| Ioanagab45 a întrebat:

Acum 2 ani si 3 luni am inceput o relatie cu un coleg de la facultate. La inceput ieseam in oras, mai stateam la mine, mai stateam la el, dar pe ai lui au inceput sa ii deranjeze prezenta mea. El s-a mutat unde stateam eu, intr-un apartament cu mai multe persoane, printre care si sora mea. Am stat asa un an si jumatate. El la un moment dat zicea ca sa inchiriem in alta parte ca are el bani, dar eu am zis ca nu stiu si sa faca ce vrea deoarece nu era prea hotarat daca sa faca acest pas sau nu. Se gandea mereu daca e bine sa cheltuiasca banii asa sau nu.
Ai lui au inceput sa se comporte urat cu mine, sa imi zica ca nu am ce cauta la ei in casa. Tatal sau mi-a zis ca ei nu sunt de acord cu mine, ca o sa ne desparta ei daca eu nu vreau sa il mint ca mi-am gasit pe altcineva. Erau suparati ca nu am acelasi potential financiar ca ei. El se certa cu ei si ei ma jigneau. Odata tatal sau m-a sunat si m-a amenintat. Ai lui dupa au luat o garsoniera si au zis sa ne mutam. Eu una nu prea am fost de acord si mi-a luat ceva pana m-am decis deoarece imi era frica de ce i-ar putea face ai lui. Ei bine, nu a durat mult si pentru ca el s-a certat cu ei, tatal sau mi-a trimis mesaj si mi-a spus ca el nu e de acord ca eu sa stau in casa lor si sa ma intorc acolo unde stateam. Ne-am mutat inapoi in apartament si dupa jumatate de an, timp in care ai lui m-au dat afara, m-au jignit au zis ca sa ne mutam in curte cu ei, la un apartament din aceeasi casa, dar cu intrare separata. Eu acolo am fost numai depresiva, plangeam mereu pentru ca ma gandeam doar la ce imi spusese ei, ca nu am ce cauta in casa lor. Am plecat de acolo, ne-am certat si dupa un timp ne-am impacat spunandu-mi ca a inteles de ce nu am putut. Ne-am intors in apartamentul in care stateam mai multi si dupa cateva luni, cand a venit mama sa in tara s-a despartit de mine pentru ca eu atunci nu am putut sta acolo. Ne-am impacat iar si am reusit sa ne mutam undeva doar noi doi. Dupa 2 luni au inceput sa apara probleme in acel loc si am hotarat sa ne mutam. Ideea e ca acum ai lui i-au zis ca ne putem duce iar la apartamentul lor de la casa, asta dupa ce acum o luna mama sa m-a jignit iar bunica sa a dat de inteles ca ea considera ca pe mine ma intereseaza doar partea materiala si de asta sunt impreuna cu el si in urma cu 3 luni m-au dat iar afara din casa lor spunandu-mi ca nu mai am ce cauta acolo. Si nu am mai fost deloc. El a zis ca eu ar trebui sa trec peste ce imi spun ai lui pentru ca ei fac asta pentru ca sa il raneasca pe el si nu au cum altfel si sa ma mut acolo, altfel se desparte de mine. Vazand ca eu sunt sensibila si ma doare tare considera ca asa il va durea si pe el. In plus a mai spus ca nu ma plac, dar asta nu are nici o importanta, pur si simplu asa sunt ei si sa nu ii bag in seama. Ce considerati ca ar trebui sa fac? Eu una il iubesc foarte, foarte mult dar am plans prea mult din cauza parintilor lui si nu as vrea sa mai plang pentru ca ei ma jignesc mereu. El pana sa ii zica ai lui sa ne mutam acolo zicea ca ai lui nu ma plac si ma jignesc anume ca eu sa nu pot vreodata sa accept ceva de la ei. Si de fiecare data cand ei se comportau urat cu mine imi promitea ca niciodata nu imi va mai cere sa merg pe la ei. As sta oriunde cu el, dar nu acolo pentru ca stiu ca asta ma va termina psihic. Il iubesc asa de mult si lucrurile au mers asa de bine cat am stat doar noi 2 separati. Ce sa fac?

83 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum ce să faci? Vrei să fii cu el - vă mutați frumos ÎMPREUNĂ în alt oraș dacă se poate, fără nicio legătură cu ai lui, ai tăi, sau ai oricui altcuiva.

| Ioanagab45 explică (pentru mihai69):

Pai inca nu putem schimba orasul din cauza facultatii. Ideea era sa stam in chirie doar noi 2, dar el nu vrea sa auda. Singura varianta pentru el este sa stam acolo, in curte cu ai lui

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanagab45):

De ce să nu vrea să audă?!? Vrea să fie cu tine, sau cu ai lui? Asta să-l întrebi. Și dacă vrea cu ai lui, cu ăia să-l lași și tu să mergi pe calea ta. S-o găsi altul care să te vrea doar pentru el.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dar EL ce face? Traieste pe spinarea parintilor? Nu poate sa isi ia frumos viata in miini si sa mergeti undeva doar voi doi?

| Ioanagab45 explică (pentru GabiDumitrescu):

Face facultatea de medicina

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ioanagab45):

Mdah, sa inteleg ca si ai lui sunt medici si sunt genul ala de nenorociti cum sunt indienii cu castele lor...

| Freya1 a răspuns:

Sa va mutati doar voi doi iar el sa rupa legatura macar temporar cu ai lui daca te iubeste.
Daca ve-ti munci amandoi ve-ti trai macar acceptabil si atunci o sa aveti liniste.Nu cred ca parintii lui sau situatia financiara ar trebui sa fie un impediment in calea voastra daca va iubiti.

| Andreeush a răspuns:

Ar fi bine să nu mai stai aproape de părinții lui.
Dacă el te iubește ar trebui să facă cumva să vă mutați departe de părinții lui, undeva unde să locuiți doar voi doi.

| sofisis a răspuns:

Cred ca trebuie sa te maturizezi putin si sa inveti ca nu conteaza ce zic altii. Daca il iubesti, trebuie sa devii imuna la ce zic ai lui. Si pana la urma de ce te ftue grija atat de tare? EL e langa tine, te iubeste si te apara in fata alor lui. Mai mult mai exact ce iti doresti? Vrei sa traiesti intr-o lume roz pe norisori pufosi? GROW UP!

