| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am avut careu la scoala,
aproape singura ocazie cand suntem amandoi fata in fata. happy
S-a bagat in spate si... s-a uitat la mine si zambea, dupa aia se vedea ca era rusinat dar fericit, cu mutra aia de nazdravan laughing! S-a tot uitat la mine si eu la el de vreo trei ori, ochi in ochi zambind amandoi!
Stiu ca ma place mi-a spus, dar acum vreo 2 saptamani cand l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine a zis ca el crede ca cel mai bine e sa ramanem prieteni! Eu l-am lasat in pace, poate l-am si ignorat.
Am observat ca incearca sa ma faca geloasa cu prietena mea, pe care o suna si lucruri de genu'! Ei nu ii place de el.
Eu chiar nu stiu, il plac enorm, n-am cuvinte, si cred ca si el ma place dar... straight face Vreau sa fiu cu el straight face
Cum ar fi cel mai bine sa ma comport in preajma lui, fata de el?

7 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Cheama-l si discutati; ca il placi enorm si vrei sa incerci o relatie cu el, intreaba-l de ce vrea sa fiti doar prieteni? ii este frica, de faptul ca relatia nu o sa mearga si o sa strice si o relatie de prietenie care putea tine o vesnicie? nu trebuie sa ma tachinati el te face geloasa apoi tu il ignori si bla bla. nu este bine. Discutati mai mult problema asta, sa va lamuriti amandoi.

| treipuncte a răspuns:

Poi fal si tu gelos tongue si o sa vina el la tine tongue

| 4b a răspuns:

Nu, nu-l fa gelos, asa pui numai paie pe foc...chiar daca nu-ti convine, fi prietena lui si cu timpul o sa-si de-a el seama de pers care i-a fost alaturi mereu...SUCCESwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaaai ce aventura.si ceilalti nu au observat ca va priviti? pai asta e aventura secolului.romeo si julieta sunt nulitati pe langa voi. da cinnei din familia capulet? eeeel?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://scurt.eu/76

| slayer09 a răspuns:

Poate ca el inca nu e pregatit sa iti fie iubit, poate ca inca mai vrea un pic de timp...sau poate ca pentru el prietenia ta e mult mai valoroasa decat sa iti fie iubit. Mai asteapta si tu un pic, fa o pauza, si apoi incearca din nou.

| lavitzuk a răspuns:

Lasa-l un timp daca chiar te place va veni la tine.