| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor...Sunt prietena buna cu o fata care face pe sefa cu toti,si cand daca stau cu alt cineva in pauze decat nu ea,se supara, ea crede ca daca suntem BF, trebuie sa stam numai noi 2 impreuna, si ca nu avem voie sa stam si cu altii(nu mi-a zis, dar asa se vede).Ea nici o data nu a avut BFF pentru ca e un pic nesi.mtita,si mereu gaseste defectele altora.Sunt prietena cu ea pentru ca dupa le zice tuturor ca sunt proasta,nesimtia, etc(ne certam des si ea zice ca mereu ea face"primul pas" si de fiecare data cand ne certam, le zice fetelor sa imi zica ca s-a saturat sa faca ea primul pas si sa il fac eu).De curand am devenit(in secret)foarte buna prietena cu o alta fata.Am uitat sa mentionez ca catelul meu a nascut si ca i-am promis fetei un puiut, mama nu mai vreau sa ii mai dea puiul, si nu stiu cum sa ii spun asta fara ca ea sa se supere.As vrea sa ma cert cu ea,dar nu stiu daca e o idee buna. P.S-stiu ca am facut greseli de tipar,cand sunt nervoasa\stresata, scriu repede, faca sa ma uit la ce am scris...

Răspuns Câştigător
| Denisior a răspuns:

In locul tau as ignora-o si daca te-ar face nesi, etc. as zice-o la diriginta si totul va fi bine. :3 Funda?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vei invata ca in viata "seful/sefa" are mereu dreptate, si se pare ca, si aici in cazul tau, ea are dreptate in ceea ce priveste caracterizarea ta.

| Curious1324 a răspuns:

Buna, daca face pe sefa nu e tocmai ok, nu ar trebui sa existe un sef intr-o prietenie mai ales daca sunteti BFF, intre ghilimele, eu zic sa arati la iveala secretul prieteniei tale cu o alta fata, sa iesi mai des cu fata aceasta, si sa stati impreuna mai mult timp prin preajma ei.
Sper ca te-am ajutat happy

| Alinaaa333 a răspuns (pentru Curious1324):

Multumesc,datorita raspunsurilor primite, am discutat cu ea si am clarificat totulwinking

| LizGreen a răspuns:

Bună! Fata asta care face pe șefa nu mi se pare prea de treabă dacă face faze din-astea sau poate e un pic novice la treaba asta cu prietenii! Te sfătuiesc să faci ce crezi tu... adică dacă te-ai săturat de comportamentul ei, încercă și tu s-o eviți iar, timpul le va rezolva pe toate! Poate se schimbă, dacă ține cu adevărat la tine... Și, nu e ciudat pentru că e invidioasă când stai cu alte fete, poate crede că preferi compania lor! Încercă totuși să discuți cu ea!
În legătura cu cealaltă fată cu puiuții, n-are de ce să se supere (așa cred eu)! Totuși nu încerca să te cerți cu ea. Gândește-te bine înainte să faci ceva ce vei regreta. Mult noroc!

| Amadeus1202 a răspuns:

Frate...parca ati fi impreuna. Eu nu stiu ce sa zic, o astfel de "relatie" intre voi nu mi se pare ok. Ar trebui sa ii spui simplu ce nu iti convine si daca intelege foarte bine, daca nu, la revedere. Nu sunteti sot si sotie sau iubit si iubita asa ca nu ai nici o obligatie fata de ea.