| Ioanagab45 explică (pentru sofisis):

Nu e vorbe de o lume roz. Nu am nimic cu ei, dar nu as putea psihic sa stau sub acelasi acoperis cu cei care ma jignesc si ma umilesc, iar el nu accepta sa stam undev adoar noi 2.

| Ioanagab45 explică (pentru sofisis):

Nu e vorbe de o lume roz. Nu am nimic cu ei, dar nu as putea psihic sa stau sub acelasi acoperis cu cei care ma jignesc si ma umilesc, iar el nu accepta sa stam undev adoar noi 2. Nu stiu cum te-ai simti tu, dar eu una nu am jignit pe nimwni niciodata si mereu am fost respectuoasa cu toata lumea si atunci cand cineva ma face in toate felurile si ma da afara din casa nu as putea sa ma mut in casa acelei persoane. Poate sunt eu prea sensibila, dar el asa m-a cunoscut si nu mo se pare normal sa imi spuna ca stie ca ma doare cand ai lui ma jignesc, dar ar trebui sa trec peste faptul ca ei nu ma suporta si sa ma mut acolo cu el. Asta sa fie sacrificiil pe care sa il fac. Tu i-ai cere persoanei pe care o iubesti sa faca ceva ce o afecteaza doar pentru orgoliul tau?

| sofisis a răspuns (pentru Ioanagab45):

Foarte bine. Daca nu accepta sa stea cu tine fara mami si tati...lasa-l cu mami si tati. Daca lui i se pare normal ca tu sa accepti sa stai sub acelasi acoperis cu niste oameni care te vad un gunoi...inseamna ca ii fileaza o lampa. Explica-i ca te-au jignit mult prea mult. Explica i ca nu ai nimic impotriva lor dar NU vrei sa locuiesti sub acelasi acoperis sau in aceeasi curte cu ei. Si fii pregatita sa pui piciorul in prag apropos de relatia voastra.

| Emma30555 a răspuns:

Evita sa mai stai cu familia lui din moment ce foarte clar nu te plac și nu va înțelegeți, nu are rost sa te duci iar la ai lui ca apoi iar sa pleci sau sa te dea afara.

| Ioanagab45 explică (pentru Emma30555):

Eu asta as vrea, dar el ma constrange sa ma duc acolo pentru ca nu am plati chirie. Eu i-am propus sa ne mutam in alta parte, dar a spus ca daca nu vreau acolo se sesparte de mine pentru ca el nu mai vrea sa se mute cu chirie, pentru ca nu mai vrea sa apara probleme cu proprietarii...

| sabin89 a răspuns (pentru Ioanagab45):

"dar a spus ca daca nu vreau acolo se desparte de mine"
Dacă a spus asta - că ar fi gata să se despartă de tine, e clar că nu te iubeşte foarte mult. În mod normal unul care iubeşte cu adevărat spune: "Nu mă despart de tine orice s-ar întâmpla"

| Ioanagab45 explică (pentru sabin89):

Fix asta spunea cu o zi inainte, pana sa se duca la ei si sa i se ofere acel apartament. Apoi mi-a zis ca ei nu au nimic cu mine, ca asa se comporta ei si ca mai fac asta ca doar astfel reusesc sa il raneasca pe el. Cand l-am intrebat ce sfat i-ar da surorii sale daca ea ar fi in situatia de a se muta in casa xelor acre o jignesc cu orice ocazia, a zis ca o dau pe dupa degete si nu mi-a raspuns. Inainte imi spunea ca nu e normal sa se comporte astfel cu mine, ca nu merit, ca nici nu vrea sa mai auda de ei

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salutare draga mea.
Ar trebui să vă mutați într-un loc în care să stați relaxați și să nu vă deranjeze nimeni.
Dacă vrei să-l uiți, îți recomand blogul cumsauitipecineva.blogspot.com
Nu e al meu, dar te-ar ajuta într-un fel.
Fi tare, poți!

| Ioanagab45 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am stat singuri 2 luni si a fost foarte bine, doar ca el are nevoie sa se simta apreciat de catre familie si sa simta ca primeste tot ce i se cuvine, de aceea uneori uita de tot si se lasa influentat de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si el nu are nimic de zic in fata familiei lui? El trebuia sa rupa contactul cu familia lui sau sa-i ameninte cumva ca daca se mai leaga de deciziile lui a terminat-o cu ai lui. De tot.

| Ioanagab45 explică (pentru anonim_4396):

El a facut asta pentru un timp, apoi iar se duce la ei. S-a certat de nenumarate ori cu ei din cauza asta. Dar cand are nevoie de ei sau ii ofera un cadou se impaca cu ei, imi cere sa stam acolo si uita de cate ori i se parea anormal ce faceau ai lui si imi promitea (fara sa ii spun eu sa o faca) ca nu o sa mai vrea niciodata sa ma puna in situatia de a da ochii cu ei.

| Ioanagab45 explică (pentru anonim_4396):

El a facut asta pentru un timp, apoi iar se duce la ei. S-a certat de nenumarate ori cu ei din cauza asta. Dar cand are nevoie de ei sau ii ofera un cadou se impaca cu ei, imi cere sa stam acolo si uita de cate ori i se parea anormal ce faceau ai lui si imi promitea (fara sa ii spun eu sa o faca) ca nu o sa mai vrea niciodata sa ma puna in situatia de a da ochii cu ei. In legatura cu ce are dreptate familia lui?

| Raducons a răspuns:

Eu cred ca nu te plac din cauza ca nu ai nivelul lor financiar si altul este motivul.Chiar daca va mutati amandoi, nu poate sa rupa legatura cu parintii si daca observi ca il influenteaza renunta la relatie

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

E greu sa faci asta cand iubesti. Mereu cauti alte variante. Eu il iubesc foarte mult si ma doare ca azi spune ca ai lui nu ma plac, ca ma intelege, se comporta frumos si se vede cat de mult ma iubeste si tine la mine si maine trece de partea lor si zice ca ei nu au nimic cu mine si ca daca nu ma mut la ei se desparte de mine.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Iubirea vine in timp, acum esti doar indragotita, dar de cineva care nu e pe picioarele lui si trebuie sa asculte de mama, asa ca mai cauta un partener potrivit, sigur vei gasi.Nu te muta la ei pentru ca la un moment dat vor iesi discutii din cauza la bani, consumuri, vei fi sub observatie mereu, ramai acasa si va mutati impreuna mai incolo cand avanseaza relatia, daca vei alege sa ramaneti impreuna

