| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa iau anticonceptionale dar nu stiu care sunt mai bune va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Ti-as recomanda sa vorbesti cu medicul de familie, unele ar putea sa aiba niste efecte nu prea bune asupra corpului tau, gen ingrasare sau slabire drastica happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele pe care ti le prescrie tie medicul ginecolog dupa consultatie. Anticonceptionalele care mi-au fost bune mie, te pot omori pe tine

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un cabinet ginecologic, un control medical de specialitate și medicul îți va prescrie contraceptive în funcție de nevoile tale.
Nu lua după ureche, îți faci mai mult rău decât bine.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| Georgiana05 a răspuns:

Chiar azi, eram la cafea cu o prietenă, şi era un reportaj la TV.
Prietena mea mi-a zis că s-au mai făcut asemenea reportaje, eu nu ştiu exact. Dar cică de la anticoncepţionale poţi să faci cancer, şi ăştia ar cam vrea să le scoată de pe piaţă.

| mona a răspuns:

Cele mai bune si mai potrivite pentru tine ar trebui sa ti le prescrie ginecologul, nu le lua de capul tau

| doc69 a răspuns:

In umra analizelor medicul iti recomanda anticonceptionalele care ti se potrivesc deci apeleaza cu incredere

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele mai bune sunt cele care ti le prescrie medicul

| pytyk2818 a răspuns:

Pai nu iti lua de capul tahu si iti spun si de ce sau iti dua un exemplu cumnata mea ia anticonceptionale de capul ei si de la 70 de de kg si 1.70 m are 89 si crede-ma ca e oribil! le ia de capul ei de 2 ani si nu vrea sa se lase de frica sa nu se ingrase si mai rau daca le opreste! eu am luat anticonceptionale pana luna trecuta da bine nu de capul meu am fost la ginecolog m-a consultat si mi-a dat pentru organismul meu nu m-am ingrasat nu ma slabit tot la fel sunt si le-am luat de un an juamte plus cate o pauza de o luna ca mai trebuie si din aia sfatul meu du-te la ginecolog sa iti faca o consultatie ca vada ce organism ai si sa iti dea anticonceptionale pentru organismul tau. multa bafta