| Sportacus123 a întrebat:

De obicei când se întâmplă ceva, luați vina totală asupra voastră sau vă gândiți la ce au greșit și alții, nu numai voi?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca am si eu o parte din vină, da. Nu totală, dacă au si altii o vină.

| anonimg a răspuns:

Îmi asum procentul de vină; dar caut să nu pun vinovatul într-o situație neplăcută.
Merg pe principiul: "Ce voiți să vă facă vouă oamenii, faceți-le și voi la fel."

| mastadont a răspuns:

De obicei privesc situația cu obiectivitate și cine e vinovat plătește, scurt și la obiect, indiferent că sunt eu sau nu vinovatul.

| ioana748 a răspuns:

Pai, imi asum greselile mele, mai putin pe ale altora.
Depinde de context, uneori mai las si de la mine.
In viata este bine sa fii corect cu tine insuti si cu ceilalți.

| ILikeBlackCats a răspuns:

De obicei sunt sincera

| Sportacus123 explică (pentru ILikeBlackCats):

Nu prea înțeleg ce vrei să spui.

Răspuns utilizator avertizat
| popapopica a răspuns (pentru Sportacus123):

Acum 3 ore | ILikeBlackCats a răspuns:
De obicei sunt sincera
acum 3 ore | Sportacus123 explică (pentru ILikeBlackCats):
Nu prea înțeleg ce vrei să spui.

Adica isi recunoaste vina.

| Mindfulness a răspuns:

De obicei ii persecut pe cei care nu își asumă vina verbal, nu te lasă calcat in picioare de nimeni că o să te considere prost și vor continua cu nesimțirea până la capăt.

| vatadezahar24 a răspuns:

Înainte să dau vina pe cineva, mă uit de sus de la problemă și încerc să analizez cine este de vina în caz

| popapopica a răspuns:

De obicei cand se intampla ceva analizez a cui e vina. Nu incerc sa arunc si pe altii ca sa-mi fie mie mai comod.