| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la capitolul social al vietii mele. Nu stiu cum sa fac cunostinta cu oameni noi.cum sa intru in discutie,parea cu acutul cunostintei,ca pe urma parc imi este mai usor. De fapt, ma tem de respingere. Aceasta temere ma descurajeaza. Ajutati- va rog.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Un zambet calduros descreteste orice frunte incruntata.Pe situl www.jw.org sectiuna adolescenti poti gasi articole utile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te temi de respingere? nu esti o suma de bani sa fii placut sau respins.
iti pierzi timpul cand ei nu sunt importanti. daca esti nobil ramai in calvarul tau

| MystoganFT a răspuns:

Aceasi problema o am si eu, mie unul mi se pare mult mai ok sa stai pe 'patratica' ta si sa nu incerci sa te imprietenesti cu oricine, in ziua de azi majoritatea trateaza totul cu indiferenta si se conduc la haos. Daca cineva vrea sa socializeze cu tine te abordeaza.