| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui homosexualii sa aiba dreptul de a se casatori? Parerea mea ca nu. Se va crea un preambul. Dupa isi cer si rechinii dreptul. Cum sa se casatoreasca rechinii? E imposibil daca nu s-au botezat!

71 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din partea mea sa faca ce vor, homosexualitea nu este o boala este ceva genetic, eu unu nu sunt de acord ca doi barbati sa adopte copii, nici sa se sarute pe strada, nici sa se promoveze pe strazi, trebuie sa recunosc ca in europa de vest a fi homosexual esti normal a fi hetro esti anormal si da legea naturi spune sa facem sex cu opus

suntserios
| suntserios a răspuns:

Slaba gluma și pentru noi și pentru homosexuali care au deja mii de prejudecăți cu care sa se lupte

| sierra1 a răspuns:

De ce nu?
"Se v-a crea un preambul"?
eventual
Se va crea un precedent. Precdedent la ce?

| aimullah123 a răspuns (pentru sierra1):

Omul trebuie sa se inmulteasca big grin
Dar tu de ce crezi ca ar fi bine sa fii homosexual?
Corect, sunt tot oameni, au si ei drepturi, nu zic nu.
Dar sunt curios de parerea ta

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

"Omul trebuie sa se inmulteasca"
de ce? e vreo lege, ceva?

"Dar tu de ce crezi ca ar fi bine sa fii homosexual?"

te dezamăgesc: cu e cazul!

| aimullah123 a răspuns (pentru sierra1):

De este o lege. Se numeste legea firii, here big grin
Asa e traditia, glumesc laughing
Daca stramosii nostri erau homo, noi nu mai existam big grin

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

Se înmulțesc unii de nu pot duce/nu fac față. Dă-le o șansă LGBT să adopte ce nu poate statul instituționaliza. Ei?

| aimullah123 a răspuns (pentru sierra1):

Pai daca toti am fi gay nu am avea pe cine sa adoptam. S-ar opri natalitatea, gata tongue

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

Wikipedia:
Estimări ale frecvenței activității homosexuale variază de la o țară la alta. Un studiu din 1992 raporta că 6, 1% din bărbații din Marea Britanie au avut o experiență homosexuală, în timp ce în Franța numărul era de 4, 1%.[109] Conform unui sondaj din 2003, 12% din norvegieni au avut contacte sexuale homosexuale.[110] În Noua Zeelandă, un studiu din 2006 sugera că 20% din populație a raportat în mod anonim anumite pofte homosexuale, dar puțini dintre ei se identificau drept homosexuali. Procentajul celor care se identificau drept homosexuali era de 2–3%.[111] Conform unui sondaj din 2007, în timp ce doar 6% din britanici își definesc orientarea sexuală drept homosexuală sau bisexuală, mai mult decât dublul lor (13%) au avut o formă de contact sexual cu cineva de același sex.[112]

deci mai sunt o grămadă care să se înmulțească (cum spui)

| aimullah123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu iti mai explic laughing Lasa asa. Fiecare sa fie cum vrea dar parerea mea este ca nu e bine sa fii homo. Cui nu-i place sa nu asculte de parerea mea big grin Gata big grin

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

Nu ai ce să explici. Respect părerea ta. Respectă și tu dorința altora!

Apropo: primul ministru (ales) al Irlandei e gay declarat. Te supără cu ceva?

| minrest a răspuns (pentru aimullah123):

Eu as vrea sa ai cate o 1000 m patrati de teren pentru fiecare stramos al tau homosexual. Ai fi un mosier instarit. Homosexualitatea nu a aparut recent. Pana nu de mult, homosexualii se insurau cu femei si faceau copii.

| minrest a răspuns (pentru aimullah123):

Omule, m-ai facut sa caut prin postarile lui sierra1 locul in care scrie ca ar fi bine sa fie homosexual. Nu gasesc, imi spui te rog unde a declarat asta?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru aimullah123):

