| Larisaaaa a întrebat:

Am nevoie si de la voi un sfat .....am vorbit si cu alte persoane despre asta dar tot nu ma pot decide.
Imi place de un baiat mai mic decat mine cu 2 ani, suntem in aceelasi liceu, ma place si am ajuns sa fim impreuna. Dar acum ca a inceput scoala chiar nu stiu ce sa fac, stiti si voi lumea e rea se vor auzi barfe si altele despre noi... tinand cont ca e mai mic chiar daca nu conteaza varsta nu stiu ce ar trebui sa fac. Colegele lui au aflat ca suntem impreuna si cand m-au vazut s-au uitat urat la mine. Ar trebui sa vorbesc cu el despre asta? Nu vreau sa creada ca-mi e rusine cu el sau ceva de genul asta.
Vreau un sfat sincer!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vrei sa alegi tu, sau sa aleaga lumea pentru tine? Vrei sa-i multumesti pe toti? Atunci nu mai apuci sa faci ceva ce sa te multumeasca pe tine.

| pisoias a răspuns:

Daca nu vrei sa creada ca ti-e rusine cu el, nu-i da motive.Ce importanta are ce spun ce spun colegele? Ignora-le si gata.

| Wehrmacht a răspuns:

Un simplu sfat sincer : Da-i dracu' pe ceilalti.E si normal sa se uite alea urat la tine. Poate il placeau.Tu n-ai reactiona cam la fel?
Nu-i baga in seama pe aia care comenteaza.Nici nu este treaba lor.Sunt niste idioti. Poti sa ai parerea ta dar o impartasesti doar celor care vor sa o auda.Simplu.N-au nici o treaba cu voi.

| lo a răspuns:

Un vrei sa creada ca iti este rusine cu el,dar exact asta simti,rusine.
In viata vei intampina multe bariere, discrepante, barfe, etc. dar trebuie sa inveti sa te detasezi de ele si sa un te lasi influentata. Daca esti fericita cu acest baiat, disfruta de aceasta relatie atat cat dureaza.Sunt barbati care se casatoresc cu femei mai mari decat ei si sunt fericiti impreuna.Acum,depinde doar de tine, daca mai doresti sa continui relatia cu acest baiat.Succes.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti vorbi cu el despre lucrul asta, ii poti spune ca exista unele vorbe in liceu pe tema voastra, dar daca tu te simti ok cu el, spune-i lucrul asta.
Daca tu crezi ca el inseamna mai mult pentru tine decat privirile rautacioase ale colegilor, cred ca ai primit raspunsul. Este o intrebare la care tu singura poti raspunde.
Insa sfatul meu ar fi sa ramai cu el, este posibil ca povestea dintre voi sa fie una frumoasa, de care sa iti amintesti peste ani. Nu ai de unde sa stii ce se va intampla intre voi, insa cred ca mai bine afli cum o sa mearga, decat sa ramai cu intrebarea "Ce ar fi fost daca?".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie daca nu este comunicare nu este nimic, nu e vorba ca iti este rusine cu el, eu tin la acest aspect, daca nu exista o relatie oficiala, la scoala sau la servici nu trebuie sa se stie de asa ceva deoarece lumea e invidioasa si scorneste orice fel de barfe. Ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca trebuie sa se abtina de la orice comentariu si sa nege relatia voastra de prietenie iar daca colegele lui il tot intreaba poate sa le spuna ca il meditezi la o mateia oarecarewinking si cu asta basta

| Nanami利 a răspuns:

Ar trebui doar sa-i spui despre ce (probabil) crede lumea.Dar mai bine nu mai asculta de lume, fa ceea ce vrei tu.Cand iti e greu, nu lumea te ajuta.

| ILoveWeekends a răspuns:

Faceti ce va spun inimioarele! Nu asculta de altii. Si eu iubesc un baiat cu 2 ani mai mic decat mine, eu am 15 ani si el 13, doar ca nu suntem impreuna. Eu tin secret totul! Daca il iubesti stai cu el si da-le peste nas rautaciosilor ce comenteaza! Ceilalti se asteapta sa te desparti de el din cauza varstei, dar tu sa nu faci asta. Continuati ce ati inceput!