| Damyan_Herlo_ a întrebat:

Sunt foarte confuz si trist, am 21 de ani in 2 luni fac 22 am avut 3 "relatii" si in majoritatea fetele dupa o lună sa zic asa se plictiseau de mine. După 2 ani acum in prezent am pe cineva de 2 saptămani si ne intelegem foarte bine, lucrăm in același loc si acum iar mă simt de parcă si ea începe să se plictisească de mine si eu mă atașez repede de persoanele care mă inteleg si mna... Si mi-e frică că iar o să fiu lăsat din cauză că se plictiseste de mine, nu inteleg, nu fac nimic rău, incerc si eu să gasesc o persoana care să mă placă si sa nu se plictisească de mine, de ex : 3-4 zile o alint cu "pui" si acum a zis să nu ii mai zic asa că i se pare un cuvânt finuț si ea nu este.Si eu am zis că, pentru mine ea este cea mai finuță "si asa si este, tin la ea si asa nașa mă simt de imi vine sa stau in pat si să plâng si ma gandesc că, eu nu pot să am si eu pe cineva care să mă placă si să nu se plictisească incât se se schimbe in comportament si mna.Ea a avut o relatie de 8 ani si el a inselat-o si a zis că nu mai are incredere si o inteleg perfect dar mna. Vreau si eu afectiune să mă alinte si pe mine cineva din suflet.

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si eu am trecut prin asemenea situatii, cu multe ocazii de relativ scurta durata.
Intamplarea a facut ca, m-am cuplat cu o fata mai in varsta cu aproape 10 ani, cu care am fost impreuna timp de aproape un an.
Am avut si o imtelegere: FARA OBLIGATII!
Daca careva dintre noi isi gaseste pe cineva cu care vrea sa se casatoreasca, atunci nu va fi franat, ci ajutat.
Ea m-a invatat cum sa-mi aleg femeia potrivita, dupa ce criterii, cum sa ma port pe placul unei femei, etc.
Intamplarea a facut ca, amandoi ne-am casatorit cu alte persoane, la diferenta de jumat de an.
Amandoi consideram ca avem casnicie reusita, chiar daca au trecut deja cateva decenii.

| darrio2007 a răspuns:

„Vreau si eu afectiune să mă alinte si pe mine cineva din suflet?"
Dar tu oferi ceea ce te astepti sa primesti?
Nu doar prin vorbe.

| Damyan_Herlo_ explică (pentru darrio2007):

Da, îi fac de mâncare, o țin in brate cât de mult pot etc

| darrio2007 a răspuns (pentru Damyan_Herlo_):

Poate vrea mai mult de atat.

| Simpatic a răspuns:

Incearca sa fii mai distant si genul de fata cu care esti acum va vedea asta ca pe o provocare
Este clar ca ea are experienta in relatii fata de tine si cumva te vede ca pe un fatalau daca o alinti continuu
Nu este rau ce faci, dar ea nu este persoana potrivita pentru asa ceva!
Sunt fete si fete cu diferite gandiri si experiente de viata si sexuale, este foarte greu sa le fii pe plac unora dintre ele cand nu ai foarte multa experienta in ale relatiilor!
Fii atent la ce iti spune ea si ce iti da de inteles si baga la cap!
Si aici este un domeniu din care poti fura meserie, mai ales cum ai zis cand partenerul are mai multe experienta decat tinewinking
Asa ca nu o mai plictisi si da-i ceea ce isi doreste ea la un baiat/barbat
Fii mai mult un barbat si mai putin baiatwinking

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu ea?
Pe ea trebuie sa o intrebi cum se simte, ce i-ar place sa faceti ca relatia voastra ca realtai sa functioenze foarte binem unde doreste sa mergeti in weeekend, ce s afaceti cat mai placut si atractiv, cum vede ea relatia voastra si ce i-ar place sa faca cu tine samd.

| dullcat a răspuns:

Buna.Inca ai timp sa cunosti persoana potrivita, nu trebuie sa privesti totul din asa o perspectiva sumbra, de parca ti se termina in curand viata.Cel mai important ar fi acum ca ea sa fie vindecata macar partial dupa relatia de 8 ani, fiindca daca nu este, orice faci tu, relatia s-ar putea sa nu tina.Nu ar fi deloc vina ta, dar problema este ca tu fix asa vei considera, vei prelua vina, care te va macina pentru destul timp.Ai vorbit cu ea despre acest subiect? Este horror cand oamenii se despart si primesc de la cunoscutii din jur sfatul sa intre intr-o noua relatie, una din aia tip pansament.Pur si simplu nu, este un prilej pentru ca doi oameni sa sufere inutil.

Incearca sa ai incredere in tine si sa diversificati modul in care va petreceti timpul, asa cum puteti, in functie de preferinte.Nu e obligatoriu sa cheltuiti bani pentru asta, sunt si multe activitati gratis foarte placute, pentru cine stie sa le aprecieze.Si inca ceva : Persoana potrivita nu se va plictisi de tine dupa o luna! Crede-ma ca iti spun sincer asta, din propria experienta.Bafta!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Puiuț, nu mai ai 5 anișori. Se mai alintă lumea, dar nu-s toți genul. Și de la o vîrstă e un pic ciudat ca să cerșești atenție. Legat de plictis, depinde și ce chestii faceți împreună și cîtă inițiativă ai tu în general. Ai prins ideea, țucurel?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Fi bărbat. încetează să fi fals și lingușitor. Unei femei îi faci complimente doar dacă merită

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile nu vor așa un bărbat - Vreau si eu afectiune să mă alinte si pe mine cineva din suflet?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mdah. Puii mei, si eu ca un psihopat care visez la cineva care sa ma motiveze fara sa fie bitchy, nimic mai mult.

| KovacsB a răspuns:

L a al doilea rand deja m-am plictisit.

| LisaJulie a răspuns:

O femeie adora alintarile ca,, floarea mea" nu,, pui" Mie una mi se pare ciudat, în fine încearcă ceva nou cu ea, sa vorbești cu ea despre ce ii place!

| ALM2000RO a răspuns:

Relațiile sunt bullshit, e vorba doar de satisfacerea unor interese reciproce și nimic mai mult, ceea ce e dezgustător. Iar asta nu e din zilele noastre, ci de când lumea. Iubirea adevărată e aproape imposibil de găsit iar vorbele precum suflet pereche sunt inepții / bullshit. Deci cel mai bine e să fii / rămâi singur, acesta e sfatul meu pentru tine.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ii mai spune "pui", si dupa doar 2 săptămâni de relație, e un alint aiurea mai ales la vârsta asta, nu mai aveți 14 ani, poartă-te un pic mai matur cu ea, si nu iți mai fie frică daca te părăsește, ea simte asta oricum, femeile miros nesiguranța de la o poștă. Fi mai natural si nu forța lucrurile, aveți totuși doar 2 săptămâni, nici nu prea se poate numi relație, sa nu imi spui ca i-ai spus deja ca o iubești laughing ca nu e de bine.

| DonMoldo a răspuns:

Si intrebarea unde e? Eu vad ca doar te plangi ca se plictiseste lumea de tine

| Răpităînnori a răspuns:

Fericirea o poți avea şi fără o parteneră aşa cum poți fi nefericit cu o parteneră. Compatibilitatea e foarte greu de găsit.