Mdaa,adevarul e ca majoritatea oamenilor sunt homosexuali, nu mai avel loc sa respiram de ei.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru aimullah123):

Pai tocmai asta-i ''jemekeria'' ca nu suntem toti gay, nici cred ca o sa se intample asta vreodata. Daca eram toti chirurgi, cine dracu mai construia cladiri? Vreau sa-mi imaginez cum ar fi fost daca am fi avut toti creier.

| Inferno a răspuns:

Nu am o opinie anume, sunt doar impotriva inconsistentei si prostiei.
Spre exemplu daca homosexualii nu ar trebui sa aiba drepturi egale atunci cred ca nici restul oamenilor nu ar trebui. Cum ar fi: Femei vs barbati, oameni de culoare vs albi, evrei vs restul.
Cu alte cuvinte, daca in cazul homosexualilor este ok sa negam principiul egalitatii in drepturi atunci nu vad de ce nu ar fi ok sa il negam oricand. Nu vad de ce am mai condamna sexismul si rasismul.

Problema e ca majoritatea oamenilor care considera ca homosexualii nu ar trebui sa aiba drepturi condamna sexismul sau rasismul. Ceea ce in opinia mea ii face subiectivi, idioti si inconsecventi.
Nu poti avea pretentia sa ai drepturi egale cand sustii o teza impotriva drepturilor egale.

| minrest a răspuns:

Am sa iti dezvalui un amanunt relevant, dar sa nu il spui multora, doar unor oameni siguri. Rechinii nu sunt cetateni. Exact, ai niciunui stat, nici chiar din Oceania. Asa ca nu pot cere sa se casatoreasca, chiar daca eu stiam ca se boteaza prin scufundare, ca si ortodocsii.

| Dismally a răspuns:

Da, de ce nu? In primul rand casatoriti sau nu, vor ramane tot homosexuali, nu li se va schimba orientarea sexuala daca nu se pot casatori. In al doilea rand botezul... cred ca aici te referi la cununia religioasa, asta nu are nici o treaba cu casatoria, te poti casatori foarte simplu si fara sa treci pe la biserica.

| Nemessys a răspuns:

Ba. eu nu prea as fi incantat cand as vedea un cuplu de gay sau lesbi pe strada, m-as uita cateva secunde urat la ei/ele dar totusi mi-as continua drumul mai departe. Oricum pe mine nu ma deranjeaza si nu ma afecteaza cu nimic faptul ca cineva are o alta orientare sexuala. Stau uneori si ma intreb cum se simt ei si cum mai toata lumea ii considera niste ciudati doar dintr-o chestie. nu chiar banala, dar totusi persoana aia nu este vinovata cu nimic, nu ea a ales calea asta.
In plus de asta nu incurajez sau sustin asa ceva, dar pur si simplu daca aflu ca cineva are o alta orientare sexuala, ce rost ar avea sa ma duc la acea persoana si s-o critic pe tema asta? De ce? Cum am face noi romanii. Ia imaginati-va un baiat care se afla intr-o clasa si colegii lui au aflat ca-i gay. nu e putin luat la misto? (putin mai mult). Si bineinteles ca toata lumea il evita pe tema asta (rip viata sociala si prieteni ) si isi bat joc de el... Si mai ales ca genul asta de persoane nu ar avea voie sa-si dezvaluie adevarata lor fata tocmai din cauza acestei mentalitati de **** pe care o avem noi. Halal...
Homosexualitatea NU ESTE o boala psihica... de ce majoritatea zic asta?
Cand vine vorba de asta cu casatoria... ba. pot sta impreuna si fara sa se casatoreasca. Adica serios, ii opreste cineva? Din moment ce-si fac treaba in intimitatea lor... :/
Cand vine vorba cu parerea daca ar trebui sa aiba dreptul de a se casatori, raspunsul meu cel mai probabil ar fi ala ridicand umerii in sus.,, Nu stiu, nu-mi pasa, raman indiferent... Daca s-a legaliza bine, daca nu. la fel de bine ". Oricum nu as fi prea incantat sa vad asa ceva pe strada.

| PainTech a răspuns:

Daca nu vin sa si-o traga la mine pe canapea, nu am absolut nicio problema. Nu imi amintesc sa fi vazut vreodata tipi care se ling pe banca in parc, asta poate pentru ca am alte chestii mai importante de facut.

