pe vechime conturi folosind chatGPT sau trolli precum ala de isi face 10 conturi pe luna ca sa intrebe daca diavolii sunt pufosi laughing

| Frank51 a răspuns:

Bravo! Puțini sunt ca tine, ești ceva mai rar. Ai răbdare și fii tu însuți, o să găsești pe cineva la momentul potrivit.

| CodrutElian1990 a răspuns:

In primul rand nu este o varsta la care nu poti sa-ti faci o relatie, sa faci primul sex.
In al doilea rand: nu esti singurul care la aceasta varsta inca nu si-au inceput viata sexuala in cuplu.
In al treilea rand, da esti virgin, nu cum zice Lupica27 ca nu exista virinitate la barbati. La barbati pierderea virginitatii se manifesta mai mult psihic, decat fizic, deoarece ruperea frenului, care este considerata de neofiti in materie ca pierderea virginitatii, de cele mai multe ori nu are loc la primul act sexual.
Cunosc barbati care au avut prima prietena si s-au casatorit la 30 de ani.
Nu trebuie sa dai raportul unei femei ca esti sau nu virgin, ca ai mai avut iubite sau nu, adica in general despre viata ta anteioara. Cu cat femeia stie mai putin despre acea perioada este mai bine, deoarece, uneori, tot ce-i spui poate fi folosit impotriva ta.

| Gitters explică (pentru CodrutElian1990):

Mulțumesc pentru răspuns. Referitor la ultima parte daca ea nu te întreabă atunci e bine dar ce faci atunci când ea te întreabă despre viața sentimentală de dinainte, adică dacă ai mai avut relații, de ce s-au terminat, etc?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Gitters):

Eu i-am spus: de ce te intereseaza? Aia e viata mea personala de dinainte de a te cunoaste si este ceva personal si intim. Tu traiesti cu trecutul meu sau cu mine in prezent?

| Gitters explică (pentru CodrutElian1990):

Bine zis. Sper să nu se ia după trecut și să rămâna cu o impresie neplăcuta in funcție de trecutul meu in care am fost singur.

| VoidEternal a răspuns:

E mai greu. Dar nu imposibil.

| Gitters explică (pentru VoidEternal):

Care este motivul pentru care e mai greu?

| VoidEternal a răspuns (pentru Gitters):

Din cauza prejudecatilor, in mare parte. Pentru ca fetele considera ca daca pana la varsta asta nu ai "convins" nicio fata sa fie impreuna cu tine, atunci probabil ceva e in neregula cu tine.

| Gitters explică (pentru VoidEternal):

Am făcut o greșeală, deci, că am pus prima data facultatea, jobul și dezvoltarea personala. Trebuia să îmi dau seama că din moment ce nu am pus prima data relația, e clar ca m-am sabotat singur. Sper doar că nu e prea târziu.

Răspuns utilizator avertizat
| Lupică27 a răspuns:

Pentru cultura ta generala cuvantul incel este o abreviere, un cuvant inventat el nu exista.
Barbatii nu au virginitate si nici ciclu.
Va uitati la toate tampeniile de pe internet si ascultati la toti asa zici ''guru'' influenceri din astia si va creati o lume a voastra in care traiti.
Eu zic ca daca n-ai frecat nici-o femeie pana acum nu e chiar atat de tragic, mai tragic e ca la varsta asta nu ai un minim de cultura si traiesti intr-o lume a internetului.

| Gitters explică (pentru Lupică27):

Scuze, dar am tot auzit de cuvântul incel. Crede-mă că am cultură, doar că am folosit acest cuvânt.

| VoidEternal a răspuns (pentru Gitters):

Involuntary celibate. De la asta vine cuvantul.

| VoidEternal a răspuns (pentru Lupică27):

Nu zici rau tu, doar ca toate cuvintele sunt inventate. Cuvintele nu exista... pana exista. Si sado-maso e o abreviere (nu mi-a venit alta pe moment) dar asta nu inseamna ca nu se refera la ceva anume, ca nu are un scop, ca nu are o folosire mai mult sau putin justificata, asa cum si "incel" se refera la o situatie specifica. Sunt multe cazuri de cuvinte care au fost inventate de catre comunitati random, fie ele si online (forumuri, etc), nu neaparat academice dar care au ajuns ulterior sa fie recunoscute oficial si introduse in vocabularul limbii respective.

Problema e conotatia veninoasa pe care cuvintele astea adoptate cu japca o pot avea. Ok, esti singur si esti in cautare de o partenera. Practic asta inseamna incel. Moama ce mare chestie. Sunt miliarde de oameni in aceeasi situatie. Mare fas.

Cat despre faza cu virginitatea, te inseli. Virginitatea, asa cum este ea adoptata ca si notiune, inseamna pur si simplu ca nu ai facut sex cu un membru de sex opus. E un concept moral. Ca la baieti virginitatea nu are semne fizice si la (unele, si e foarte important de precizat ca doar la unele) femei da, asta e o alta discutie. Dar nu poti spune ca nu exista virginitate la barbati.

| Konstantinos99 a răspuns:

Cum sa iti spun, nu nu e tarziu daca gasesti o fata ca tine, la prima relatie da e greu pentru ca cam toate au experienta si te vor trata ca atare.Partea cu nesiguranta ca nu ai avut relatie, sti ceva? Pai tu ai gandire clara fara sa fi fost influentat de implicarea si dorintele unei fete deci e de bine si faptul ca nu ai avut nu te face inferior eu asi zice invers ca esti rar si cauti o fata rara.Adica nu intra cu orice fel de fata in relatie nu suna disperat dar neoportun caci nu fetele ne dizvirgineaza pe noi HAha.FI BARBAT SI IA O FATA CARE TE POATE APRECIA TOT LA PRIMA RELATIE nu te opri in drum pentru anumite fete ca ele vor sa iti faca o pomana sau un serviciu sa intre cu tine in relatie Vrejeala! cate realatie a avut unul trebuie sa aiba si celalalt
baiat nr de relatii= fata nr de relatii
0 realatii =0 realatii
1 realatii =1 realatii
2 realatii =2 realatii
3 realatii =3 realatii
...
Si cu cat ai mai multe relatii cu atat devi mai volatil.Decii
baiatul sa caute o fata ce el ca sa se poata intelege emotional iar fata sa fuga de experimentati,ca nu vrea nimeni neexperimentate si suferind din iubire Haha
Mai bine singur decat cu cineva care nu te poate intelege sustine si lupta pentru acelasi scop in viata.
Roaga te si cauta fata ca tine! Refuzi cand e cazul si esti refuzat PERMANENT!(mai insista mai cerceteaza nu te uita in gura fetei) cand e cazul dar asta sa fie ultima chestie importanta pastrezate limpede la cap, nu esti zeu, nu esti nici larva esti om cu inima buna si asa sa ramai draga prieten, nu fara iubita ci fara de pacate trecatoare si pierzandu ti timpul inutil, ai grija de darul tau SUFLETUL!

| Konstantinos99 a răspuns (pentru Konstantinos99):

Ca nu vrea nimeni experimentate si suferind din iubire*