| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an de zile cu o fata. sh acum ne.am desp pentru ca am dezamagit. o prea mult sh mi. a spus ca nu vrea sa fie doar cu mine dar nu poate. straight face. ce sa fac ca sa ma impac cu ea?straight face

6 răspunsuri:
| ZapPy a răspuns:

Daca asa ti-a zis mare lucru n-ai ce face. Probabil ai fost prea "disponibil" sa zic asa. Acuma numai tu sti cu ce ai dezamagit-o dar din cate am inteles fata vrea sa se distreze vrea aventuri, nu ceva stabil daca dupa 1 an ti-o zis asta.Probabil s-a saturat sa fie ceva serios si vrea sa se distreze mai ales ca ii vara. Nu cumva merge undeva gen mare sau ceva?happy. Cu cat tragi mai mult sa te tii de ea cu atat se indeparteaza mai mult. Incearca sa nu te "vinzi". Asta e ii decizia ei daca ea asa o ales ii problema ei. Ai de unde alege si tu priveste partea buna nu mai esti legat de nimic. Succes!

| hippiemuslim a răspuns:

Nu esti destul de persuasiv, sau chiar nu te mai iubeste. E una din doua, daca o fata spune ca sufera din cauza ta si crede ca e mai bine sa va despartiti, atunci incerci sa o recuperezi, lasi de la tine te sacrifici dar o faci, daca ea nu se intoarce e destul de clar.

| Cristary a răspuns:

Depinde in ce fel ai dezamagit-o.
Noua, fetelor, nu ne place ca baietii pe care ii placem/iubim, sa isi bata joc de noi. Cu toate astea, fata are tendinta de a astepta baiatul, ca intr-o zi sa vina sa-i spuna ca ii pare rau si ca o iubeste.
Eu zic sa insisti, stiind ca si ea te iubeste nu?
Insista! Nu o lasa. Dovedeste ca este demn de increderea ei. Fa-i tot felul de surprize, si spune-i sincer ce simti pentru ea, si ca iti pare rau. Astfel, e posibil sa te ierte. Dar, trebuie sa fii rabdator. Dovedeste-i ca o iubesti! Si nu o lasa, altfel, va crede ca o minti.
Pa pa! Si sper sa va impacati!

| paulthe1 a răspuns:

E doar un pretext sa scape de tine, o fata care te iubeste si vrea sa ramana cu tine accepta greselile tale, de exemplu eu, uneori pot fi un adevarat porc cu prietena mea, dar ea ma iarta pentru ca ma iubeste, dar nici eu nu depasesc cu mult limita bunului simt si ii aduc flori.
Sfatul meu e sa te gandesti bine...

| MmarinaMadalina a răspuns:

Sunteti de mult timp impreuna si sunt sigura ca ea te mai iubeste pentru ca nu ai cum sa uiti o persoana langa care ai stat un 1an de zile. Poti sa. i spui ca o sa repari greselile facute.ca iti pare rau si ca nu poti sa traiesti fara ea ca o iubesti.Sunt sigura ca nici ei nu ii este usor. Dar totusi ar fi bine sa lasi sa treaca un timp...cateva zile sau o saptamana ca sa isi revina.Si atunci cand discutati sa discutati cu calm si spune. i ca e ultima sansa si ca nu o sa. i para rau ca ti. a mai dat o sansa.Bafta! Sper sa va impacati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai demostreazai ca iti pare rau ca te-ai schimbat o relatie de un an nu se uita asa usor si daca lupti poate reusesti sa o faci sa se razgandeasca.eu nu cred ca inca nu te mai iubeste sentimentul acesta nu se uita asa usor. lupta pentru ea daca o iubesti cu adevarat si nu o mai dezamagi daca te iarta! succes!