"Inainte homosexualitatea era tulburare psihica".
Inainte doctorii nu se spalau pe maini. Primul om care a venit cu ideea asta a fost trimis la un sanatoriu. Cine spune ca "inainte era totul roz si frumos"?

Cand ii vad si pe preotii astia care aduna voturi...ca sa se schimbe fix nimic. Homosexualii oricum nu aveau drept de casatorie. Unii isi fac vile din banii publici si noi ne concentram pe tampenia asta...

| Clorox a răspuns:

Nu suport cand vand un cuplu homosexual sau heterosexual ca se linge pe strada, e urat, e vulgar. E o vorba, sa faca ce vor cat timp nu ii vad eu, nu e ca si cum i-ai vedea cum se casatoresc sau chestii de genul, nu inteleg de ce ar fi o problema.
Ce ai spus tu cu rechinii... N-are nicio logica.

| Daughter a răspuns (pentru Clorox):

Ala cu rechinii era argumentul lui cel mai bun.

| Clorox a răspuns (pentru Daughter):

Trist.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca sa fiu sincer, nu imi pasa, chiar deloc, mi se rupe.
Stii de ce?
Pentru ca inainte sa comentez ceva vreau sa INTELEG cat mai bine acel ceva, pentru ca daca nu il inteleg o sa vorbesc prostii.

Din cate stiu de atractie si iubire...astea sunt doua lucruri INVOLUNTARE,deci nu alegem de cine suntem atrasi sau pe cine iubim.
Imi plac femeile,sunt atras involuntar de ele,iar altii sunt atrasi involuntar de barbati.

Dar de unde s-a ajuns la asta? Ce s-a intamplat? Nu am gasit studii exacte,nu stim inca (cred) care e cauza care provoaca atractia, capacitatea de a iubi acelasi sex.

Deci, cand judecam ceva, pe cineva, de ce sa o facem superficial?
Daca ei nu aleg sa fie asa...nu trebuie judecati.

Cat timp o persoana nu e proasta,nedreapta, corupta, egoista, infecta, etc nu ma deranjeaza.

| JackR a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iei parerea ta si sa ti-o bagi undeva. Poate o sa-ti placa si o sa incepi sa gandesti altfel!

| JackR a răspuns:

Uite aici o lista de nume ale unor oameni care au doua lucruri in comun, au schimbat sau au facut lumea un pic mai buna si au fost homosexuali:

Alexandru cel Mare
Socrate
Platon
Pericle
Leonardo da Vinci
Michelangelo
Oscar Wilde
Piotr Ilici Ceaikovski
Marcel Proust
Walt Whitman
Tennessee Williams
Truman Capote
Allen Ginsberg
Andy Warhol

Pun pariu ca nu ai habar de nici macar un sfert dintre ei, asa ca, in loc sa pierzi timpul cu intrebari tampite, mai bine cauta pe Wikipedia si vezi cine a fost si ce a facut fiecare.

