| Aurelian0709 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Acum 1 an am cunoscut o fata, dupa prima intalnire mi-a spus ca are un copil de 1 an. Eu i-am spus ca nu-i nici o problema. Ne-am mai intalnit in decursul anului de maxim 10 ori, in care ea a luat o pauza incercand sa isi gaseasca pe alt cineva, fapt care am aflat. Dupa accea ma cautat ea si iar am reluat relatia asta. Dupa aceea mi-a cerut iar o pauza, si eu i-am zis atunci ca pauzele astea nu sunt bune. In fine nu a mai luat pauza si am continuat relatia asta pana luna trecuta cand ne-am dat intalnire. Eu sunt din Bucuresti si ea din judetul Ilfov. Eu eram in drum spre ea si m-a sunat ca nu ne mai putem vedea ca ne vedem maine, atunci mam suparat si m-am dus la ea acasa si mi-am luat internetul mobil care i-l-am imprumutat pentru cateva zile,si i-am dus niste lapte pentru copilul ei. atunci ea s-a suparat si na mai dat nici un semn de viata. Vreau sa va spun ca in vara anului trecut m-am dus la ea cu scuterul si am luat-o de la munca si am duso acasa, atunci eu i-am cerut sa imi dea un pahar cu apa, ca erau caldurile alea, si ea mi-a spus ca NU ARE, si multe minciuni, bataie de joc...Mentionez ca nu era femeie usuratica, pentru ca intr-un an nu s-a intamplat nimic intre noi. Ce parere aveti mai are rost sa mai continuam vreo relatie dupa ceea ce mi-a facut? astept raspunsuri sincere. multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Furnicutza a răspuns:

Eu,femeie fiind, nu ti-as recomanda sa continui.Simt o umbra de profitare aici.Si poate nu neaparat financiar vorbind.Tu ai nevoie de o relatie, ea poate doar de un prieten.Nu stiu ce sa spun, sincer, eu nu as continua relatia cu ea.Am impresia ca nu stie ce vrea,stiu,e greu cu un copil.Dar, desi eu nu am un copil, nu as proceda asa.E decizia ta ce vrei sa faci.Cu atat mai mult ca nu v-ati vazut mai mult de 10 ori intr-un an.Bafta.

| Aurelian0709 explică (pentru Furnicutza):

Nu am mai scris ca mam rugat de ea sa isi cumpere nu stiu ce medicamente, ca i-am dat bani pentru ele, ca i-am dat calculator, cand avea pofta de ceva eu repede fugeam acolo si ii aduceam. tot ce m-am gandit a fost sa fie totul bine dar ea tot a continuat cu minciuni su bataie de joc. Cand ma duceam la ea ma tineain fata portii ca pe un animal.

| Furnicutza a răspuns (pentru Aurelian0709):

E clar, profita de tine.da-i viteza urgent.Nu te merita.Si un sfat, nu mai fi atat de naiv.Stiu ca e bine sa oferi unei femei tot ce isi doreste, dar asta abia cand ai siguranta ca e cu tine pentru ca tine la tin si nu la portofelul tau.

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dupa tot ce am citit aici, e clar ca doar profita de pe urma ta. Si, daca te tine la poarta, de unde sti ca e singura, ca nu are pe cineva si ca te minte?
Iar daca va mai veni la tine, tine-o si tu la poarta (sau la usa, ce ai). Nu cred ca merita sa o primesti in casa. Eu poate ca i-as cere sa imi aduca ceva ce tu i-ai dus cindva si te-a tinut la poarta, cu toate ca i-ai dus acel lucru. Asta ca sa inteleaga in ce situatie ai fost tu.

| Justmeandmysmile a răspuns:

Mai,nu stiu ce sa-ti zic. Ori femeia e indecisa, mai ales ca are un copil si vrea ce-i mai bine pentru el ori nu da doi bani pe tine, acum sincer, si are nevoie de tine cand ii vine ei cheful.Nu sunt in masura sa dau multe sfaturi, iti recomand sa pori o discutie calma cu ea si sa-i explici ca te deranjeaza comportamentul si roag-o sa fie sincera cu tine ca n-are rost sa mai continuati ceva daca ea nu vrea sau ii place de altcineva etc. O zi buna!

| Aurelian0709 explică:

Va mulțumesc foarte mult pentru ajutorul vostru, sunteți niște prieteni adevărați. Acum sunt 100% hotărât ceea ce trebuie sa fac în situația mea.
1.Nu voi mai continua aceasta "relație" și voi merge mai departe. vorba voastră, femei sunt destule. Si nu are rost sa mai pierd timpul cu una care profita pe urma mea.
2.Cum ați spus, nu are rost sa o accept cu un copil, atâta timp cat nici ea nu știe ce vrea sa facă în viitor.
-Inca odată va mulțumesc mult pentru ca mi-ați deschis mintea.

| OvidyuNicu a răspuns:

Esti tanar si liber, cauta si tu o fata "libera" si care sa iti arate ca tine la tine. de ce ai mai stat cu ea daca ti-a zis ca are copil? cauta o fetiscana si fa-ti singur un copil, nu creste pe-alu altu.

| Aurelian0709 explică (pentru OvidyuNicu):

Asa m-am gandit si eu "LocKBrain" ca ar fi bine sa gasesc o fata fara copil. Problema este ca tin la ea. Aici ai dreptate si stau si ma gandesc mai departe ca muncesc pentru ea si pentru copilul ei si mai tarziu imi da cu piciorul.

| OvidyuNicu a răspuns (pentru Aurelian0709):

Nu uita ca lumea e plina de femei, chiar daca pare ca ea e singura care are legatura cu tine acum, mai cauta!

| Himera a răspuns (pentru Aurelian0709):

Ea nu se simte atrasa de tine. Te-ai transformat in catelusul ei si te foloseste dupa bunul plac, degeaba tii tu la ea daca sentimentul nu e reciproc. Chiar iti convine sa te mentii in pozitia asta de bataie de joc?

| Aurelian0709 explică (pentru Himera):

Nu vreau sa fiu bataia ei de joc. De o luna n-a mai dat nici un semn de viata. De 1, 8, si pe 12 cand a fost ziua ei i-am dat sms cu la multi ani si nici un semn n-a mai dat. Ce sa fac daca iar ma va cauta?

| Himera a răspuns (pentru Aurelian0709):

Nu-i raspunde.

| Aurelian0709 explică (pentru Himera):

Problema este ca va veni la mine, nu va suna.

| Himera a răspuns (pentru Aurelian0709):

Spune-i ca esti ocupat, hai mai, ai imaginatie. Ea scapa usor de tine, de ce nu folosesti metodele ei?

| Furnicutza a răspuns (pentru Aurelian0709):

Ii vei spune ca a venit intr-un moment nepotrivit,doar intredeschizi usa, si crede-ma, mandria si orgoliul o va face sa plece rusinata...si tu vei fi cel ce va rade sub musteata...happy

| telluno a răspuns:

Aurelian.
o singura fraza.
PUNCT si de la CAPAT.
Femei sunt destule.nu creste copilul altuia aiurea.
esti tanar ai toata viata inainte.

| farcasgiulia a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o intrebi: Daca crezi ca relatia noastra poate continua, atunci o vom continua, dar daca crezi ca ma vei ignora in continuare si imi vei face lucruri suparatoarea, atunci relatia noastra s-a terminat aici. Sper ca te-am ajutat. Oricum, succes! :*:*

| Cleudiu a răspuns:

Pai...ascultati inima... daca u o iubesti continuati-o, dar vezi sa nu-si bata joc de tine