| Rose9 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfatul vostru...
1. E normal sa te saruti cu un baiat a 2-a zi dupa ce v-ati combinat?
2.Credeti ca ar fi frumos sa ii spun te iubesc a 2-a zi dupa ce sunt cu el?

Multumesc...:*:X

Răspuns Câştigător
| Albinuțăă a răspuns:

1. e normal. adica depinde cum gandesc ceilalti.thinking dar macar a avut curaj sa o faca.love struck si in rest nu are ce sa fie rau in asta

2.hmm.frumos... pai asa de repede te poti atasa de un baiat? ca sa ii spui te iubesc deja? adica poti sa ii spui. normalbig grin doar ca nu stiu daca asa de mult te^ai putea atasa de el in 2 zile. iti trebuie timp ca sa siti cu adevarat ceva pentru cineva ca sa ii spui ca il iubesti!
SPER CA AI ITNELES.:d
funda?batting eyelashes

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Doar daca pentru tine sarutul nu inseamna nimic. Pentru multe persoane, sarutul e un gest intim, incarcat de multe sentimente, senzatii, pasiune, tandrete. Chestiile astea nu apar de pe o zi pe alta. Sunt si persoane pentru care sarutul e incarcat de aceleasi emotii ca un stranut. E adevarat ca habar nu au ce pierd, dar daca sunt fericite astfel, e ok.
2. Nu cred ac e frumos sa-l minti chiar atat de grosolan. Iubirea este un complex de sentimente si manifestari care apare intre doi oameni care se cunosc bine, cu calitati si defecte, care au trecut impreuna si prin bune si prin rele. Orice om normal va intelege ca ii spui in bataie de joc ca il iubesti. Cineva care vrea o relatie serioasa cu tine, se va supara. Cuneva care vrea o aventura fara semnificatii isi va spune: alta fraiera care cade repede la pat.

| gigiro a răspuns:

Nu-mi place acest termen "combinat". suna a chimie, nu e plin de respect daca ma intelegi. Cu un baiat poti sa te saruti imediat sau dupa luni de zile de prietenie, depinde de temperamentul vostru, de cat de bine va cunoasteti. Tu spui ca il cunosti de mult timp, deci stii ca nu poate interpreta fals ce zici sau ce faci. Totul trebuie facut delicat, fara a lasa loc la situatii neplacute, interpretabile etc. Deasemenea, trebuie sa fii sigura, ca si el impartaseste cat de cat aceleasi sentimente fata de tine.Bafta!

| LiveYourLife a răspuns:

Daca aman2 vreti sa va sarutati de ce

Dar cu"te iubesc" eu cred ca ar trebui sa ii zici daca simti intr-adevar astawinking eu cel putin nu pot zice cuiva"te iubesc"daca nu simt asta...acum depinde si de cum gandesti tuwinking

| Shery a răspuns:

1. Da 2. Nu ii spune, ca il sperii tongue

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai din moment ce ai vrut sa fii cu el inseamna ca aveti sentimente reciproce si. normal ca el vroia sa te sarute ca altfel nu se simtea bineoh go onhappy. Si nu nu prea cred ca e ok sa-i zici "te iubesc". Mai ales din a 2 a zi:o. Mie mi se pare cam "stupid" sa-i zici unui baiat ca il iubesti.Bine depinde si de varsta.Cam cati ani ai? 14? 15? Pa-pa:*.

| vεηiη a răspuns:

Pai mi se pare c0mplet n0rmal sa va sarutati. Dar faza cu "te iubesc" e cu virgula thinking Sa stii ca exista anumite persoane, care considera un act imatur de a spune "te iubesc" mai devreme decat este nevoie.

| 1Q a răspuns:

1. Da e normal. 2. Da ar fi frumos
Succes si bafta cu relatiabig grin

| Rose9 explică:

Pai il plac de la gradinita... si am 15 ani...

| Tiberius a răspuns:

E normal sa te f. cu el in prima seara. Fa-l sa se simta bine.

| alice_5598 a răspuns:

Sa te saruti da, dar sa ii spui ca il iubesti ar insemna sa il minti.Si asta nu este frumos.Cand spui te iubesc spui pentru ca asta simti, nu pentru ca asta ar vrea sa auda cel de langa tine.

| simona_3709 a răspuns:

Cred ca sarutul este o dovada de iubire.
Nu iti pot spune eu acum... nu e normal. pentru ca acel simplu "te iubesc" se spune din suflet numai atunci cand simti cu adevarat asta.
Daca-l iubesti pe respectivu ii poti spune si dupa 2 ore, nu asta e o problema iar sarutul happy nu-ti mai face griji
Dar Atentie : Daca nu simti cu adevarat asta nu-i spune. mai asteapta. happy
Numa` bine

| p1nk a răspuns:

1 eu ma sarutam din prima din moment ce e prietenul meu. si 2 da poti trezi sentimente puternice inca din primul moment in care va vedeti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ff normal ascutam dincauza ca si eu am facut acelasi lucruwinking

| luckyluke a răspuns:

Scurt:
Unu - da, este
Doi - nu, nu ar fi frumos

| HeeYeon a răspuns:

1. Da, de ce nu?
2.SUnt baieti care nu accepta asta pentru ca iubirea nu o simti peste noapte. Ea creste incet-incet in timp.

| monikka a răspuns:

1.Clar daca sunteti impreuna
2.PFFF...nu tiu depinde de cat de mult tii la el sau de cand va cunoasteti
TE PUP SUCCES!