P.S. Folosesti un computer sau site-ul pe care scrii acum este stocat pe un server. Asta pentru ca, acum vreo 50 de ani, Alan Turing a pus bazele a ceea ce astazi este cunoscut sub numele de "computer". Din pacate, Turing avea si el un mare "defect", era homosexual

| Dalmore a răspuns:

Da, ar trebui sa aiba dreptul asta.
Aberezi, iar botezul e la fel de inutil ca si intrebarea ta.

| Mircea08 a răspuns:

Si satanistii se casatoresc. Treaba ca se casatoresc nu ar trebui sa incurce pe crestini (daca tot veni vorba de botez). Crestinii adevarati au viata lor si nu au treaba cu lumea

| Lostlyric a răspuns:

Cea mai mare problema a societatii la ora actuala este, intr-adevar, adoptarea legii privind casatoria intre aceleasi sexe.
Da-le dracului de saracie, de politicieni corupti, de prostie! Mai mult! Ar trebui sa dam vina pe persoanele de acelasi sex care vor sa reinstaureze o institutie ce a murit demult intre sexele opuse, ce a devenit o batjocura. Acum, orice cuplu casatorit isi permite sa isi bata joc de progenituri, divortand, fiind prosti s-a.m.d.
Daca vei avea candva curiozitatea sa iesi din gandirea ta limitata (cat un patratel de doi pe doi), da un ochi pe Youtube unde copiii povestesc cum au fost crescuti de parinti homosexuali. Vei fi socat cat de "normali" si etici au devenit homosexualii in comparatie cu un om ca tine, spre exemplu, care nu poate trece de propriile lui convingeri limitative.
Sa ne traiesti, dragule, dar sa nu procreezi! Te rog eu frumos. Ar fi pacat sa implantezi o mentalitate ca a ta si altora.
Spune-mi: cu ce te face pe tine mai special faptul ca existi si cu ce-i face pe ei mai bolnavi? Vrei o catedrala doar a ta pentru faptul ca te botezi? Cam de cat efort ai nevoie sa te "botezi"? In fine, religios sau nu, de ce nu incerci sa mergi la proteste care conteaza cu adevarat, in schimbul postarii asteia controversate de pe TPU care nu face altceva decat sa inchida mintea celor care o citesc?
Esti intr-una din cele patru stereotipuri de oameni care arunca cu pietre spre ceea ce nu cunoaste: fie esti limitat, fie esti sexist, fie esti homosexual si testezi terenul, fie pur si simplu nu ai lucrruri mai bune de facut. Pe care o alegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi casatoriile dintre heterosexuali perfecte, as zice nu. Dar cat timp exista violenta si altele chiar si intre parinti,, normali'', n-aveti niciun drept sa veniti cu figuri din astea.

Hetero nu sunt cu nimic mai presus. Isi arunca copiii in strada. Am prieteni care au trait in ABUZ. Emotional, fizic. Nu prea cunosc familii hetero in care sa fie pace si armonie. Batai, violuri etc sunt la ele acasa.

,, nu e bine sa fii homo'' - esti sau nu, nu exista bine sau rau in chestia asta cat timp exista consens.

E treaba fiecaruia ce face acasa. Toti avem fetishuri. Unora le place sa linga picioare. E bine sau rau? E TREABA LOR.

Daca ai vrut vreodata sa faci sex an*al cu iubita ta, esti un ipocrit :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi pasã, de drepturile lor facã ce vor, dar miscarea homosexualilor nu are nici un drept, incurajeaza si spune pro homosexualitate.

| PumpkinDoll a răspuns:

Ar trebui ca religiosii sa nu mai iasa din casa si sa-si vada de treaba lor? Parerea mea ca da.Norocul tau ca-s FOOOAARTE putini care-s de acord cu mine....foarte putini.

| aimullah123 a răspuns:

Imi place cum gandesti dar pregateste-te sa iti sara lumea in cap pentru ca traim intr-o lume total anormala big grin
Stai sa vezi comentarii ahahahaha tongue
Inainte homosexualitatea era tulburare psihica.
Eu cred ca se vrea ca lumea sa nu se mai inmulteasca asa mult pentru ca suntem prea multi pe pamant si de aceea se sustine homosexualitatea big grin
Ps: Nu dati raspunde la acest mesaj pentru ca nu ma intereseaza big grin
Ruudi tu poti da raspunde, de tine imi pasa, hehe big grin

| sierra1 a răspuns (pentru aimullah123):

"Imi place cum gandesti"

personal, nu-mi place
(știu că nu te interesează dar dacă tot ai scris...)