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Buna! Noi am stat impreuna de 2 ani aproape, doar ca el acum a vrut sa ne mutam in curte cu ai lui. In fine, intre timp el a hotarat sa uite de mine ai de sentimentele mele pentru ca nu am putut sa ma duc in casa lor. A zis ca e tanar si nu vrea o relatie serioasa si a plecat. Poate ca asa a foat sa fie. Poate ne va fi amandurora mai bine asa. Eu una zic ca era iubire din partea amadurora, dar poate ma insel. Cat am stat doar noi ne-am inteles foarte bine, fotul a mers bine. Dar e genul de om care are nevoie sa simta neaparat ca familia il sprijina si daca e nevoie renunta la orice pentru asta.

| Raducons a răspuns:

Lasa sa te caute el si atunci vezi daca vrea ceva cu tine. Sper ca nu e genul de individ care dupa ce isi indeplineste obiectivul cu iubita o lasa.Sa te muti la ei de pe acum nu e bine iti repet Asta sa o faci in cel mai rau caz dupa casatorie, pana atunci va intalniti din cand cand, iesiti in parc, in oras ca iubiti

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu e genul acela. Am stat impreuna peste 2 ani. Am locuit impreuna 2 ani aproape, 1 an si ceva intr-un apartament cu mai multe persoane, am uncercat si la ai lui, dar nu am rezistat eu psihic si ultimele 2 luni am stat doar noi 2 intr-un apartament. Acum a decis sa o termine pentru ca am zis ca nu as vrea sa stam in curte cu ai lui din moment ce ei nu ma plac. Si el spunea inainte ca ei nu ma plac si nu ma vor in viata lui, apoi ca nu au nimic cu mine ca o zi mai tarziu sa spuna iar ca ei nu ma plac dar e sacrificiul pe care ar trebui sa il fac eu daca il iubesc. De atatea ori pana acum imi promitea ca nu ma mai pune in situatia de a fi in preajma lor. Acum a venit cu mama sa si mi-a adus lucrurile din apartamentul in care am stat cu chirie si tot cu ea a venit cand am predat apartamentul. M-a acuzat ca din cauza mea a avut o restabta la facultate, a spus mama sa ca ii fac de rusine pentru ca am restante si pe ei pentru ca ii cunoaste umea si pe el in fata colegilor, colegi care stiu exact ce e cu facultatea si care au si ei restante. Pare ca a uitat toate cate s-au intamplat pana acum si pare un alt om

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Tipul e imatur,nu ai ce sa faci cu el, nu esti vinovata pentru restantele lui, Concentreaza te pe viata ta, mergi la scoala, termina o facultate daca poti si o sa gasesti pe cineva potrivit.Nu te muta la ei, e devreme si nu e indicat, nu te lasa influentata de situatia lor, de luxul lor, trebuie sa ai demnitatea ta.

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu am putut sa ma mut la ei. Cat am mai incercat am intrat in depresie si el acum se pare ca a uitat astea. In fine, se pare ca vom merge pe drumuri diferite. Oricum ma doare sa vad ca s-a schimbat radical in 2 zile si ca a uitat ce imi spunea si promitea. A uitat de cate ori am fost umilita si de cate ori el spunea ca nu este normal sa paresc asa ceva. Ma doare pentru ca eu una as fi mutat si muntii din loc pentru el si el a uitat cine sunt si a renuntat la mine doar pentru ca nu am acceptat sa mai fiu iar umilita.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Ce poti sa faci, stii ca dragoste cu sila nu se poate.Vei gasi pe cineva potrivit nu iti face griji.Pana atunci ocupa te de scoala e mai important.Nu te mai consuma cu problema asta!

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Stiu asta. Doar ca eu acum nici nu mai stiu ce sa cred. Cu o zi inainte imi spunea ca niciodata nu va uita cate mi-au facut ai lui, prin cate am trecut si nu ma va parasi niciodata si dupa o zi parca uitase totul. Nici nu mai stiu ce sa cred... poate ca asta e cel mai dureros... sa vezi un om bun, empatic care se transforma radical intr-o singura zi

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Oamenii se transforma in functie de interes,Poate vrea sa fie cu tine in ziua aia, a doua zi cu altcineva, cine stie, Eu nu vreau sa te supar, daca te ar iubi s-ar tine el dupa tine si nu invers.

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu ma superi. Stiu asta. Sunt doar dezamagita de el si poate ca mai dezamagita su t de mine pentru ca am facut totul pentru cineva care nu ar fi facut niciodată nici macar jumatate pentru mine. Eu una nu ma mai tin dupa el. A hotarat ca e mai bine sa ne dedpartim si accept asta. Nu pot eu forta pe nimeni sa faca ceva anume, indiferent daca constiinta imi spune ca a ales sa ii fie bine sau sa ii fie mai rau dar sa ramana cu orgoliul ca e barbat si se impune fara a tine cont de situatie.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Cine e indragostit face tot ce poate pentru persoana draga, e normal.Intr o relatie nu iubesc amandoi partenerii la fel, de aia se si ajunge la despartiri.Eu cred ca il placi pentru viata pe care o duce el, E normal sa te atraga o persana care o duce mai bine, se plimba are haine frumoase, masina buna.Gandeste te la asta un pic, iti zic din experienta.Cauta-i defecte si o sa vezi daca il mai placi.Am vrut sa iti zic adevarul, nu sa te inervez.

