| florentinutzamea a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat... acum un an am cunoscut un baiat,sincer sa va spun nu il suportam,ma certam cu el de fiecare data,am ajuns sa fiu impreuna cu el,dupa putin timp ne am despartit,el sputnea ca tine la mine, dar e nu simteam nimic pentru el, pana acum cateva saptamani cand mi am dat seama ca am inceput sa tin la el....Ma intanles cu el aproape in fiecare zi,cand il vad nu stiu ce se intampla cu mine,simt ceva ciudat, cred ca am ajuns sa ma indragostesc de el, dar nu pot sa ii spun ca il iubesc nu reusesc sa sa ii spun ceea ce simt pentru el.Si a aparut o problema si mai mare, deoarece inainte sa imi dau seama ca il iubesc pe el am inceput sa ies cu alt baiat si acum sunt cu el nu stiu ce sa fac, dati-mi un sfat va rog frumos.

2 răspunsuri:
| wdRink a răspuns:

Trebuie sa alegi unul dintre ei, iar cum zici ca tii mult la unul dintre ei, eu zic sa-l alegi pe el. Sa ai langa tine o persoana la care sa tii cu adevarat te va ajuta foarte mult in viata. Sa ai pe cineva sa-i poti spune ce te doare, care iti sunt problemele, si el la randul lui sa te asculte si sa te sfatuiasca.

Situatia e si asa nasoala, gandeste-te ca daca afla unul de celalalt nu le va pica bine niciunuia, si iti zic din proprie experienta ca nu e placut deloc sa fii inselat. In totdeauna sa fii sincera, indiferent de orice. Daca persoana respectiva te iubeste cu adevarat, va trece peste orice.

Succes in continuare. Eu zic sa te grabesti cu alegerea, si iti zic inca odata, alege cu inima, nu cu altceva.

| loveahhhh a răspuns:

Nu stiu ce sa zic cred ca cel mai bun sfat este sa iti asculti inima gandeste-te cine te place mai mult pentru ce te place propunele la ambii un jooc intrabai ce ii place la tine si ce nu si cel care te accepta asa cum esti sau isi gaseste mai putine motive negative inseamna ca el tine mai mult la tine sau nu stiu incearca sa vorbestii deschis cu ei si ascultati inima