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

In majoritatea tarilor din EU, partidele ce conduc sunt de stanga. Sunt partide auto-denumite "progresiste" ce sunt deschisi spre noi idei extremiste. Astia profita de rusinea oamenilor, ca-n Al Doilea Razboi Mondial minoritati au fost omorate, pentru a converti masele spre ideile lor. Adica daca nu ii accepti pe homosexuali, inseamna ca esti homofob, pe musulmani, islamofob, etc. Si oamenii cum sunt condusi de emotie, ii accepta. Germanii, de exemplu, chiar daca cunosc principiile de viata a imigrantiilor, ii accepta in tara doar pentru ca au vizionat o poza cu un copil mort pe plaja.
Omule, stramosii acestor oameni au condus lumea si uite cum au ajuns fii lor acum! Sunt curios ce parere are Napoleon despre chestia asta.

Cum nu exista rezolvare in lupta cu zombii, dupa cum ai observat si in filme, parerea mea este ca noi, oamenii decenti ar trebui sa ne concentram in orase si localitati cu traditie, conservatoare si sa traim dupa propriile valori.
Daca in EU nu se v-a putea locui in 20 de ani, exista in Rusia, un teritoriu langa DPRK, cu un sol fertil, curent si apa trasa, pregatit pentru a-i adapostii pe viitorii refugiati europeni.

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

Sa nu mananci iarba uda ca mori.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea tarilor europene sunt conduse de partide de dreapta, nu de stanga. Invata putina geografie daca vrei sa nu mai fi ridicol.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Majoritatea tarilor sunt in stanga hartii, uita-te pe harta. Ceea ce inseamna ca partidele sunt de stanga.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uit alta data, dar sa stii ca pe harta avem Nord, Sud, Est, Vest, dupa astea ne orientam, nu dupa stanga si dreapta. Nu am stiut eu ca nu vezi legatura intre partide si geografie, ca te lasam in pace.

| Inferno a răspuns (pentru aimullah123):

Delirezi.

| Teffan a răspuns:

Mi se pare stupida ideea de o casatorie religioasa intre homosexuali.
Religiile abrahamice sunt singurele religii din lume care in cadrul doctrinei,ideologiei lor,este adusa problema homosexualitatii,pusa intr-o lumina negativa,ba chiar intr-o asa lumina incat ne-am gandi ca homosexualitatea este una dintre cele mai importante probleme ale umanitatii.
Dintre toate religiile,crestinismul,islamul si iudaismul sunt singurele care anihileaza orice idee de sexualitate,ba mai mult,intr-un mod obsedant chiar, aduc la cunostinta la nivel sciptural, deci in cadrul textelor care formeaza crezul acestor religii, aduc porunci anti homosexualitate si anti sexualitate, dedicand intregi capitole biblice masacrelor cu victime gay, si autor Dumnezeu.Niciodata nu s-a mai vazut asa ceva.Cat de frustrat poti fi? laughing

Prin urmare, de ce ar avea nevoie gay-ii de casatorii religioase si de ce nu vor sa accepte atitudinea ostila a Bisericii fata de ei? Si nu este o atitudine subiectiva a unor extremisti.
Nu.Este o atitudine doctrinara,ideologica colectiva,o gandire originara in originalul text biblic.

Am inteles,unii sunt crestini.
Dar sunt printr-o ipocrizie crestini.

