| Anaioanalexx a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, sunt intro depresie totala, simt ca nu mai pot, ca nu mai stiu sa gandesc...

Am un iubit de 2 ani jumate. Si a plecat in Spania la parintii lui sa munceasca 3 luni, dupa care e vorba si asa e si planificat ca merg si eu si stam aman 2 acolo. darr...

Nu stiu ce se intampla cu el, va dau si cel mai mic indiciu ca sa ma puteti ajuta sad

Munceste La aieroport, de la ora 5 Dim pana la ora 12 amiaz dupaceea merge la sala, la fotbal cu baieti dupa care mai vorbim si voi pe Skype dar cat vorbim e Somnoros, e stresat, in timpul zilei mai vorbim si pe WhatsApp dar foarte pe scurt discutia ce o avem, eu mereu il dragalesc prin vorbe il alint ii zic ca il iubesc dar el nu o mai face asa cum o facea, simt ca e ceva cu el, si in acest timp simt ca o iau si eu razna sad Il intreb ce are el zice ca nimic dar in continuare il vad ingamfat sigh Doamne de multe ori zic sa imi lumineze calea si sa vad purul adevar dar nu mi se arata. Va dau un exemplu de COMVERSATIE.

Acum seara l-am intrebat daca a ajuns acasa
Comversatie. Ora : 22:24

Eu: Na cf :*? Ai ajuns acasa?!
Iubireee...
Cei cu tine sad?! ( nu-mi raspundeaa )

El : Cei cu mine? Halooo, ziii
Eu: Poi am vazut ca nu mai apari
El: Daca te-am zis ca merg la fotbal, Am murit
Eu: sad
El: oh go on, Merg la dus
Eu: Bine
El: Cei?
Eu: ce... cei?!
El: Mi-a aparut ca mi-ai scris iubire
Eu: Vroiam sa-ti scriu ca Te iubesc
El: Bine
Eu:Te rog foarte frumos, sa imi spui pe scurt ce e cu tine, ce ai? te-am suparat cu ceva? DA FARA SA NE CERTAM, ca ceva nu e bine cu tine
El: :-J pe scurt
Eu: Da spunemiii
El Te doare undeva de minewinking, ma trezesc la 5 dimineata
Eu: Nui asa cum spui tu sa stii. Nici nu sti ce e in sufletul meu cand imi vorbesti sec si cand vad ca e ceva cu tine si nu imi vine sa te intreb nimic numa sa nu te enervezi mai tare.
El: Pai lasa-ma daca nu vrei sa ma enervezi, am zis ca merg la fotbal... Lasama... Nu ca ma culc la 1 """" gabamas pla """
Eu: Binw. Dar cred ca e un motiv pe care sa vb asa cu mine crying, ma intereseaza de tine, si mereu ma gandesc la tine si pana ce vorbim mi se pare ca trece o vesnicie. Te las sa dormi. Da tu nu intelegi ce zic eu. Somnic usor si te iubesc enorm.
El: Nu intelg sa stii, Iti multumesc ca ma lasi. NB
Eu: crying Noapte Buna!
El: angry Mah angry Ai de ***,
Eu: Calmeaza-te ca te enervezi fara rost, si punete sa dormi linistit :*
El: Lasamaaaaaa angry

Una dintre comversatile care pe mine ma innebunesc simt ca o iau razna ca nu mai sunt buna de nimic, cand il vad ca vorbeste asa cu mine, Sunt zile in care ma alinta vb atat de frumos cu mine de nu imi vine sa cred,
Il iubesc nespus de mult asi face ori ce pentru el, si vreau sa ma ajutati sa gasesc o solutie cum sai vorbesc ce sa-i zic sa inteleaga, ca nu mai stiu nu mai pot nici sa gandesc va implor sad Ajutativa,!

Varsta noastra EU 18 ani EL : 20!

Răspuns Câştigător
| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Hmm urat din partea lui. impunete si tu. poarta-te cum se poarta el cu tine sa vedem ce mai zice. urasc baieti fitosi si increzuti.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
indiferent cat de ocupat ai fi/de stresat/de suparat iti faci timp sa ii zici fiintei dragi ca o iubesti si ca iti e dor de ea, se pare ca el a gustat un alt trai diferit de al nostru si cred ca incet incet doreste sa se indeparteze de tine, ar fi bine sa o lasi un picmai moale si sa n u il mai stresezi cu intrebarile si nici nu il mai cauta pana in momentul care realizeaza ca ceva nu este in regula..doar asa il poti aduce cu picioarele pe pamant, iar daca nu te va cauta, inseamna ca nu te merita si nu te-a iubit atat de mult cum credeai tu
O zi bunahappy

| Lexy ♥ a răspuns:

