| irrazota a întrebat:

Am o prietena care, la inceputul anului un baiat a placut-o. Ea nu l-a placut pe el la inceput dar cu timpul a inceput sa il simpatizeze. Dupa cand fata i-a spus baiatului ca il place, baiatul ii spuse ca si el o place. Baiatul a intrebat-o pe fata daca vrea sa fie impreuna. Aceasta a spus da. Fata a lipsit de la scoala a doua zi si a auzit de la o fata ca iubitul ei a zis ca nu e impreuna cu ea si ca nu o place. Auzind acestea, fata s-a despartit de baiat. Dupa aceia baiatul ii trimitea mesajel cu "cf". Fata ii raspundea si asa au inceput sa vorbeasca pana ce baiatul a intrebat-o daca ii mai da o sansa. Fata a zis ca trebuie sa il cunoasca mai bine pe baiat. Amandoi se placeau dar nu erau impreuna. In timp ce se placea|, baiatul i-a dat numarul de telefon colegei fetei spunand " uite numarul meu in caz ca ai nevoie de mine". Fata a auzit. Alta colega i-a spus fetei ca baiatul i-a trimis un mesaj cu "vrei sa fim impreuna?". Fata afland i-a spus baiatului dar e' a negat totl. De atunci nu au mai vorbit. Dar ei se vad in fiecare zi pe holuri dar nu se saluta, doar se privesc. Daca unul se uita din departare la celalalt, exista un moment cand raman pe loc dupa isi intorc capul in alta directie. Baiatul insa a facut-o pe fata si pe prietenele ei" proaste". si prietenel ei l-au placut si il urmareau mereu, defapt numai celelalte 2, dar_ fata nu facuse niciodata asa ceva. Dar baiatul o facuse si pe ea proasta. Cel ma[ grav lucru este ca fata inca il. place. Ce ar putea prietena mea sa faca? Nu are curaj sa ii spuna ca il place. A incercat. Cum o sfatuiti? Dau funda

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Sa ii spuna ca-l place, daca nu sa stea cu regretul asta toata viata!

| Rockat a răspuns:

Să-și vadă de școală. Să-și facă alți prieteni. Să meargă la o altă școală. Săi săună lui căi place de el, dar să nu le spună la prietenele ei (parcă acolo ar fi problema).

| printesa00 a răspuns:

Sa ii spuna:Eu te plac si pe tine de doare in carlan de mine, ok, du.te si fa.ti viata. -.-(se uita cu o fata plictisita)

| oMeow a răspuns:

Nu merită, după cum se comportă e doar unu care se crede șmecher... -_- Mai bine îl uită.

| Sebastian米氏 a răspuns:

Wow, mi-am pierdut un minut din viata ca sa citesc acest căc*at.

| irrazota explică:

Merci Sebastian? Daca asa crezi, nu mai comenta. Eu am pus intrebarea ca sa primesc raspunsuri decente.