| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Iara vin cu o Tema la voi sa ma ajutati va rog.

Am schimbat Scoala pentru ca fac scoala mai departe si am o clasa noua. Si am un roman in clasa trebuie sa va povestesc cum sta treaba pentru ca daca spun pe jumatate spuneti ca nu am zis si nu stiti ce sa spuneti daca scriu prea mult scriu un Roman. Dar am nevoie de un sfat ce sa fac sa ma feresc sau sa vorbesc cu el despre asta. Ca am suferit in trecut si abia am trecut peste.
Majoritatea spun ca vrea Sex iar 2-3 Persoane au spus ca ma place.

Incearca sa te ajute
Incepe sa se comporte diferit
Se aranjeaza mai mult decat de obicei
Zambetul cuceritor
Contactul vizual
Astea spun ca te place.

El se comporta diferit e adevarat. Dar are momente cand se aseaza langa alte fete sau o ia pe una in brate mereu in fata mea ce dovada e asta?! Vrea sa ma faca geloasa sau doar vrea sa ma intimideze?!

El sta cu doua mese mai in fata si eu stau in spate acolo e locul meu. Eu ii cumpar mereu Red Bull de la Utomat si ii dau cand vine si mereu are o voce calda lenta si ma priveste adanc in ochi. Eu sunt genul de fata care rad foarte mult si sunt distractiva si ma adaptez repede si ii distrez pe toti din jurul meu sunt plinuta dar am succes. La urma urmei suntem Oameni si indiferent de greutate putem fi deosebiti si sa avem ceva deosebit care atrage.
El mereu ma priveste se uita la mine si cand il privesc si eu intoarce privirea contactul vizual spune tot ma priveste cand nu il vad si cand il observ zambeste se mai uita 3-4 secunde dupa care se uita in alta parte. in Pauze se ofera sa ma ajute, este foarte atent cu mine cand iesim pe usa el trebuie sa tina de usa, cand trece pe langa mine ma pisca sau ma gadila, cand e cu cineva sau cu prietenii si ma zareste, se uita lung la mine zambind, am observat cand ramanem singuri e tacut nu spune nimic. Cand vorbesc cu Amicul lui, ma inteleg bine cu el vorbim, radem, glumim etc
El pune pata pe noi nu ia ochii de pe noi lasa balta tot si ne fixeaza cu privirea.
E prietenos şi flirtează cu alte femei în faţa mea. Asta imi da de gandit. Nu vreau sa pun suflet ca tot eu sufar dupa.
Amicul meu a spus ca nu ma place nu sunt genul lui. Si atunci el de ce se comporta ciudat?! Barbatii nu tin contactul vizual cu o Femeie daca nu simt nimic. Cand vorbim face to face ma priveste in ochi tinta si eu ii vorbesc ii explic si nu ia ochii de pe mine. E dragut cu mine, cand iesim de la scoala se grabeste sa impacheteze tot in geanta si vine langa mine si nu ia ochii de pe mine imi pune intrebari stupide si repetate imi tine usa e antent cu mine si simpatic. E baiat bun, linistit si nu ii nesimtit si nu ma jigneste sau sa vorbeasca urat. De obicei un Barbat care vrea doar Sex e obraznic si direct mai cu tupeu chiar daca nu imediat dar tot o sa ii scape.
Am aici niste semne care le face:
Rade mereu la glumele pe care le faci, chiar si atunci cand nu le sti povesti cum trebuie sau sunt glume seci, fara umor.
Se comporta de multe ori ciudat atunci cand vorbeste cu tine. E neatent, se impiedica daca e pe strada, spune lucruri complet absurde si neimportante numai pentru a deschide discutia.
Pare mai respectuos, mai galant si mult mai matur decat in realitate atunci cand este in preajma ta
Cand spune o gluma, tu esti prima persoana la care se uita asteptand o reactie.
Iti zambeste. Chiar foarte des.
Contactul vizual de lunga durata.
Te imita.
Inclina capul atent si zambeste cand il surprinzi.
Ridica din sprancene.
Îţi scanează faţa când purtaţi o discuţie.
Când îţi zâmbeşte o face cu toată faţa.
Are trunchiul şi picioarele orientate către tine.
Mereu se aseaza in spate langa noi mereu cauta sa fie aproape de mine. O vreme facea temele cu mine si cu prietena mea venea mereu la masa noastra ma privea in ochi si vorbea cu mine si ma intimida si facea glume si radea ma facea sa rad.
Egal unde eram cu cine eram ma privea mereu si se baga in seam atoata clasa stie faza. O fata mai cu tupeu m-a intrebat daca il plac pe Amicul lui si el s-a uitat la mine lung si am spus ca suntem doar amici.
Eu am pus o colega sa ii scrie ca o fata din clasa il iubeste si a spus
Serios?! Cine?! Si ea nu a dat nume l-o tinut pe jar si dupa a spus e OK dac anul vrei sa spui si ca nu este interesat.
El nu imi scrie deloc dar eu daca ii scriu raspunde mereu dar doar 2-3 cuvinte. Nu pot comunica cu el in scris prea mult.
Si in timpul orelor ma priveste in fata clasei se uita la mine lung si zambeste de multe ori colegii se uita la mine si zambesc. Toti au vazut comportamentul lui. Dar de cateva zile a devenit ciudat si ma ignora ma sters de pe Facebook si a blocat nr meu. Nu il pot contacta. El s-a mutat de la scoala noastra ca s-a mutat in alt Oras si numai e la noi la scoala si e ciudat. O sa mearga la Alta scoala.
Eu nu vreau sa pun suflet ca nu stiu daca merita si nu stiu cum sa dau de el sa vorbim. E ciudata situatia! sad