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Sa stii ca nu este asa. Din moment ce nu m-am bucurat de nimic din ce avea el. Adica am locuit tot cu chirie, unde stateam eu, ca mai apoi sa imprumut eu bani ca sa ne mutam doar noi doi. Avea masina, dar am mers de multe ori si cu transportul in comun si chiar nu m-a deranjat deloc. Eu i-am cunoscut defectele si puteam trece peste. Nu m-a impresionat cu nimic situatia lui, la inceput nici nu ma gandeam ca ai lui au o asa situatie materiala si nu a contat asta pentru mine din moment ce am facut eu tot posibilul ca sa ne fie mai bine. Eu chiar l-am iubit si inca il mai iubesc pentru ce era el si nu pentru ce avea. Gandeste-te ca ai lui l-au amenintat ca nu ii mai dau nimic si el atunci a ales sa ramana cu mine si eu una chiar voiam sa il ajut si sa paltesc singura chiria si restul costurilor. Pur si simplu nu am putut sa stau in curte cu cei care ma umilesc de 2 ani cu fiecare ocazie. Si cat am incercat sa stau acolo, in iarna, ei au profitat ca il au aproape si l-au intors impotriva mea, de ajunsese sa spuna exact ce spuneau ei despre mine. Eu nu ma joc cu sentimenetele nimanui, nici ale mele si nici ale altcuiva si stiu clar ca nu a fost nimic altceva decat iubire, o iubire mare. Si stiu ca si din parte lui a fost tot iubire, doar ca uneori, pentru unii, e mai important sa iti tii aproape familia care stii ca iti poate oferi tot comfortul decat sa te stii implinit sentimental dar nu in acelasi comfort. Adica unii pot fi cumparati si in ziua de azi banii dicteaza interesele

| Ioanagab45 explică (pentru Ioanagab45):

Poate sunt eu deplasata, dar eu una pun mai mult pret pe sentimente. Prefer sa am mai putin, atata timp cat am cu ce trai si sa stiu ca am langa mine omul pe care il iubeac si care ma iubeste decat sa imi ascult parintii care nu il suporta doar pentru ca imi dau mai multi bani.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Ai gresit cand te ai dus sa stai la ei, traiul cu parintii e greu de unul singur dapai cu un partener, De aia prefera tinerii sa plateasca chirie decat sa locuiasca in casa parinteasca, oricum trebuia sa platesti si poate au iesit discutii de la bani de la faptul ca poate nu erai atenta cu curatenia, aveau pretentii sa speli vase sa gatesti ceva.Acum pune te in situatia lui, la varsta pe care o are nu e independent si fara sprijinul lor e greu.Acum nu mai conteaza aspectul fizic, varsta. Banii conteaza in ziua de azi! Din pacate, dar asa era si inainte doar ca acum sunt constientizate lucrurile

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

M-am dus acolo pentru el. El deja se mutase de un an si jumatate unde stateam eu pentru ca ai lui nu voiau sa ma vada nici in vizita. Acolo m-am dus pentru ca am crezut ca ii va fi mai bine. Teoretic noi stateam acolo intr-un apartament cu intrare separata. Discutii-le au aparut pentru ca lui ii bagase in cap ca eu ar trebui sa fac totul pentru ca e casa lui. Bani am vrut sa ii dau, dar nu a acceptat. Bunica lui venea si ii lua lui hainele la spalat pentru ca masina de acolo nu mergea foarte bine, eu fiind nevoita sa ma duc sa mi le spal la sora mea deoarece inainte sa ne mutam acolo tatal sau a spus ca nu vrea ca bunica lui sa stea sa imi spele mie rufele. Adica incepeau sa se bage in relatia noastra. Am inteles ca a intrat cand nu eram noi acasa acolo. El a insistat sa mergem acolo chiar daca stia ca ai lui nu ma palc si nu o sa ma placa vreodata, ca inainte ei ma jigneau, ma dadusera afara, tatal sau ma amenintase si eu am acceptat in cele din urma pentru ca am crezut ca ii va fi lui mai bine. Fiindca ne lasase sa stam acolo, el nu mai reactiona cand ai lui ii mai spuneai lucruri urate de mine, iar ei au l-au facut sa ma vada ca pe cea care ii doreste raul. Eu nu ma schimbasem cu nimic fata de inainte, poate doar eram mai trista din cauza stresului(aveam si cosmaruri din cauza asta) dar el nu mai vedea lucrurile la fel. Dupa ce am plecat de acolo si-a cerut scuze pentru comportament si a spus ca se lasa influentat de ei si de ce spuneau ei pentru ca ii spuneau mereu lucruri urate de mine iar el nu mai reactiona fiindca le era recunoscator ca ne lasase sa stam acolo si a inceput sa ia de bun tot ce spuneau. Asta a spus el dupa si mi-a promis ca niciodata nu o sa mai vrea sa stam la ai lui.

| Ioanagab45 explică (pentru Ioanagab45):

Acum problemele au aparut iar pentru ca nu am vrut sa ma mut la in curte cu ei si am preferat sa luam o chirie, el zicand ca ai lui nu au nimic cu mine si ca asa sunt ei, ca nu au nimic cu mine, sa uit si sa ier jignirile. Cu toate ca pentru oricine e clar ca daca timp de 2 ani esti jignit in mod constant inseamna ca acea persoana are ceva cu tine. Apoi a inceput sa imi spuna tot ce ii spuneau ei lui despre mine. Asta doare cel mai mult, ca s-a schimbat si s-a lasat manipulat ajungand sa-mi reproseze niate chestii false doar pentru ca acum uita cum m-a cunoacut si ia de bun tot ce spun ei despre mine. Uita ca in seara dinainte imi spunea ca ei sunt rai si ca nu ma plac, ca ma jignesc anumea si nu merit toate astea.

| Raducons a răspuns:

Ei nu te au placut din cauza la bani si nu s au gandit ca poate ai potential si vei putea castiga bine in viitor.El daca e cu restante cine stie ce va face si poate ajunge mai rau ca tine si ii va parea rau ca nu a trecut peste bariera asta.Si eu nu am avut bani si acum sunt mai sus ca altii care erau si se credeau mai mari, si am fost ignorat de fete pe motivul asta si acum cred ca le pare rau si au ajuns sa se marite cu baieti fara posibilitati prea mari, adica au ales pana au cules.Asa ca e o prostie sa alegi persoana in functie de marimea contului din banca

