| Happy a întrebat:

Am o cunostinta care a plecat la munca in strainatate, are o fetita de 1 si an jumatate care a lasat o in grija mamei.
Tatal fetitei ii plateste pensie alimentara dar nu sunt casatoriti. Ce sanse ae tatal sa ia fetita de la bunica?
Mentionez ca nu au locuit nici macar 2 zile ca si o familie.
Deci nu poate fi vorba de abandon familiar.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Are sanse mari cu un avocat bun.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune intrebarea aici:
http://www.dreptonline.ro/utile/intreaba_avocat.php

| baru a răspuns:

Protectia copilului va analiza modul in care ete ingrijit copilul si daca sunt conditi optime pentru crestere si educare Foarte greu si in cazuri foarte rare a fost cand a castigat tatal custodia copilului Aicea nu se pune in discutie abandon de familie Este cu totul altceva Tot ce conteaza este ca mama copilului sa scrie ca este de acord si ca incredinteaza copilul bunici spre crestere si educare pana la venirea sa din uniunea europeana Asa ca stai linistita Pa