Parerea mea este ca si lui ii este greu fara tine si de aceea se comporta asa, si cred ca ar trebui sa iti schimbi comportamentul fata de el nu il mai bate la cap cu intrebari de genul "ce ai?" "de ce te comporti asa?"..ptr ca in felul asta nu o sa mai suferi nici tu nici el si stai linistita nu te mai consuma degeaba daca intr-adevar nu o sa mai doreasca sa fi iubita lui cu siguranta o sa iti spuna pana la urma, sau cel mai probabil iti spunea deja.Eu te cred ca iti este frica sa nu il pierzi si de aceea te porti asa dar gandeste-te ca asa il indepartezi de tine mai rau.Probabil are nevoie sa fie laudat, apreciat pentru ceea ce face si tocmai de aceea ti-a si spus:" Te doare undeva de mine, ma trezesc la 5 dimineata " pentru ca probabil nu i-ai plans de mila niciodata.(saracutul de tine te trezesti la 5 dimineata, mai poti?)..adica omul asteapta si alte intrebari din partea ta nu doar crying planseste..ca o ultima concluzie ar trebui sa fi mai optimista, mai vesela (macar cat vorbesti cu el) si incerca sa il mai intrebi si altceva cum a fost azi la munca? ce ai m-ai facut... abia astept sa vin si eu..sa stam in sfarsit impreuna ..mai sunt 20 de zile si vin laughing...(ceva de genul) Numai bine.

| KodrutZ a răspuns:

Lasa-l pe om in pace. Destul de probabil sa isi fi gasit vreo scorburica pe acolo, dar iar foarte probabil sa fie obosit si stresat de la servici. Suna-l si tu in weekend, iar in timpul saptaminii mai da-i cite un sms si atita tot. Vezi daca o sa te caute el mai des/o sa se impacienteze sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te retine sa nu mergi acolo?

| Anaioanalexx explică (pentru anonim_4396):

Pai are niste dtorii de dat, si pana si lee termina asta va fi prin Noiembrie, si in noiembri era vorba ca voi pleca si eu, dar nu se stie ce va fi pana atunci ca il vad foarte rece fata de mine, prin comportamentul asta al lui sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E fitos. nu-l mai bate la cap, lasa-l pe el sa-i vina cheful de tine daca e asa de stresat, bre, ca-i spui ca-l iubesti si noapte buna.
Oricum, nu e frumos felul in care vorbeste cu tine, ar putea spune si frumos. Lasa-l sa-si revina ca n-ai ce sa-i faci tu acum. gaseste-ti si tu o preocupare, mergi cu fetele pe undeva, apuca-te de un sport, invata o limba straina etc. Cu cat ii sufli mai mult in popou cu atat mai urat ti-o tranteste inapoi.

| Evelyn89 a răspuns:

De cat timp dureaza comportamentul asta al lui fata de tine? straight face exista 2 posibilitati (din punctul meu de vedere) : 1. poate si lui ii este greu sa se acomodeze acolo (totusi, este un mediu nou pentru el) adica, poate si el este intr-o depresie, dar se manifesta diferit de cum se manifesta depresia ta si ii trebuie doar putin timp sa se acomodeze, iar apoi vor intra lucrurile pe un fagas normal. iar varianta a 2. poate ca nu mai e sigur de sentimentele lui fata de tine si nu stie cum sa-ti spuna sau ce sa-ti spuna. Pt ambele variante, eu iti recomand sa te distantezi un pic de el, sa-l lasi pe el sa te caute si sa te intrebe ce faci, sa-ti povesteasca el cum a decurs ziua lui, iar tu doar sa-l asculti, fara sa-i pui intrebari. Incearca un pic un schimb de roluri si vei vedea atunci cum va fi in continuare. eu zic ca trebuie doar sa ai putina rabdare, iar timpul le rezolva pe toate. Nu te consuma, ca e pacat! esti tanara si e pacat sa irosesti timpul asta pretios, care nu se va mai intoarce! cauta-ti niste activitati, prieteni, citeste carti, vizioneaza filme, nu sta cu ochii numai pe net si pe tel la mesajele cu el. Mult succes! happy

| Anaioanalexx explică (pentru Evelyn89):

Iti multumesc, pai cm de 2 saptamani e comportamentul lui asa fata de mine, am sa incerc sa ma distantez asa pe cum ai zis si tu, si ceilalti, imi este greu chiar foarte greu dar am s-o fac si pe asta ca m-am saturat tot cu stres!
dar inainte sa incep sa fac acest lucru as vrea sa ii scriu un sms in care sa se simta pentru cum vorbeste cu mine, dr nu imi gasesc cuvintele. ma poti ajuta cu ce Iasi putea scrie puppy dog eyes?