| ßeatryce a întrebat:

Ati avut vreodata impresia ca toti va urasc si ca sunteti incaonjurati de oameni care va vor raul?

Răspuns Câştigător
| MisMe a răspuns:

Da...mai mult ca sigur.Si poate nu neaparat de persoane care iti vor raul ci de persoane care nu iti vor binele.Starile astea sunt destul de des intalnite la adolescenti.presupun ca esti adolescenta.Am trecut si eu printr-o perioada asa. chiar in urma cu putin timp.credeam ca nimic din ce mi se intampla nu e bine, ca tot ce fac nu e bine, ca toata lumea e impotriva mea si ca nu am persoane care sa ma inteleaga.Sincer si daca se intampla asa si daca nu, tot ce trebuie sa faci e sa gasesti acele lucruri mici care te fac fericita si care cu siguranta de fac sa uiti de problemele talebig grin Cauta lucurile alea si o sa vezi ca o sa iti fie mai usor>big grin

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Denisa a răspuns:

Da, suntem oameni si toti avem persoane antipatice dar asta nu inseamna ca ne doresc raul. In plus de asta, mi se intampla sa mi se para ca tot Universul e impotriva mea de fiecare data cand ma cert cu mama foarte tare. Mai am impresia in fiecare dimineata ca sunt cea mai urata fata din lume dar totul se rezolva cu un machiaj si dupa ma vad ca cea mai frumoasa fatalaughing. Totul e cum abordezi situatia. Fi optimista si gandeste-te ca peste 1 an problemele tale nu vor mai conta. Deci ce rost are sa te "amarasti" daca peste ceva vreme nu va conta!?:*

| Simona a răspuns:

Pai oameni rai sunt peste tot, dar eu stiu sa imi aleg prietenii si stiu ca imi vor binele!
:X

| ionika17 a răspuns:

Nu, toti dar aproapewinking

| TormentOfSins a răspuns:

Personalitatea oamenilor atrage ura sau iubire deci ceva e in neregula cu felul tau de a fi in grup

| ßeatryce explică:

AndreYoman nu sunt emo sunt doar prea sensibila si Brandusa eu nu m-am purtat urat cu nimeni...simt doar ca sunt asa fara nici un rost, ca nu am pentru ce sa mai fac nimica, care au trecut prin situatie stiu cum e

| Nume a răspuns:

Pai sunt multi oameni falsi care se prefac ca iti sunt alaturi ca sa te pacaleasca deci ai grija cu cine vorbesti si ce faci

| Beykutza a răspuns:

Eu nu am avut impresia ci chiar este asa...

| AndreYoman a răspuns:

Ideea asta nu o au persoanele EMO?
Eu nu, nu am avut.

| glamvintage a răspuns:

Daaaaa! Si cand mi-a ajuns cutitul la os, am facut o schimbare de look mai dramatica, mi-am schimbat rutina zilnica si acum... zica-faca cine ce-o vrea sunt mult prea implicata in treburile mele sa ma intereseze parerea cuiva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi si jumatatea umpluta a paharului;-)
Raspuns : nu chiar toti care ma inconjoara sunt as, ci doar o mica parte, cu acestia am intrerupt legatura, ne zicem doar buna ziua si atat.

Bravo MisMe, bun raspuns...
Bravo Simona, gandesti OK.

| cagulatu a răspuns:

Toti au patit asta o data si o data.

| brandusa_6214 a răspuns:

Atragi ceea ce gandesti. judeci oamenii dupa propriu caracter si gandire. Poate ar fi mai bine sa nu mai vrei raul nici tu altora.Totul e schimbat-or in viata asta.totul se transforma, nimic nu se pierde.

| Mentaa a răspuns:

Uneori da... uneori am si impresia ca as vrea sa ma plimb cu o drujba printr-un tramvai aglomerat...Deci te inteleghappy Funda? big grin

| Irynushca a răspuns:

Da...mai mult ca sigur.Si poate nu neaparat de persoane care iti vor raul ci de persoane care nu iti vor binele.Starile astea sunt destul de des intalnite la adolescenti.presupun ca esti adolescenta.Am trecut si eu printr-o perioada asa. chiar in urma cu putin timp.credeam ca nimic din ce mi se intampla nu e bine, ca tot ce fac nu e bine, ca toata lumea e impotriva mea si ca nu am persoane care sa ma inteleaga.Sincer si daca se intampla asa si daca nu, tot ce trebuie sa faci e sa gasesti acele lucruri mici care te fac fericita si care cu siguranta de fac sa uiti de problemele tale
Ia-ti inima in dinti si gandeste-te ce i se poate intampla oricui

| OnUtZzZaAa a răspuns:

Mda urata senzatiehappy

| Mufiiinel a răspuns:

Da, dar apoi am primit mai multe sfaturi, adica sa fiu indiferenta si sa nu ascult o perioada de lume, si doar asa rezulta ca lumea chiar ma crede o competitie buna in diverse subiecte deci asta e partea buna, nu te gandi la rau. puppy dog eyes :* fundita?

| ecaterina_1407 a răspuns:

Desigur...
asta se intampla oricui si oriunde... poate fi de vina invidia celorlalti fata de tine.rautatea lor.etc.dar nu e cazul sa dramatizezei.nu trebuie sa bagi in seama astfel de persoane care iti vor raul. sper ca ti-am fost de ajutor