| AdelinaAde90 a întrebat:

Am mai pus o întrebare în urma cu o 2 zile o gasiţi pe site şi acum vreau să vă mai întreb ceva dacă vă amintiţi din întrebarea accea, am menţionat că am 4 fraţii am o sora de 37 de ani, un frate de 29 ani, un frate de 39 ani, şi o sora de 21 de ani care nu e de sânge mama a facut-o cu actualul soţ care ne a crescut si pe mine si pe frati mei biologici ca pe propri copiii eu sunt cea mai mica dintre cei biologici am 26 de ani daca va aduceţi aminte din cealalta întrebare tata ne a parasit pe mine si pe frati mei cand eram mici si a venit la noi dupa ataţia ani spunândune ca are 2 fete cu actuala soţie o fata de 15 ani şi una de 19 ani şi eu, sora mea mai mare, si fratele mijlociu cel de 29 de ani vrem să le cunoaştem întrebarea mea e credeţii ca mama lor ne va lasa să le cunoaştem? credeţi ca ele ne vor accepta? cum credeţi ca vor reacţiona cand le vom zice că suntem surorile şi fretele lor? Voi cum aţi reacţiona în daca aţi fi în locul lor?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine să vorbească intâi tatăl ei si să mergeti pe acolo dacă tatăl spune căși ei sunt dispusi, doritori să vă cunoască.

| Hyperion7 a răspuns:

Având în vedere că sunteți majori, rămâne la latitudinea voastră dacă vreți să vorbiți cu el.
Cat despre copiii din a doua căsnicie, fiecare copil are o reacție specifica, adică unul neaga chestia asta, altul este invidios că atenția se propagă și în altă parte, deci na.Ramane sa vedeți ce spun!
Bafta!

| ioana748 a răspuns:

În cazuri de genul acesta reacțiile sunt unice.
N-are importanta cum ar reacționa altcineva.
Oricum tatăl dumneavoastră trebuie sa fie liantul între frați.
Doamne ajuta!