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Exact asa este si fix asta spunea si el pana sa il spele pe creier ai lui. Restante a avut una singura si a luat-o. Oricum eu am fost acuzata de restanta lui, de parca nu l-am lasat eu sa invete cand eu una faceam totul singura, si mergeam pe varfuri prin casa doar ca sa nu il deranjez si sa invete el mai mult chiar daca si eu aveam acelasi examen, pe care l-am si picat si eu. Eu am avut mai multe si au zis ca ii fac de rusine pentru ca pe ei ii cunoaste lumea. O parte au fost facute cand ne-am certat pentru ca eu am pus la suflet totul si nu m-am mai putut concentra pe invatat si nu m-am dus la examene fara sa fi citit macar si de fiecare data se intampla sa ii bage in cap prostii fix inaintea unui examen. Adica nu e o facultate chiar usoara sau chiar corecta si el stia asta, dar acum s-a luat dupa ai lui si a uitat ca uneori pur si simplu el a trecut cu putin noroc si nu conteaza cat inveti ca oricum poti pica si in plus chiar el spunea ca daca ar fi avut subiecte ca ale mele la examen nu trecea nici el. Am trecut din ele, le voi trece pe toate. Oricum eu una stiu ce pot si stiu unde vreau sa ajung si voi lupta si voi ajunge. Acum dupa ce a plecat invocand ca motiv faptul ca nu ma mut in curte cu ai lui, mi-a spus, cand era si mama lui de fata, ca nu il intereseaza ca am fost jignita, ca el s-a despartit de mine pentru ca vrea sa umble cu mai multe fete, sa le schimbe, ca nu are chef de o relatie serioasa pana nu termina facultatea. Asta este fix ce ii spuneau ai lui sa faca de fiecare data cand il vedeau, chiar daca eram si eu prezenta. tatal sau il intreba daca tot cu mine si daca nu ma mai schimba. Atunci se supara pe el si imi spunea ca il enerveaza, ca el ma iubeste pe mine si niciodata nu o sa faca ce zice tatal sau, acum asta mi-a spus ca vrea sa faca, probabil a vrut sa ma raneasca si sa se dea mare in fata mamei sale.

| Ioanagab45 explică (pentru Ioanagab45):

In fine. Nu cred ca mai conteaza. Poate in timp macar voi intelege cum se poate schimba un om radical in 2 zile, sau poate voi reusi sa depasesc aata si nici nu va mai conta. Acum simt ca ma prabusesc de durere. Inca il iubesc si am impresia ca nu va trece niciodata durerea. A fost nedretp. Sper ca timpul va rezolva totul

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Aia nu sunt oameni seriosi daca si parintii il incurajeaza nu ai ce sa mai zici, par chiar niste badarani, Lasa i balta esti tanara ai timp.Ce facultate faci daca vrei sa zici?

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Medicina. Si el la fel. Am fost colegi

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Ce s-a intamplat de nu mai sunteti colegi sau ati terminat?

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu am terminat. Mai avem inca 3 ani, dar acum suntem in vacanta iar din toamna o sa ma trasfer intr-o alta serie pentru ca nu as putea sa stau zilnic in preajma lui si sa nu ma gandesc la tot ce a fost.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Nu te muta, ramai unde esti e mai sigur, poti sa mergi la cursuri cu alta serie daca sunt profesorii aceeasi.N u arata ca te afecteaza, ignora si atat.Nu stiu cum e la medicina dar la facultatea tehnica eram impartiti in doua in grupa si mergeam la seminarii o saptamana unii,o saptamana ceilalti,daca e asa si la tine, poti sa alegi cealalta grupa si gata. Stiu cum e sa simti ca cineva si a batut joc de tine, dar nu ai ce face, nu poti sa renunti la binele tau ca sa fugi, mai bine sa fuga el

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu sunt aceiasi profesori. Si nu iti e permis sa mergi alta grupa de cat de 2, 3 ori pe semestru. Noi suntem 5 serii si in diecare serie cate 12 13 grupe a cate 7-9 studenti. Mai bine ma transfer. O sa imi fie mie mai bine si o sa pot sa ma concentrez mai bine. Oricum el deja stie ca sunt afectata, ma cunoaste, a stat 2 ani langa mine zi ai noapte si eu una am fost sincera si deschisa cu el. Nu are sens sa stau in aceeasi grupa din otgoliu si sa ma doara zilnic cand il vad, sa nu ma pot concentra

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Si in plus nu as vrea sa il fac sa plece pe el. Daca nu imi e bine consider ca ar trebui sa imi asum asta si sa plec eu. Poate ca sunt iar nebuna, dar prefer sa plec eu chiar daca imi va fi mai greu decat sa stiu ca va pleca el si ii va fi dificil din cauza asta

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Nu esti nebuna, dar fiecare trebuie sa isi urmareasca interesele lui si nu vad de ce sa te sacrifici pentru un om care ti a facut rau pana la urma prin comportament.A avut o iubita cu studii la medicina, ce vrea un ministru, poate o sa fii cine stie, nu meritai sa se poarte urat cu tine.Deci nu te sacrifica pentru nimeni, lasa l sa plece el, dar nu va pleca nu iti face griji, cred ca e mai putin ingrijorat in privinta ta,

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Pai tocmai. Daca el nu pleaca as vrea sa plec eu ca sa imi fie mai usor. Mi-ar fi greu sa il vad zilnic atatea ore si sa ma comport ca si cum nu ar fi fost nimic

| Ioanagab45 explică (pentru Ioanagab45):

E greu sa decid. Seria in care suntem e o serie favorizata, daca as putea sa spun asa si nu as vrea in alta serie, dar stiu ca nici nu mi-ar fi bine sa il vad zi de zi si sa ma comport ca si cum nu a fost nimic dupa ce 2 ani am trait impartind totul cu el.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Daca zici ca e bine acolo nu risca, ti am zis ca interesul tau trebuie sa fie pe primul loc. Ai zis ca sunteti impartiti in serii de 7-9 studenti, alege la anul o alta serie.sa fie tot in grupa ta, dar sa fii de preferat cu niste colegi cu care te intelegi mai bine

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Pai nu stiu ce sa fac, oricum in aceeasi grupa nu am cum sa mai stau. Adica suntem putini, mai iesim in oras, uneori si cu iubitii. Gandeste-te cum ar fi sa iesim in oras toti, el cu noua prietena si eu sa fiu acolo. Chiar daca ma mut intr-o alta grupa, dar in aceeasi serie avem cursuri in acelasi timp si uneori si unele laboratoare. Mie una imi e foarte greu sa stau in preajma lui si sa nu ma gandesc la ce s-a intamplat. M-ar macina foarte mult chestia asta si nu as mai fi atenta la altceva. In plus probabil o sa aiba o alta prietena si asta va face si mai grele lucrurile. Sincer nu as vrea sa plec din serie. La inceput m-am rugat de secretara si am avut un mare noroc ca a mai gasit un loc in seria asta si acum nu as vrea sa dau cu piciorul

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

In mod normal nu trebuie sa avem relatii cu colegii de munca sau de scoala pentru ca in caz ca ne despartim se intampla treaba asta, fiecare vrea sa plece cat mai departe de persoana cu care au fost in relatie.Cred ca nu e chiar asa de neserios sa se cupleze cu o colega de a ta. Nu iesi cu el in oras, cred ca ai cativa colegi cu care te intelegi si poti sa iesi la un suc.Mai mult decat sa l ignori nu poti face. Daca iti convine unde esti nu te muta, nu risca scoala pentru nimic.