4 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Am citit tot si e cat se poate de clar.
Dai prea multa importanta ca iti vorbea frumos si se comporta frumos, sau ca te privea intens.
Daca un baiat te place ar fi inventat un motiv sa te vada si in afara scolii. ca sa fiti doar voi.
Tot ce o sa faci daca insisti e sa te ranesti din ce in ce mai mult singura.
Asta-i adevarul. Pur si simplu se comporta asa ca asa e el, probabil si din cauza ca ii place sa fie in mijlocul atentiei si apreciat de toate fetele (asa probabil ii e mai usor sa ajunga la cea pe care o doreste de fapt sau sa stie ca o poate avea pe oricare vrea, in caz ca vrea).
Varianta 2 ar fi ca probabil considera ca ar putea obtine un fel de relatie ascunsa in care sa faca sex cand doreste el, dar fara sa stie nimeni ca exista o legatura intre voi.

Zicand astea incerc sa te fac sa intelegi mai bine situatia in care te afli si decat sa suferi mult mai mult mai tarziu, sa te atasezi si mai mult de el si pe urma sa-l vezi cu alta, mai bine induri acum si simti aceasta durere pana reusesti sa uiti de el.
Important e cand gasesti pe cineva sa nu fie cineva care probabil mai mult vrea sa se joace decat sa ajunga legatura dintre voi in situatia dorita de tine.

E greu, stiu, am avut si eu o faza de genul si o sa te afecteze mult mai mult decat crezi daca-ti faci sperante false. In final gandeste-te ca el o sa umble cu alta, si cu cat o sa fi mai implicata in povestea cu el, cu atat o sa fie mai dureros pentru tine.

| Shophia18 a răspuns (pentru EVOLUTION_5448):

Evolution_5448

Multumesc ca ma intelegi.
Am gasit un video pe Youtube cu una Blonda Ana. Spunea cum iti dai seama ca te place un Barbat. Si toate semnele sunt adevarate. Dar nu stiu ce gandea el.
Dar Barbatii in general vorbesc de Sex si sunt obraznici cand doar sex vor. El e Albanez. Nu stiu nimic despre ei.

| mihai69 a răspuns:

Nu te ambala. Dacă n-a avut încă nicio inițiativă, nu cred că e prea interesat.

| Shophia18 a răspuns:

Ah am uitat sa mai zic ca in Pauze puneam poze cu mine facute de 2-3 minute
Si eram in spatele lui el nu observa statea si se uita la pozele mele de pe Facebook postate recent.