| george_3138 a întrebat:

Am in clasa un coleg, care imi place foarte mult.Intr-o zi era singur acasa si m-a invitat la el, sa ne uitam la film [mai schimb si eu 2 vorbe] imi zicea el pe mess.Cand lipsesc de la scoala, mereu diriga intreaba cine vrea sa-mi aduca temele si el sare mereu ca el vrea. O dara i-am zis ca-l plac si el radea, mereu cand e langa mine sau in creajma mea rade si se intimideaza, se gaba singur in seama.Toate colege imi spun ca ma place. Ce pot face sa fim impreuna, sau sa fim mult mai apropiata! Oare ma place, s-au imi fac doar iluzii?

13 răspunsuri:
| candycarrie a răspuns:

In cazul in care esti fatathinking mi se pare ca te'a cam plasat in zona prieteniei, din moment ce a ras cand i'ai zis ca il placi. daca el chiar nu a incercat nimic, nu stiu ce sa zic.arata'i ca esti FATA si ca poti fi si tandra si femininabatting eyelashes

| ELD a răspuns:

Mda ...multe cuvinte incalcite, ma rog nu e asta o problema, dar eu cred ca dalove struck...tongue

| UNfriendLY a răspuns:

Te cheama george si vorbesti la genu feminin, ma inspaimanta laughing

| Patriii a răspuns:

Uite aici un site care ne da 4 semnee ca sunteti mai mult ca prieteni, sper sa te ajute:* http://www.perfecte.ro/......eteni.html

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Recita-i urmatoarele versuri verisoare si cand leoi spune daca n-o fi ea pe spate si de nu s-o uita ea la tine ca la luceafar sa nu-mi spui mie Giovanny.
Ochii tai ca doua stele
Te iubesc de nu mai pot

| iauru a răspuns:

Te placee 100%
spune-i asta la modul cel mai serios si o sa-ti spuna si el ca te place
fa tu primul pas

| aleix a răspuns:

Ori aparentele inseala, ori e innebunit dupa tine. Vorbeste cu el fata in fata sau pe net. Daca se "da la fund" evita-l putin gaseste pe altcineva si testeaza-l daca e gelos.Asa iti pot da seama daca e ceva de capul lui sau nu si chiar te place sau doar se preface.Si daca nu ii cade bine ca te vede cu altul, mai reia discutia anterioara (daca nu a avut succes atunci) si daca iar face figuri si o da in caterinca zi-i in fata ca nu esti proprietatea lui sa faca el ce vrea si sa oftice cand are chef.Sa isi puna pofta in cui.Ca el sunt multi.

| buubi a răspuns:

BunahappyAm o mica dilema.Esti fata sau baiat? din ce ai scris imi dau seama ca esti fata, dar uitandu`ma la numele tau, m`ai dezorientat complet. Eu cred ca acel baiat te place. Stiu ca suna ciudat, dar in momentul de fata si eu sunt cu un baiat pe nume George. Si eu am fost la el acasa sa vedem un film, sa mai schimbam ceva vorbe. Ma place si il plac. Revenind la dilema ta, eu cred ca el te place, din moment ce ti-a dovedit`o invitandu`te la el acasa, oferindu`se sa-ti dea temele etc. Ma bucur ca te-am putut ajuta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l intrebi tu daca el chiar te place.Asa vei afla daca el chiar te place sau nu. Cel mai bine ar fi sa-l intrebi atunci cand sunteti singuri, nu cand sunteti cu colegii sau cu altcineva happy...Mult succes...:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cel mai probabil te place, da semne ca te-ar placea. Tot ce poti face sa va apropiati mai mult, este sa vorbesti cu el mai mult, sa ii impartasesti intamplari, amintiri din viata ta day dreaming, sa-l rogi sa iti explice la matematica, cum ca tu nu ai inteleschatterbox tongue, sa nu accepti sa mergi la el acasa, sa te uiti la un film, nu`i frumos ca o fata sa mearga la un baiat acasa, asa... din prima...sa zic asatongue. Propune`i in schimb, in loc sa mergi la el acasa, sa iesiti in parc sa va plimbati, sa "schimbati 2 vorbe".

Multa bafta`!:*:*:*

| Elle a răspuns:

Te place.Sigur.Poti sa-l intrebi daca vrea sa iasa cu tine.In parc, la film, la un suc etc. Sa stai cu el de vorba si sa ii spui sincer ce simti pentru el, si fa-l sa-ti spuna si el adevarul. Daca nu poti sa afli adevarul de la el, roga un prieten d-al lui sa-l intrebe... N-am avut nicioadata un iubit(chiar daca sunt multi care vor sa fie cu mine) asa ca nu stiu ce sa-ti mai spun.

Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| george_3138 explică:

Sunt fata dar acest cont a fost a unui amik!