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Pai noi eram in aceeasi serie, dar grupe diferite. Apoi el s-a mutat in grupa in care eram eu. In anul 3 grupele s-au refacut si ne-am dus in aceeasi grupa. Nu zic ca s-ar cupla cu o colega, doar ca mai iesim toata grupa in oras cand avem o pauza si uneori impreuna cu iubitii, iubitele. Asta ar insemna ca eu sa nu mai ies niciodata cand ies toti colegii pentru ca va fi si el. Oricum nu cred ca se gandeste el sa nu se cupleze cu o colega doar pentru ca mai sunt eu in grupa. probabil cu una din grupa nu, dar cu una din serie sigur nu i-ar fi rusine...

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Pai nu i va fi rusine iti dai seama. Tipul e de bani gata si vrea sa aiba cat mai multe relatii si nu isi da seama ca face pe altii sa sufere.Nu mai iesii cu ei, alegi o prietena sau o colega si iesiti impreuna ce sa faci.Si eu am avut doi colegi mai apropiati cu care ieseam si a fost bine asa.

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Ies in rest. Ideea e ca atunci cand aceam cate o pauza de 1, 2 ore ieseam toti 9. Asta e. O sa iasa in 8. Nu vrea cat mai multe relatii. Vrea neaparat o relatie ca sa se simta apreciat, iubit, ascultat pentru ca in rest nu prea are cu cine vorbi asa mult sau cu cine se sfatui. Are nevoie sa simta ca cineva tine la el, vrand cumva sa primeasca ceea ce nu a primit din partea familiei la timpul potrivit. Sa iasa cu cine vrea si sa fac ce o vrea, eu una am alte prioritati de acum

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

Nu il apreciai sau ce vrea sa faci mai mult? Nu i mai cauta scuze,eu zic ca e genul care vrea mai multe relatii pana sa se casatoreasca,numai ca el nu stie ca poate tu erai sufletul pereche, desi se zice ca fiecare avem mai multe suflete pereche, adica fiecare ne potrivim cu mai malte persoane dar depinde pe care o intalnim, poate alta e in alta tara si atunci este putin probabi sa o gasim, Dupa cum se vede tii la el si acum dapai inainte

| Ioanagab45 explică (pentru Raducons):

Nu cred ii gasesc scuze. Asa l-am cunoscut eu. A renuntat la mine deoarece s-a lasat manipulat foarte usor cand au aparut unele probleme in viata lui si acum alege sa creada ce spun ai lui despre mine si uita adevarul si stiu ca o sa isi caute pe cineva pentru ca il cunosc si are nevoie sa stie ca este cineva care il apreciaza si asculta. Normal ca tin la el inca. Am facut atatea lucruri pentru el si nu ai cum sa uiti asa repede un om pentru care ai facut mai mult decat credeai vreodata ca esti in stare. Am renuntat la orgolii, la demnitatea mea uneori, am imprumutat bani (si acum am ramas cu datoriile), am iertat atatea lucruri peste care inainte nu as fi trecut, am renuntat la atatea pentru el si as fi facut tot ce tinea de mine ca sa stiu ca ii este bine. Nici nu imi inchipuiam inainte sa il cunosc ca pot tine asa de mult la un om si ca pot face atatea pentru omul pe care il iubesc. Eram in stare sa renunt la orice pentru el. Nu a mai avut ochi sa vada asta, dar timpul o sa ii arate cui a dat cu piciorul si cat de tare a putut sa isi bata joc. Eu o sa ma vindec cumva. Timpul vindeca pana la urma sau macar amelioreaza. Am un scop si acum trebuie sa imi vad de facultate, sa ajung acolo unde imi propusesem pentru ca stiu ca pot si am trecut prin atatea pentru asta.

| Raducons a răspuns (pentru Ioanagab45):

E de inteles, cand ne indragostim dispare simtul ratiunii, apare si un fel de obsesie, cred ca asta tine oamenii in relatie.De vindecat o sa te vindeci dar in timp,nu prea lung. Daca termini facultatea vei avea un viitor bun si o sa gasesti sigur persoana potrivita, doar nu esti singura care se desparte de partener, nu va leaga nimic, adica nu aveti copil, casa impreuna.Nu e chiar asa dificila situatia cum pare

| sopranaCadaverica a răspuns:

Daca chiar voiati sa traiti fericiti impreuna, daca va iubeati si aveati incredere unul in celalalt fara ezitare si nu aveati nevoie de ajutorul parintilor lui despre care spui ca te maltrateaza emotional, VA INCHIRIATI PANA SI O RULOTA, FRATE! Da, o rulota! Daca iubirea era asa mare... Si dorinta de a avea demnitate in fata parintilor lui. Te plangi ca te fac in tot felul in casa lor, dar nu pleci de acolo. Pai cum vine asta? Pleci de unde nu esti dorita. Te lasi calcata in picioare pentru un loc sub acoperis? Sau voiai sa fii intretinuta? Intreaba-te asta. Fiti independent.
Un om cu minimul pe economie poate sta foarte bine si intr-o rulota, garsoniera, sa se intretina singur, daramite un cuplu unde ambii muncesc?
Voi nu sunteti destul de mari ca sa va angajati?
Sa vezi ce bine e cand aveti banii vostri si nu va intreaba nimeni ce urmeaza sa faceti. Intretineti-va. Ofertele de inchiriere sunt atat de vaste, mai ales daca sunteti in capitala. Si sunt atatea orase in tara asta…

| Ioanagab45 explică (pentru sopranaCadaverica):

