| seby_7650 a întrebat:

Am postat pe facebook o fotografie in care apar eu si fosta mea pereche, pot fii denuntat pentru asta

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fosta ta pereche poate reclama la proprietarul site-ului ca ai postat fotografia fara acordul ei si atunci va fi stearsa. Doar daca este o fotografie compromitatoare pentru fosta ta pereche ar putea fi si alte urmari, respectiv te poate acuza pentru incalcarea dreptului la propria imagine. Numai bine!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adi2ro a răspuns:

Depinde ce faceati happy
Dar daca apari tu si o persoana intr-o poza nu iti trebuie acordul acelei persoane pentru a publica poza. Daca apare doar ea e alta poveste.

| Summerismine a răspuns:

Nuuu happy

| codgaby a răspuns:

Pai nu nu se poate! funda?

| seby_7650 explică:

E fara acordul ei