Alt aspect, consider ca homosexualii au dreptul sa fie recunoscuti de stat, cu drepturi, cu protectie impotriva discriminarii, asa ca aprob parteneriatele civile si toate masurile omenesti pe care le putem lua in privinta lor, insa nu casatoriile religoase deoarece nu pot accepta o religie nenoricita care a torturat acesti oameni pana si in textele lor imputite, sa le reprezinte uniunea.
Si pentru ca este total impotriva ideologiei crestinesti.Nu suport o actiune cu baze intr-o doctrina colectiva, sa se abata de la acea doctrina colectiva prin exceptii si presupuneri.Pentru ca de asta este ideologie colectiva.Are niste fundamente solide pe care este construita.Bine,crestinismul este un plagiat, dar asta este o alta poveste.
Homosexualii trebuie educati intr-un spirit non lgbtist, prin care sa le deschidem ochii ca. unele ideologii sunt niste nenorociri.Deoarece multi dintre ei sunt atat de intelegatori si de naivi, incat considera ca Isus i-ar putea accepta si ca doar unii preoti sunt homofobi.
Nu domnilor.
Isus i-ar trimite in iad.

Homosexualitatea nu se pupa cu religia crestina.

In concluzie, accept partenetiatele civile, sunt impotriva casatoriilor religioase si din toata inima, le sprijin drepturile.

In ce priveste remarcile tale idioate din intrebare, e clar ca n-ai niciun fel de legatura cu nimic.

Sa faci asemenea comparatie inseamna sa fii un ignorant mai mult decat prevede natura.

| HugeHulk a răspuns (pentru Teffan):

Tare sunt curios, imi poti arata acele "capitole" dedicate homosexualitatii? Nu sunt mai mult decat niste versete, cam atat. Homosexualii nu ar trebui educati in niciun fel, nu sunt deosebiti de restul lumii. Ca si heterosexualii, sunt liberi sa creada in ce vor. Nu sunt de acord sa se casatoreasca sau sa aiba dreptul la parteneriat civil, ar fi doar un prim pas intr-o directie complet gresita si am ajunge la nivelul americanilor unde incerci sa penalizezi cuvinte si idei prin lege. Nu mersi.

| Teffan a răspuns (pentru HugeHulk):

laughing
Ca sunt capitole sau niste versete, nu are importanta.Important este ca,religiile abrahamice sunt singurele religii cu frustrati care se intereseaza de genitalele altora.
Patetic,ce sa spun.
Si cu repercursiuni negative asupra umanitatii, la nivel moral si la alte nivele pe care nu ti le mai enumar.

Asta cu primul pas este amuzanta.

"Pas cu pas" cum spune Iohannis, nu?

Mi-ai fi fost simpatic(si funny) dar dupa raspunsurile pe care le-ai mai dat, mi-a ramas doar funny-ul.

Esti doar un pseudo crestin oparit, fara prea multe in cap si cu care nu ai ce sa discuti.
Nu mersi.

| HugeHulk a răspuns (pentru Teffan):

Capitole sau versete, e o diferenta uriasa laughing Exagerezi si inventezi cu scopul de a induce o idee si cand ti se cere sa dovedesti, nu prea ai cu ce. Vezi ca te-ai murdarit de engleza in coltul gurii, in romana se foloseste "organe genitale", nu pur si simplu genitale ca in engleza. Inteleg ca esti tipicul SJW, dar ai un pic de educatie macar.

Astept cu interes sa aud aceste repercursiuni negative asupra umanitatii. Lumea religiilor abrahamice cum zici tu a fost mereu cea mai dezvoltata, dar esti liber sa aperi vreo religie africana daca vrei, simplul fapt ca nu condamna homosexualitatea ii face foarte liberali se pare laughing

Fara prea multe in cap cica laughing nu prea ai ce discuta cu mine pentru ca nu prea ai dovezi cand vorbesti. Sunt doar pareri personale de 2 bani ale unui copilas ce se crede in State. Revino-ti si gaseste probleme mai importante cu care sa iti bati capul, decat homosexuaii si cum si-o ia in kur altul. Mie mi-e indiferent, problema mea e cand vor sa anunte intregii lumi ca si-o trag in kur, nu simplul fapt ca si-o trag.

| Alfred0703 a răspuns:

Da, ar trebui. Sunt oameni, deci au dreptul. Asa ca ar trebui sa poata sa duca o viata normala.

| AlexDarius3 a răspuns:

Nici eu nu prea as fi de acord, ar fi prea ciudat si ar crea destul de multe probleme.

| CVane a răspuns:

Doamne,cati prosti pe lumea asta, si nu, nu numai tu ci si unii din comentarii, dar oricum te afli in frunte. Ba omule ''homosexualii'' aia sunt cetateni la fel ca tine, nebunule, si au si ei drepturi cum ai tu dreptu la prostie.Vii ziua acasa de la scoala ca presupun ca inca esti pe alocatia platita de unii din homosexualii astia comparati cu rechinii, si primul lucru care te mananca in fund, e faptul ca X se *** in c.ur cu X?

Va dati toti cu ''parerea'', specialistii p**i, cei trist e ca parerea asta e impartita de majoritatea romanilor inapoiati.

| HugeHulk a răspuns (pentru CVane):

Bati campii in stil mare si stai cu limba scoasa la occident, sperand sa-ti arunce ei un os. Nimeni nu vrea sa le ia drepturile de baza ale homosexualilor, sunt liberi sa se casatoreasca cu o femeie cand vor. Cu un barbat nu o pot face in majoritatea tarilor din lume si nici eu nu sunt de acord cu asta. Doar ai deschide o usa spre si mai multa prostie. Dupa homosexuali o sa vina transgenderii si dupa ei, aia cu non-binary ***. In caz ca nu stiai, mai noi in California este penalizat de lege sa ii spui "el" unei femei transsexuale, dar nu mai este penalizat sa transmiti in mod voluntar HIV. Dupa asta plangi? Nu cred. Stai mai bine pe curul tau si lasa-i pe homosexuali sa-si vada de gaura din c ur.

| DoarAlin a răspuns:

Nup. Singurul drep pe care ar trebui sa il aiba, este executarea in public. Impreuna cu ciorile. Glumesc, doar ciorile sa fie omorate.
In ceea ce priveste casatoria dintre poponari... nu sunt de acord cu ea. Nu sunt religios, dar nu au dreptul sa se casatoreasca intr-un mod religios, tinand cont ca religiosii nu ii suporta. Se pot casatorii in mod nereligios, daca vor.
Tinand cont ca in tara asta este condusa de crestini, poponautii nu vor avea vreodata drepturi. Ceea ce chiar nu ma deranjeaza.
Cui nu ii convine, are cale libera spre Suedia... oh stai, Suedia este acum tara islamica, si poponautii vor fi executati.
UK sau america este scaparea lor. rolling on the floor
Eu, personal, nu ii sufar. Dar nu am ajuns in stadiul de a arunca cu pietre dupa ei.

| deadhoe a răspuns (pentru DoarAlin):

Mars cioara

| DoarAlin a răspuns (pentru deadhoe):

"Sunt fată. Marș bă handicapat irațional, sper să te împiedici odată și să cazi cu fața într-o sabie, să-ți mănânce balenele ****. Sper să vină un gay să te fută în c*r până explodezi. "
Esti o retardata. big grin

| DoarAlin a răspuns:

Oh, s-o suparat micutu' poponar. Ce dragut.

| DoarAlin a răspuns:

Cat de retardat poti fi. rolling on the floor) Asta dovedeste ca este un copil, fara vreo viata sociala. Crezi ca ma doare undeva ca mi-ai dat "eronat" si "nefolositor" la toate raspunsurile? Iti pierzi timpul, idiotule.

| SupMates a răspuns:

De ce te DOARE asa TARE de curul altora, daca asta vor sa le respectam decizia, si nu compara un animal cu un om, un om e un om, un animal e un animal.Cel mai bine ar fi sa ai grija de fundul tau daca nu vrei asta laughing

| SupMates a răspuns:

Daca chiar credeti voi ca toti barbati sunt gay va inselati amarnic, va spun eu ca nu vom duce niciodata lipsa nici de gay nici de hetero asa ca nu va mai plangeti ca nu va mai inmulţiţi si ziceţi doamne ajuta ca aveti mai multe femei xD

| nelyjoly a răspuns:

Cred ca te-ai apucat de fumat iarba.

| HugeHulk a răspuns:

Si eu sunt de parere ca nu. In cel mai extrem caz, poate ca da, dar in niciun caz nu ar avrea dreptul de a adopta copii. Ce fac in casa lor nu e problema mea, dar cand chestia asta incearca sa fie normalizata in societate, devine o problema.

| Dalmore a răspuns (pentru HugeHulk):

De ce devinde o problema?
Habar n-ai ce conditii sunt in orfelinate.

| HugeHulk a răspuns (pentru Dalmore):

Asta inseamna ca trebuie imbunatatite conditiile in orfelinate, nu sa dai copii in adoptie oricui pentru ca "e mai bine decat la orfelinat". De ce e o problema? Pentru ca acel copil deja e marcat emotional, crescand fara parinti si intr-un mediu vitreg. Acum il bagi intr-o familie disfunctionala cu 2 tati sau 2 mame, familie ce va atrage doar comentarii negative si injuraturi oriunde va merge, iar el va fi vazut ca un ciudat.

| Dalmore a răspuns (pentru HugeHulk):

Da, mai bine sta intr-o familie disfunctionala cu o singura mama sau un singur tata, parinti alcoolici si violenti, doar pentru o ipoteza din capul vostru.
Familia va atrage comentarii negative si injuraturi datorita educatiei cre(s)tine egale cu zero - asta nu e argument, asta trebuie imbunatatit.
Daca erau usor de imbunatatit conditiile in orfelinate, o faceau pana acum. E extrem de greu sa adopti un copil si ca familie,, normala'' - parintii mei s-au chinuit 6 ani! sa adopte un baietel. Pana l-au luat devenise deja un adolescent. Asa ca lasa-ma cu,, dai copilul oricui '' laughing ca nu e chiar asa, gata, ti-l arunca in brate doar pentru ca esti gay. E doar o posibila sansa in plus.

Cat timp exista nspe mii de campanii anti violenta in familie, nu mai fi ipocrit si nu mai vinde familia hetero ca fiind una ideala :* pentru ca nu e si nu o sa fie, si ce aveti voi impotriva familiilor gay nu se bazeaza pe nimic real.

| HugeHulk a răspuns (pentru Dalmore):

Iar bati campii, esti asa un special snowflake ca nu iti urmaresti propriile idei. Conditiile din orfelinate sunt usor de imbunatatit, nu exista interes pentru asta, ceea ce e diferit. Cand am zis ca "dai copilul oricui" m-am referit la comentariul tau cu "mai bine o familie de gay decat in orfelinat". Pe principiul ala, mai bine in multe familii, oricat de nocive ar fi, decat orfelinatul.

O alta problema... de cand e o familie cu un singur parinte disfunctionala? laughing se intampla multe chestii, ramane un singur parinte, care e problema? 2 tati oricum nu inlocuiesc o mama, deci o familie gay e la fel de disfunctionala, multiplicat cu doi eventual. Famlia hetero e cea mai normala pentru un copil, un tata si o mama sunt necesari. Asa ca nu mai bate campii cu aberatiile tale, nu convingi pe nimeni. Vezi-ti de fratele tau adoptat mai bine si asigura-i o viata buna, nu cu 2 mame sau 2 tati.

| doctorandus a răspuns (pentru HugeHulk):

In Biblie scrie ca barbatii homosexuali trebuie pedepsiti cu moartea (nu scrie nimic despre lesbiene). Bine, eu nu cred in Biblie.

| HugeHulk a răspuns (pentru doctorandus):

Ar fi naspa daca ne-am baza legile pe Biblie...