| inna a întrebat:

Ati avut vreodata impresia ca sunteti urmariti de ghinion?

Răspuns Câştigător
| catel a răspuns:

Exista lucruri care nu ne ies de fiecare data, din cauza noastra sau din cauza altor persoane, iar daca aceste neampliniri sunt in sir, atunci credem ca se numeste GHINION. Nu este asa, doar noi numim ghinion, daca suntem atenti la viata noastra este tot timpul in urcare si coborare. Nu stim sa multumim cand urcam si cand ne este bine, dar stim sa ne plangem cand ne merge prost. Un lucru trebuie stiut, tot timpul dorim mai mult de la viata, dar trebuie stiut a altii oduc mult mai rau. Daca o sa ne gandim ca si noi am putea fi in situatia lor, cred ca... am sti sa ne multumim si cu atat. Alergand tot timpul in stg si dr pentru a reusi mai mult in viata, uitam aproape de tot. Uitam de noi, ajungand sa nu mai dormim cat trebuie, uitam de o alimentatie echilibrata, ii neglijam cateodata pe cei dragi(desi ceea ce facem e pentru ei, nu simt acest lucru). Cateodata trebuie sa ne analizam viata si o sa ne dam seama ca nu suntem chiar urmariti de ghinioane. O zi buna si sa nu uitam ca se poate si mai rau!

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti sa traesti si intamplator sa nu ai ghinioane?

| Slavic a răspuns:

@inna Multispun ca ginionul ne urmareste...
nu-i drept toti oameni sunt la fel adica alti au caracter diferit alti vb altfel dar ei sunt toti oameni daca te duci undeva la un job si nu te ia asta nu e ghinion... poate data vitoare te ia Baftawinking

| daniDeeDee a răspuns:

Always...sad

| Brigitta a răspuns:

Da, eu am impresia, aproape mereu... sad Dar nu disper, sa privim mereu partea plina a paharului big grin

| imortal a răspuns:

De 4 ani suntem urmariti de ghinion si vom mai fi ink 5 ani cat suntem abonatii pachetului basescu-boc-udrea crying((((

| angelinthedark a răspuns:

DA, de multe ori aveam impresia asta dar am realizat ca ce ni se intampla noi ne-o facem cu mana noastra!