| Alina_6239 a întrebat:

As vrea sa slabesc, stiu ca o sa citesc raspunsuri de genu : nu minca pine, nu minca prajit, fa sport, maninca fructe, anyway plec la mare pe 10 zile, vreau sa stiu cam cite kg pot slabi in atita timp? Si cum?
ps. scuzati categoria.hee hee

14 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Buna Alina,
sunt 3 lucruri care te pot ajuta la acest lucru.
Sport- in care sa combini cat mai multe perechi de muschi (alergare, fitness, baschet si asa mai departe)
Mancare - diferentiata pe zile (carne usoara intr-o zi, vegetale in alta zi, peste, fructe). In acelasi timp poti manca si ciocolata
Odihna - folosesti timpul de noapte pentru a dormi si nu pierde timpul cu alte lucruri (mai sunt si excepto :d )
Daca le combini pe toate acestea in cateva luni poti da jos destul Kg, conditia ta va creste si apoi corpul va incepe sa arda mai des grasimile

| Dema a răspuns:

In 10 zile nu vei putea slabi mai mult de 5 kg, si asta doar daca vei depune mult efort.
Dieta cu supa de varza...la mine da rezultate mai ales cu putin sport
http://www.timisoarastiri.ro/dieta.htm
pa,pa.

| cherrybomb a răspuns:

Eu am tinut un regim draconic si am slabit 4 kg in 7 zile la 18 ani arat destul de bine dar am vazut ca am burtica.
Prima zi : am mancat decat o punaga pufuleti si am baut 1 litru de apa - am facut si sport jumatate de ora
A doua zi : am mancat decat o punaga pufuleti si un mar
A treia zi : am mancat un mar
A patra zi : 2 felii de pepene
A cincea zi : un mar
A sasea zi: o felie de pepene
A saptea zi am baut decat un pahar de prigat
____

conteaza sa faci si sport dar si sa bei multa apa

| ShowTim3 a răspuns:

Cum ai vrea sa slabesti daca nu ai grija la regim si nu faci sport? oh tot metodele traditionale sunt mai bune... decat pastilele de slabit cu sibutramina in ele laughing o sa vina FBI dupa tine ca ai luat pastile de slabit cu sibutramina ca mutu laughing

| Rosaria a răspuns:

Am mai dat raspunsur de genul, asa ca o sa te rog foarte mult sa nu te superi pe mine ca o sa dau copy-paste:
1."Poti incerca cu supa/ciorba de varza, si sa o mananci fara paine. Si, un lucru pe care nu il stiu chiar atat de multi oameni: incearca sa educi cantitatea de sare pe care o pui pe mancare. Sarea retine apa in organism si faciliteaza formarea tesutului adipos(celulita). Si daca mai vrei un mic secret: nu e nevoie sa bei chiar doi litrii de apa pe zi. E o mare pacaleala. Bea cand iti este sete, si pana cand nu iti mai este sete. Daca iti trebuie sa bei 10 litrii intr-o zi si 1/2 litrii in alta(prin absurd), asa sa fie. NU te infometa. E o mare prostie. Succes!";
2. "Ciorba de varza, fara paine. Face minuni. Preferabil multe fructe si legume in timpul zilei, daca se poate in loc de micul dejun, sau cel putin un fruct sau un suc de fructe pe stomacul gol. Multi considera ca ar ajuta sa sari peste cina, sau, cel putin sa nu mananci nimic dupa ora 6 seara. Desigur, sportul regulat ajuta foarte mult. Sper ca ti-am fost de ajutor!"

| Rosaria a răspuns:

Incearca cu supa sau ciorba de varza pe care sa o mananci fara paine, fa sport, bea apa doar cand iti este sete, nu neaparat 2 litrii de apa pe zi, nu pune prea multa sare pe mancare, deoarecea ajuta la retinerea apei in organism si face celulita, fructe si legume din plin, in special la micul dejun, preferabil pe stomacul gol, si, cel mai important, nu te infometa. mananca putin si des, in special atunci cand iti este foame. Cu o reteta asemanatoare am reusit sa slabesc 5 kg intr-o saptamana. Bafta!

| DeadRose15 a răspuns:

Numai manca deloc happy si alearga pana cazi pe jos laughing crede-ma! MERGE! love strucklove strucklove struck

| danielaxyz a răspuns:

Ia cate 2 capsule de spirulina inainte cu 30 de minute de fiecare masa, iti va taia pofta de mancare si vei manca mai putin

| ella369 a răspuns:

Ai putea sa slabesti si 5 kg in 10 zile, dar organismul tau ar fi foarte "suparat" pe tine iar dupa s-ar putea sa mai pui inca 10 la loc. Indicat ar fi sa slabesti intre 2-3 kg daca tot pleci la mare. Iar dupa sa continui cat de cat la mare cu un regim echilibrat, adica nu bagi de toate in tine doar pentru ca esti la mare si pentru ca ai reusit sa slabesti.

| Econatura a răspuns:

Produse cu indice glicemic scazut - folosite in dieta Montignac http://www.montignacshop.ro/pages/produse-cat-2

| AngelykaMaryn a răspuns:

@Rosary - nu mai da sfaturi tampite. Apa trebuie bauta inainte sa simti ca iti e sete, nu dupa ce incepi sa te deshidratezi.

| Cristianloveilinca a răspuns:

Poti sa iti cumperi herbalife si sa iti faci un seic

| valiiistefania a răspuns:

Pai nu prea poti sa slabesti daca nu ai grija ce manancilaughing

| yoana367 a răspuns:

Incearca dieta asta:

Dieta de 5 zile

Dietele de 5 zile sunt indicate pentru cei care vor sa piarda 4-5 kilograme in numai 5 zile. Pe langa pierderea greutatii, cura de 5 zile detoxifica organismul si, in absenta excesului de sare, impiedeca retinerea apei. Respectati urmatoarele reguli: beti zilnic 2-3 litri de apa plata, ceaiuri naturale fara zahar, cafea - maximum 1-2 cani pe zi neindulcita.

O zi cu legume
Mancati urmatoarele legume fie in salate de cruditati, fie fierte pe abur: morcovi, sfecla rosie, conopida, fasole verde, gulii, ardei, praz, rosii. Salatele pregatiti-le cu suc de lamaie sau iaurt; legumele fierte se prepara in sita speciala, cu gauri, in baie de aburi. Se pot mananca cu iaurt si foarte verdeturi la discretie.

O zi cu fructe
Mancati pe zi 1 - 1, 5 kg fructe, impartite in portii mici. Nu conteaza daca alegeti un singur soi sau varietati diferite. (Eliminati bananele sau alte fructe bogate in amidon).

O zi cu orez si legume
Mancati trei portii de orez fiert pe zi (cate150 g orez fara sare, simplu sau cu verdeturi ori legume. Intre mese, puteti manca salate de legume crude: telina, ardei, rosii etc. (preparate fara sare sau ulei, numai cu iaurt sau lamaie.)

O zi cu lactate
Beti toata ziua numai laptez, lapte acru si/sau chefir. Maximum 3 litri

O zi cu sucuri naturale
Beti toata ziua numai sucuri naturale de fructe sau de legume proaspat stoarse. Cel mai bun gust il au fructele coapte: piersicile, nectarinele, caisele.

Da roade... oricum dupa trebuie sa ai mare grija la alimentatie. poti pune inapoi chiar si dublu daca te apuci de produse bogate in amidon si grasimi...O dieta echilibrata si mult sport sunt mai mult ca ok. Succes!