| Cobzaru_Adrian_Nicolae_2001 a întrebat:

Am o intrebare la ce varsta se taie urechile si cozile la caini? E cane corso are3 luni si e fetita! Va rog raspunderi!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu se taie nimic la nici un caine.
De ce vrei sa il mutilezi? Tie ti-ar placea sa iti taie cineva urechile sau puta sa fi mai fioros?

| Cobzaru_Adrian_Nicolae_2001 explică (pentru Freya1):

Eu nu stiu mie imi tot spunea lumea asta, si de aia am.zis sa.intreb si aici!

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

NU mutila copilul. Nu te obliga nimeni. Nu te incadra in ideile unor cretini despre frumusetea canina. Nu fi comformist cu orice pret. Cum sa ii tai coada, ma, in coada e maduva, sistemul nervos central, ea te iubeste si tu o nenorocesti?

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu trebuie tăiat nimic.