| erichlemny a întrebat:

Am niste colegi care la fiecare prostie incep sa rada, la fiecare nota mica il face pe x mai prost decat y.recunosc ca si eu fac la fel uneori.
dar 2 dintre ei imi sunt prieteni,sau asa credeam, in fiecare zi gasesc replici la care sa ma ia la misto. eu nu prea fac poante sau glume de genu "tu esti asa de prost incat (ceva)"
eu ii ajut la teme, la teste vorbesc cu ei pe skype dar ce, ma iau la bataie
ce sa fac?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să nu îi mai ajuți. Din câte ai spus rezultă că ești prostul lor.

| Aniix a răspuns:

Frate, aia nu iti sunt prieteni. Nu prea sunt prieteni, deschide ochii si uita-te in ce lume traiesti, ca fratele tau te injunghie pe la spate. Ignora-i si nu-i mai ajuta sa vezi cum reactioneaza si tine minte ca prieten iti esti doar tu, ai grija pup.

| MariaAna66 a răspuns:

Incearca sa nu ii mai bagi in seama. Uneori indiferenta doare cel mai tare. Trateaza-i cu indiferenta