| Danyyyyy a întrebat:

Ati avut prieteni foarte buni care v-au dezamagit cand va asteptati mai putin? cum ati reactionat? ce parere aveti despre astel de persoane?

Răspuns Câştigător
| MulteLucruriFaraRaspuns a răspuns:

Da am avut, si crede-ma nu e de loc placut, am avut o prietenie de mai bine de 5 ani si s-a dus in 5 minute, un an si jumatate nu am vorbit deloc una cu cealalta, dar am hotarat ca de drgul acelor ani s-a ne inpacam.Nu e aceeasi prietenie ca atunci, am ajuns sa nu ne mai spunem nimic decat sa ne salutam...sad

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am invatat sa ma astept la dezamagiri dar asta nu inseamna ca sufar. Atunci cand sunt tradat de propriile asteptari sufar foarte mult. E greu sa te simti tradat de cel care vroiai sa te faca sa traiesti. E ca si cum ai avea nevoie de un strop de apa pentru a trai si el s-ar evapora.

| Razvan a răspuns:

As vrea sa pot zice ca nu m-a dezamagit nimeni dar nu e chiar asa.Greu imi castiga cineva increderea in afara de familie si cei doi buni prieteni ai mei nu am incredere in nimeni desi primesc cu placerea increderea acordata de altii si incerc pe cat posibil sa nu ii dezamageschappy
Nu pot zice ca am avut parte de multe dezamagiri ci de putine dar de efect. A fost oribil sa continui sa ma intalnesc mereu cu aceeasi oameni care m-au tradat si sa ii vad ce bine isi joaca rolul in fata mea. Din fericire, timpul a rupt definitv acele legaturi si nu pot decat sa ii multumesc pentru astahappyAcum din tot ce a fost rau pastrez doar amintirea zilelor insoritehee hee

| Alisa a răspuns:

Nu. Pot sa spun ca din punctul asta de vedere sunt norocoasa. Am stiut sa imi aleg prietenii, astfel incat sa nu ma tradeze sau sa imi faca cine stie ce faze. Mi-au fost alaturi si la bine si la greu, in unele dintre cele mai grele momente din viata mea, si atunci cand eram fericita.
Cred ca acei "prieteni" care tradeaza sau dezamagesc pe cei care cred in ei, nu se pot numii prieteni si nici nu cred ca au fost vreodata, pentru ca cineva care iti este cu adevarat prieten niciodata nu te va trada, nu te va dezamagii.

| Puf a răspuns:

Nimeni nu este perfect! Daca te-a dezamagiut pentru prima data i-a si vorbeste cu respectiva/respectivul. Explicai ca te-a dezamagit si ce te-a deranjat cel mai tare. Daca se repeta a doua oara merita a doua sansa, dar daca s-a repetat de multe ori inseamna ca nu se poate numi prieten! Intr-o prietenie trebuie sa fim foarte deschisi pentru ca aceasta sa dureze mult timp!

| Andreea_8014 a răspuns:

Da straight face
Am avut o prietena ne cunosteam de 13 ani.si ea m-a mintit straight face. Si cum nu era de ajuns.nu si-a cerut nici scuze.si.a tot mintit in continuare.
Pai.am sperat ca o sa se schimbe. dar nu s-a schimbat straight face Am inceput sa o ignor.
Sunt niste persoane.straight face

| Juliana a răspuns:

Am avut si sper sa nu mai am[din unele greseli numai nu ma pot invata mintelaughing]. Cand am aflat am plans si am intrat intr-un fel de depresie temporala si mi se pare ca acele persoane nu au suflet si nici constiinta...nimic pur si simplu niste trupuri goale fara pic de bunatate...

| emasweetgirl a răspuns:

Da am avutsad
era de fapt un amic la care tineam enorm de mult si cum s-ar spune m-a dezamagit...
oricum dupa ce mi-a gresit mi-a cerut iertare. dar o astfel de greseala nu se iarta niciodata...
acum cand ma intalnesc cu el pe strada intorc capul in alta parte sh ma fc ca nu-l observ.nu vreau sa-l mai salut, nu vreau sa-l mai vad...
sh niciodata nu as putea sa-l iert pentru ce a incercat sa-mi faca fara voia mea...
il urascx(x(x(

| georgy7165 a răspuns:

Am patit asta si e foarte nasol cand iti dai seama ca persoanele in care aveai incredere te-au tradat cand te asteptai mai putin. Nu am nimic cu persoanele respective dar pentru mine ele nu mai inseamna aproape nimic cand ne vedem p strada ne salutam si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pun 100% intr-o prietenie, oricand ma astept la asemenea esec. Trec usor peste, chiar daca vine de la presupusa,, cea mai buna prietena``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut. Cel mai bun prieten al meu. Nu am avut putere de reactie, am ramas siderat. Insa, inclin sa cred ca n-o sa mai fiu deranjat de persoana lui, cel putin 50 de ani de acum inainte. Eu raman cu caracterul, iar el cu povara. Parerea mea despre el? Hm, este un bebe mare, nu se va maturiza niciodata. Dar asta nu-l absolva de vina. Acum... na, depinde de la caz la caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni buni care sa ma fi dezamagit nu, dar am avut cunoastinte care se creadeau prietenii mei si au facut-o lata.Ma deranjeaza minciuna, ma deranjeaza cand cineva nu imi respecta familia, ma deranjeaza ipocrizia si perseverenta unora, in a deranja, sau a face altora mult rau.Ma deranjeaza persoanele care profita, le dau un deget si iti iau toata mana si pana nu le dai de inteles ca se afla intr. o situatie ridicola nu inceteaza, asta bine, daca au bun simt si ma respecta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si voi ati patit la fel? Eu am intrat in depresie temporara! Sti draga daca te jigneste si iti bate joc de tine si se duce cu alta fata eu zic so lasi balta ea nu apreciaza prietenia pe care o aveai cu ea daca ar avea putin respect macar ar suferi si ea ca tine macar 5 minute daca intr-adevar a fost prietena ta sau a fost doar o facatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am avut destul de multe certuti cu o prietena foarte apropiata cu care ma cunosc de 10 ani, suntem impreuna de la camin, iar acum am ajuns la mijlocul clasei a 8 a si tot apropiate suntem, insa ne'am certat de foarte multe ori, dar tot de atatea ori ne'am si impacat :X. Este foarte frumos dupa ce te impaci :X:X se termina cu multi pupici si imbratisari :*big hug Ador impacarile :X:X:X

| NumePublicExistent a răspuns:

Da, am avut o gramada.Nu am mai vorbit cu ele deloc.Sunt fara bun simt!

| cristiyana a răspuns:

Hmmm.mda eu am patit-o chiar de multe ori si desi is leoaik si de obicei eram razbunatoare si orgolioasa am trecut cu vederea, am iertat dar asta nu a insemnat ca am uitat.nu.nu am uitat si ink ma simt naspa cand ma gandesc dar asta e.erau prietenele mele cele mai bune si le-am iertat.la fel si fostul iubit. l-am iertat de multe ori.de foarte multe ori pentru ca l-am iubit dar ultima data a iesit urat, deja la un momendat nu mai poti rabda. cel putin asa is eu. sper sa nu ai parte de multe tradari. popicy si ai grija cu prietenii ca nu toti is de incredere happy

| L i T h i U m < 3 a răspuns:

Da...stiu cum te simti.singur,trist,tradat si uitat cam asa m-am simtit eu...si in timpul acela ascultam mult adda-prietenie fumata.sigh cred ca acele persoane ar trebui sa aiba un ecuson in piept "TRADATOR LA ORIZONT" sau "NU SUNT BFF, PE MINE MA CUMPERI"

| CatalinGR a răspuns:

Cateodata, obosesti sa lupti pentru binele altora, mai ales cand vezi ca esti tratat ca un strain si nu ca un apropiat, ai impresia ca lupti cu morile de vant. Daca te dezamageste odata e de ajuns sa stii ca nu va fi ultima. Prieteni spui dupa 20 -30 de ani nu dupa 3 ani sau eu stiu 7. Prieten nu e cel care te ajuta sau te baga la masa ( cum se spune) ca lumea face astea sa-ti demonstreze ca e mai bun si mai presus ca tine happy. Prieten iti este acela care sufera pentru tine in tacere, il vei observa stai linistit/a caci e usor de recunoscut, ii simti prezenta imediat.