| Alyna_8280 a întrebat:

As avea si o intrebare, aveam 5 luni de cand eram cu pr meu, inainte sa ne despartim cu o saptamana inainte i'am tras atentia ca s-a schimbat si e mai indiferent, dar el a spus ca nu vrea sa se desparta de mine si o sa incerce sa se schimbe. Dupa o saptamana am vazut pe hi5 niste poze care m'au deranjat si l'am intrebat ce sunt cu pozele alea si el a inceput sa imi zica, ca acum o saptama era tulburat si nu mai stia ce simte pentru mine, si sa nu o mai lungim, ar fi mai bine sa punem punct sau sa o luam o pauza ca dupa aia o sa fie si mai greusad si tine la mine f mult dar nu mai sunt sentimentele de la inceput. Dar tot nu inteleg dc s-a despartit de mine si ce motiv ar fi avut? Si o sa credeti ca o sa ma mai impac? pentru ca eu as vrea.

mersi pentru raspunsurikiss

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu insista tu prea mult...pentru ca daca te iubeste tot la tine se intoarce, poate e confuz, cine stie ce o fi cu el? Acorda-i timp, nu il cauta, lasa-l un timp singur sa se gandeasca, sa isi puna in ordine gandurile, ideile, sentimentele, stiu ca despartirea e greasad, stiu ca ti-e greu fara el dar nu ai ce sa ii faci, daca il vei cauta si il vei sufoca atunci mai rau faci, ca asa eram si eu cand eram despartita de prietenul meu il cautam, il sunam mereu, iar el era foarte indiferent, apoi dupa o perioada de timp in care nu l-am mai bagat in seama, tot el s-a intors si mi-a zis ca in acel timp cat a fost singur si-a dat seama ce mult tine la mine si ca i-a fost dor de mine, pana la urma ne-am impacathappy. Asa ca sper sa fi tare si sa mergi mai departe, sa astepti sa treaca un timp si pe urma vei vedea ce ramane de facut daca mai exista vreo sansa de impacare.

8 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Ar putea sa fie cu alta, sa o placa pe alta dar sa nu stie pe care sa aleaga.Adica el te iubeste pe tine, dar ii place si de ea.Asta ar fi doar o posibilitate, nu vreau sa te sperii! Daca te iubeste cu adevarat tot el o sa se intoarca la tine"iubita mea, iarta-ma vreau sa ne impacam "etc.Chiar asta mi s-a intamplat mie azi, m-am trezit ca ma suna fostul prieten de care m-am despartit recent ca nu poate sa traiasca fara mine, vrea sa ma intorc la el si mai multe.baietii astiahee hee.

| Floreenofficial a răspuns:

Lasa-l in pace o perioada de timp...insa nu prea mult.Desigur ca daca omului nu ii mai place de tine nu il poti forta sa te placa din nou. sad
Oricum, incercarea moarte n-are sau cum se zice.
Tare as vrea sa ne scrii ca v-ati impacat!:X

| Deeiu a răspuns:

Daca incearca sa uite asta nu e de binestraight face
De ce nu vorbesti cu el?
Daca nu ai tu tupeu` sa te duci la el, pune-ti o prietena sa-l aduca pe el la tine, sau ceva de genu`happy
Asa am facut si eu, crede-ma a functionat, ne-am impacatlove struck`
batting eyelashesNoroc!kiss

| cretz a răspuns:

Buna. Imi pare rau ca s-a intamplat asta. Cel mai bine ar fi sa incerci sa discuti cu el poate asa afli si tu motivele ce au dus la aceasta despartire. Daca nu vrea, lasa-l o perioada de timp si dupa aceea cere-i din nou explicatii.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Discută cu el şi vei afla.

| Alyna_8280 explică:

Faza e ca nici motive nu avea pentru ca in 5 luni de zile nu ne'am certat niciodata, dar nu stiu poate era si diferenta de ani, dar nah se spune ca indragoste nu conteaza anihee heeOricum am doua saptamana de cand m-am despartit, oricum mi-a zis o prietena comuna, ca el incearca se uite si nici nu prea vrea sa vb despre asta, tot timpul cand deschide subiectul repede il schimba.

| Alyna_8280 explică:

Nu e cu alta persoana pentru ca am vb despre asta si mi-a spus ca nu e cu nimeni si mi-a marturisit si o amika de a lui, si ma bucur pentru tine, sa fiti fericiti (daca l'ai iertat)...si chiar asa off baietii astia dau batai de caplaughing.

| nenitzu86 a răspuns:

Stim ca tu ai vrea dar sincer, nu cred ca o sa va mai impacati... Am eu o presimtire... Imi pare rau pentru tine dar n-are rost sa-ti faci sperante aiurea ca apoi sa fi si mai dezamagita. Daca totusi va impacati da-mi si mie un msj tongue