| ValentinValy5555 a întrebat:

Am o problemă, sunt căsatorit de 4 ani cu femeia pe care o iubesc enorm. Problema e ca noi locuim cu mama mea şi cu tatal meu,tata nu se baga în casnicia mea şi a soţiei mele, însă mama da se baga şi de câte ori a avut ocazia a încercat să scape de soţia mea, eu şi cu soţia avem şi un copil un minunat băieţel care are 9 luni.Ce pot face în legătură cu mama mea?

6 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Plecati de acolo

| ioana748 a răspuns:

Vechea poveste cu posesivitate mamelor de băieți.
Nimic nu puteți face cu mama dumneavoastră.
Este pe terenul ei, ea este șefa și nu accepta alt personaj feminin sa i ia locul.
De la o vârstă defectele se agravează nu se schimba decât în rare cazuri când cineva dorește sa evolueze.
Dar nu este cazul aici.
Știu ca este greu, ca sunteți nevoiți sa locuiți cu părinții, dar va veți degrada relația în condițiile acestea.
Poate o discuție cu tatăl dumneavoastră care la rândul sau sa vorbească cu mama dumneavoastră.
Însă, ideal ar fi sa locuiți singuri.
Nu contează cât de modest ar fi spațiul, totul începe de undeva.
Aveți familia dumneavoastră acum și ar trebui sa va bucurați în liniște de ea.
Mama dumneavoastră este genul clasic de soacra și posibil sa ajungeți și la despărțire dacă nu va îndepărtați.
Poate tot raul spre bine si începeți o viata noua.
Toate cele bune,

| Dragobeta a răspuns:

Mi se pare mie sau ai facut alt cont pentru intrebare?
Nu te-au multumit raspunsurile pentru soacra, ca trebuie sa fii si gospodina daca stai in casa cu ea, si ti-ai facut cont de "sotul"?
Solutia este sa va mutati singuri. Sa va gospodariti singuri, fara ajutorul parintilor. Ca sa nu mai aiba ce va reprosa.

| MrAM a răspuns:

Tu asa dupa tine care ar fi cea mai buna soluție?
Iti dau variante ajutatoare:
1. Divorțezi de sotia ta
2. O asasinezi pe mama ta
3. Tu cu soția si copilul va mutați in locuinta voastra ca o familie normala si nu mai depinzi de ai tai ca un parazit

| Lupică27 a răspuns (pentru MrAM):

Tu ai habar cat costa un apartament in 2024? Sa nu mai zic de chirie, o chirie costa cat un salariu minim pe economie.

| MrAM a răspuns (pentru Lupică27):

Tu daca te limitezi la asta ramaii cu ai tai toata viața nu te judeca nimeni. Insa poate baiatul isi permite o chirie sau un apartament, nu a menționat asta.