| mirabela87 a întrebat:

Am o problema...am fost intr-o relatie cu cineva de la job si inca nu am trecut peste de tot. Persoana asta sta in zona cu mine si as avea nevoie sa ma duca spre casa avand in vedere ca lucram afara din oras. Cum sa ma comport cu persoana daca ma duc cu ea cu masina? Sau sa nu ma duc deloc?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde ce a fost intre voi? una este o aventura si alta o relatie serioasa si de durata!
v-ati despartit "urat" sau oarecam amical si amiabil?
conteaza aceste aspecte!
daca a fost doar o aventura sau o relatie care s-a terminat totusi frumos, fara injurii, fara dusmanii etc
Important este daca ati ramas cat de cat prieteni...
Doar in acest caz expus de mine ai putea sa mergi in masina cu aceasta persoana, desi inteleg faptul ca este cam dificila acum situatia...

ai putea sa te gandesti totusi si la altceva, alternativa, de exemplu sa faci naveta, sa iti faci abonament la masini de genul microbuze etc, nu stiu depinde de zona si de traseul de acasa catre jobul avut (si retur), daca exista cumva ruta pe acel sector de drum, pe care l-ar acoperi transportul cu microbuzul

| Violleta2022 a răspuns:

II propui sa-i platesti benzina si daca accepta, sa te ia si pe tine cu ea.

| mirabela87 explică (pentru Violleta2022):

Nu ar fi niciodata de acord cu asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirabela87):

Pana nu intrebi persoana direct, nu ai de unde sa stii.
Posibil chiar sa nu vrea sa te ia cu ea, posibil sa nu vrea sa-si creeze obligatii la tine, sau nu mai are chef de tine.

| mirabela87 explică (pentru Violleta2022):

Probabil da

| sierra1 a răspuns:

"am fost intr o relatie cu cineva ...Cum sa ma comport cu persoana daca ma duc cu ea cu masina?"

păi decide-te - ești in relație sau nu!

| VoidEternal a răspuns:

Deci nu mai ești în relație cu el, dar parca nu ai renunța la beneficii. Interesant.

| mirabela87 explică (pentru VoidEternal):

Nu am pretentii, ca el mi-a zis ca pot sa merg cu el chiar daca nu mai e nimic intre noi. Doar nu vreau sa fie dubios si etc

| norisorulpufos a răspuns:

Eu zic să nu te duci deloc.
Doar iți faci singură rău.
Am crezut că e un principiu să nu ai relații la job.
Apar inevitabil bârfe și apoi cui ii convine să fie subiectul tuturor?

| mirabela87 explică (pentru norisorulpufos):

Nu ne am afisat niciodata si nu stie nimeni ce a fost intre noi...se poate si fara sa apara barfe daca ai grija

| norisorulpufos a răspuns (pentru mirabela87):

E prea complicat.
Dacă iți plac lucrurile simple te duci cu tramvaiul.