| DeeaaT a întrebat:

Am luat antionceptionale Diane 35 si am vomat. (in prima zi de mestruatie 4 septembrie)... si pe 10 septembrie am avut contact sexual neprotejat desi nu a ejaculat in mine.., mentionez ca inca mai aveam sangerari menstruale. Exista riscul unei sarcini? multumesc frumos. ofer fundita :X

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E dificil de zis, teoretic nu. Oricum, este absolut obligatoriu sa te protejezi cu prezervativ pana dupa urmatoarea menstruatie, nu inteleg cum ti-a venit ideea sa ai contact sexual neprotejat.

| DeeaaT explică (pentru Brigaela):

Multumesc, Nici mie nu stiu cum mi-a trecut prin cap. uuff... sunt destul de stresata...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă stresul că nu este nicio sarcină.
Nu mai fă în timpul menstrei, riscul infecției este crescut!
Pa, pa.

| DeeaaT explică (pentru Legiuitoarea):

oare sa ai dreptate? esti sigura? ma ingrijoreaza foarte tare chestia asta,... sunt cam speriata... nu as vrea sa dezamagesc pe nimeni sad

| Legiuitoarea a răspuns (pentru DeeaaT):

Bună.
Și de ce să nu am dreptate?
Dacă încă mai aveai menstră și el nu a ejaculat, unde vezi tu sarcină dacă nu erai la ovulație?
Fă un test de sarcină.
Pa, pa.

| DeeaaT explică (pentru Legiuitoarea):

da. urmeaza sa il fa zilele astea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are legatura luatul unor pastile cu familia sau cu vreo relatie.
Pune intrebarea asta la categoria sanatate, pentru ca o sa gasesti mai multe pareri.
Regula de baza cand ti-o tragi PREZERVATIVUL!
Sincer daca te iei dupa,, regula calendarului'' ar fi imposibil sa ramai, dar cunosc cazuri in care a ramas insarcinata.