| Rose9 a întrebat:

Am si eu o problema!crying

Aseara eu si iubitul meu ne-am despartit. Nu am vrut sa imi spuna de ce.

In seara asta ne-am impacat. Mi-a spus ca nu poate sa stea fara mine. Desi l-am iertat asta nu inseamna ca am uitat.

Acum am alta problema. El fumeaza de cateva luni. Are 15 ani. Eu nu agreez tigarile in niciun fel, dar l-am rugat sa renunte si pentru ca isi face rau. I-am facut un filmulet cu cateva rescuri, dar degeaba.
Mi-a spus ca i-a spus un prieten de-al lui ca "Iubirea nu te pune sa alegi", deoarece l-am pus acum o luna sa aleaga intre mine si tigari. Din cate am inteles nu a renuntat.

Nu mai stiu ce sa fac sa il conving sa renunte. Prietena mea cea mai buna mi-a spus ca a devenit dependent sau poate fumeaza la nervi.

Dar eu stiu ca nu exista nu pot ci exista doar nu vreau. Daca intr-adevar ii pasa de mine banuiesc ca renunta.

Voi ce parere aveti? Ce sa fac sa renunte?crying
Fara sa va bateti joc va rog. Daca nu vreti sa ma ajutati mai bine va tineti parerile pentru voi.straight face

Răspuns Câştigător
| laryyssaa a răspuns:

Pai pentru inceput ai putea da vb deschis cu el si sa ii explici ce importanta are lucrul acesta pentru tine...incearca sa ii explici ca o relatie inseamna sa te simti bine alaturi de alta pers, iar faptul ca el fumeaza iti distruge acest sentiment... daca asa nu merge at poti oricand sa te desparti de el. adu-ti aminte ca pamantul este plin de baieti. nu trebuie sa suferi atat doar pentru unul. sper ca te-am ajutat.pa