Pai nu am stat la ai lui decat putin si am plecat pentru ca nu am rezistat psihic eu, stiind ca ei nu ma suporta. Am stat intr-o camera dintr-un apartament inchiriat si acum 2 luni am reusit sa inchiriem un apartament doar pentru noi. Ideea e ca au aparut ceva probleme la noul apartament si eram nevoiti sa ne mutam iar el a zis ca daca nu accept sa ne mutam in apartamentul parintilor lui se desparte de mine. Nu cred ca e vorba despre a fi intretinuta din moment ce au am platit chiria pentru camera in care am stat si atunci cand am vazut ca nu e sigur ca vrea sa ne mutam doar noi doi undeva din cauza banilor i-am spus sa faca cum consideta ca e mai bine. El a paltit unele vacante, pe care cu greu le-am acceptat deoarece nu imi permiteam sa paltesc jumatate. Acum, de cand ne-am mutat singuri a pus si el bani pentru chirie si cred ca asta l-a deranjat, dar stia ca nu imi permit singura sa paltesc si am stabilit de inainte ca vom plati amadoi. Fix ce spui tu incercam sa ii spun si eu. Daca ma iubea accepta sa stam si in alta parte chiar daca el zice ca la ai lui ar fi conditii mai bune. El mi-a spus ca a plecat de acasa, unde avea de toate pentru a sta cu mine si a acceptat conditii mai proaste doar pentru mine si ca eu ar trebui sa accept sa stau acolo si sa trec peste ce spun ai lui pentru ca si eu ar trebui sa mai fa sacrificii pentru aceasta relatie, nu doar el. Ideea e ca el a venit si s-a mutat la mine pentru ca ai lui nu voiau ca eu sa mai intru in casa lor si oricum cand nu ieseam in oras stateam la mine. Eu pe atunci stateam in camera cu sora mea si nu era tocmai comod, asa ca s-a mutat cu mine si am inchiriat o camera doar pentru noi

| GirlOnline81 a răspuns:

" Ce sa fac?"

Ii spui clar și răspicat: " Vreau o relație cu tine, nu cu maica-ta!"

Răspuns utilizator avertizat
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine cam complicata situatie. Faptul ca parintii lui se implica in relatia voastra atat de mult e o mare problema. Odata si odata s-ar putea sa vina momentul in care el va avea nevoie de ajutorul lor, si ei neaparat il vor santaja din nou.Vor tot pune presiune pe el mereu, si e posibil ca pana la urma sa reuseasca sa va desparta.Cel mai probabil tu nu ai corespuns asteptarilor lor.Din cate se vede ei considera ca fata potrivita pentru fiul lor nu esti tu ci alta.Sunt sigur ca parintii lui sunt niste persoane autoritare care vor sa preia controlul vietii lui.Nu e normal ca parintii sa se amestece atat de mult in viata noastra, e bine sa tinem cont de sfaturile lor, dar nu ei sunt cei care ne decid viata la maturitate.Trebuie sa cauti niste solutii, deoarece astfel nu vei putea continua la nesfarsit.Incearca sa afli de ce ei nu te plac, poate au si alte motive, incearca sa afli ce asteptari au ei de la tine, ce anume nu le-a placut la tine.E important sa duci o conversatie linistita prin care sa le demonstrezi ca esti o persoana buna si esti gata sa faci totul pentru a mentine relatia data. Poate iubitul tau e prea moale cu ei, si nu isi poate impune autoritatea in fata lor.Trebuie si el sa puna punct acestui control si acestei presiuni venite din partea lor, sa le spuna odata pentru totdeauna sa nu se mai implice in viata lui. Daca nimic nu merge, atunci decide daca mai poti continua astfel relatia data.Eu nu ti-as recomanda sa cedezi usor, pentru iubire trebuie sa lupti, chiar daca nu e atat de usor, dar tu decizi.

| Ioanagab45 explică (pentru qwertpro):

Acum se pune problema despre mutare. El nu accepta decat daca ne mutam in curte cu ai lui. Eu vreau sa lupt, dar nu stiu daca ajunsa acolo o sa mai pot. Mi-e frica ca daca stam acolo, pe langa jigniri, ei o sa ii bage tot felul de idei in cap, iar el sigur le va accepta si nu le va mai spune nimic ca sa nu fim dati afara. Sau vazand ca ne-au lasat acolo, va lua de bun tot ce spun ai lui. Deja si-a schimbat parerea si la o zi dupa ce a spus sa ne mutam acolo mi-a zis ca ai lui nu au nimic cu mine si nu trebuie sa pun la suflet deoarece asa fac ei, ma jigneac doar ca sa il raneasca pe el

| Ioanagab45 explică (pentru qwertpro):

Ei mai au si alte apartamente si cand era unul scos spre inchiriere, prietenul meu i-a intrebat daca il inchiriaza pentru noi. Noi ii dam banii si stam acolo si nu au vrut. Singurul loc unde ii peemit sa stea cu mine este in curte cu ei. Cred ca fac asta pentru a-l putea controla cat mai usor

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Sincer iti recomand sa incercati sa va mutati doar voi doi, daca il iubesti nu ar trebui sa se bage nimeni intre voi.Incearca sa nu te m-ai gandesti la ce ti-au facut parintii lui si incearca sa vorbesti cu ei intr-un fel(daca reusesti).Cel mai bine ar fi sa te duci la un pshiholog, ei sunt profesionisti sa iti ofere niste sfaturi bune si sa te faca sa te simti m-ai bine, sper sa te intelegi la un moment cu familia persoanei pe care o iubesti si nu mai plange, incearca sa vezi si partea buna a unor momentele, de exemplu ca il ai pe el langa tine.

| Ioanagab45 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Asta mi-as fi dorit si eu, sa stam doar noi doi, dar el nu mai este de acord cu mine si a spus ca din moment ce acolo nu platim chirie el nu mai vrea sa mearga in alta parte. Ma constrange sa ma mut in curte cu ai lui.

| Ioanagab45 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Pai tocmai asta e problema. Nici el nu mai e langa mine pentru ca nu ma pot muta in casa parintilor lui.

| Alina1322 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vă mutați doar voi doi undeva. Daca continuați să stati in casa cu ei sau in casa lor vor apărea mereu discuții din partea familiei lui. A văzut și el că părinți lui nu sunt de acord cu tine. Încearcati sa stai doar voi doi mereu. Chiar daca părinți lui ar fi de acord cu tine nu puteți sta la nesfârșit cu ei, mereu vor apărea discuții oricât de bine v-ați înțelege.

| Ioanagab45 explică (pentru Alina1322):

Asta incerc sa ii spun si eu, ca cel mai bine ne-ar fi daca ne-am muta doar noi doi separat, dar el spune ca daca nu vreau acolo inseamna ca nu tin la el si ca nu il iubesc. Spune ca acolo nu platim si nu ar exista probleme. Nu mai vrea sa ne mutam in alt apartament cu chirie pentru ca nu vrea sa mai apara probleme si proprietarii sa nu le rezolve

| Ioanagab45 explică:

Eu asta as vrea, sa ne mutam doar noi doi, dar el ma constrange sa ma duc acolo pentru ca nu am plati chirie. Eu i-am propus sa ne mutam in alta parte, dar a spus ca daca nu vreau acolo se sesparte de mine pentru ca el nu mai vrea sa se mute cu chirie, pentru ca nu mai vrea sa apara probleme cu proprietarii...

| Ioanagab45 explică:

Asta incerc sa ii explic si eu, ca cel mai bine ar fi sa stam separat, dar el nu vrea sa auda. A zis ca daca nu ma mut acolo se desparte de mine, pentru ca nu imi pasa de el. El nu mai vrea sa aiba probleme cu proprietarii, sa se defecteze lucruri prin apartament si ca doar acolo, la ai lui ne-ar fi cel mai bine

| Alina1322 a răspuns (pentru Ioanagab45):

Așa nu o sa meargă lucrurile. Mereu o sa existe neînțelegeri între tine și părinți lui. O sa fi mereu supărată, nu poți sta într-un astfel de mediu. Ai stat cu ei și ai văzut că nu se poate sta în același loc. Prietenul tau ce vrea? Daca el prefera cearta nu are decât să stea acolo cu părinți lui. Din cauza lor aveți voi certuri. Fal sa înțeleagă că cel mai bine este sa stați singuri, altfel nu merge. Daca el prefera sa stea totuși cu părinți lui e mai bine sa vă vedeți fiecare de viata separat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Ioanagab45):

Daca el pune problema despartirii pentru o chirie, eu zic sa l lasi sa se desparta. La faza asta seamana un pic cu ai lui. Desi parintii nu te vor si practic va umilesc el se intoarce mereu la mana lor. Daca tu nu vrei sub nici o forma sa te intorci acolo insista sa fie cum iti doresti

| Ioanagab45 explică:

Nu as vrea sa ma despart de el pentru ca il iubesc foarte mult. Cat am stat separati lucrurile au mesr foarte bine intre noi, dar acum el e decis sa se desparta de mine, daca eu nu ma mut acolo. Stiu ca ma iubeste si ca tinw foarte mult la mine, asa cum ai eu tin la el, dar nu inteleg de unde incapatanarea asta. Pana acum cateva zile imi spunea ca ma intelege, ca niciodata nu ma va mai pune in situatia de a fi jignita de ei, ca nu i se pare normal sa fiu tratata asa si ca ei au ceva cu mine din cauza situatiei financiare. Ei bine acum a spus ca ei nu au nimic cu mine, ca eu am inteles lucrurile gresit, ca asa se comporta ei si ca au facut asta doar pentru ca altfel nu il puteau rani pe el.

| Ioanagab45 explică (pentru Ioanagab45):

Scuze de greseli. Am scris gresit. Era vorba de cat am stat separat, adica doar noi 2

| Ioanagab45 explică:

Eu una nu am nimic cu parintii lui, dar nu pot sta in casa lor pentru ca m-au jignit si m-au dat afara de atatea ori. Prefer sa ii evit. Mereu i-am spus ca ar trebui sa separe lucrurile si sa vorbeasca cu ei, sa ii viziteze daca vrea. El decidea ca nu e nevoie, apoi i se facea dor de ei si se ducea si dupa asta se intorcea impotriva mea si le lua apararea spunand ca nu au facut nimic asa rau incat sa nu vreau sa stau acolo.
Poate e vina mea, nu stiu, dar stiu sigur ca daca ai mei erau impotriva lui nu as fi stat o secunda pe ganduri si m-as fi mutat undeva doar cu el. Nu as fi acceptat eu de la ai mei sa imi dea o casa sa stam amandoi dupa ce pe el l-ar fi dat afara din casa si i-ar fi spus ca nu are ce cauta in casa lor. As fi preferat o casa mai modesta, dar sa avem liniste. Nu ar fi contat daca in casa alor mei ar fi fost conditii mai bune, mai important ar fi fost sa stiu ca nu ili jigneste nimeni si ca avem liniste.
Imi e greu sa vad cum omul pentru care as fi facut orice uita de sentimentele mele si imi cere sa fac ceva ce ma raneste doar pentru orgoliul de a primi de la ai lui cat i se cuvine.

| Ioanagab45 explică:

Nu, ei nu sunt medici. Au lucrat in strainatate.

| Ioanagab45 explică:

Hei! Lucrurile au mers singure pe un drum. El si-a luat bagajul de unde am stat 2 luni in chirie si spre seara mi-a spus ca l-a luat si pe al meu, fara sa ma ingrebe si dupa ce de atatea ori i-am spus ca o sa il iau eu, o zi mai tarziu. Ieri a venit cu maica-sa si mi-a adus lucrurire. Mi s-a parut cel mai urat gest. Din respect, dupa o relatie de atata timp trebuia sa vina singur. In fine, cand am intrebat-o pe mama sa daca e multumita de ce a facut a zis ca ea nu a facut nimic, ca nu a avut nimic cu mine. Si cand am intrebat-o daca i se pare normal sa ma jigneasca ea a spus ca nu isi aminteste, iar el a spus ca nu il intereseaza pentru ca el nu de asta s-a despartit de mine ci pentru ca nu isi mai dorea o relatie serioasa, ca e tanar si vrea sa se distreze, sa umble cu mai multe fete, sa agate mai multe fete. Culmea e ca zi maica-sa tot asta spunea: ca ei nu i se pare normal ca atata timp cat e student sa aiba o relatie asa serioasa.

| Ioanagab45 explică:

Va multumesc mult ca v-ati rupt din timpul vostru si mi-ati raspuns. Acum nu mai am nici o indoiala ca am luat decizia corecta. Poate aveam nevoie de o confirmare ca nu am gresit refuzand sa ma mut la ai lui si ca nu trebuia sa ii demonstrez ca il iubesc facand acest sacrificiu, asa cum mi-a cerut el.