| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat urgent laughing.
Am fost cu un baiat, ceva timp si s-a despartit de mine spunand ca nu ne potrivim. Si la putin timp a inceput sa vorbeasca cu prietena mea cea mai buna. Si acum spune ca a fost cu mine doar cateva zile ca sa se apropie de cea mai buna prietena a mea laughingsi eu am eticheta de proasta acum, ce as putea sa fac? Prietena mea cea mai buna il place si ea la randul ei, eu nu am nimic cu faptul ca se plac reciproc laughingnu imi place ca am eticheta de fraiera si am pus botu la vrajeala lui.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cine zice ca esti fraiera? E doar impresia ta. Situatia in care esti tu este intalnita la tot pasul in viata. El o minte pe cealalta pentru ca nu este cinstit, deci e pacatul lui nu al tau. Si te-a mintit si pe tine si s-a mintit inclusiv pe el ca a stat in relatie cu tine desi nu era convins ca esti persoana pe care o cauta el, adica erai de umplutura. Sau nu a reusit sa obtina de la tine ce urmarea. Deci prietena ta sa fie atenta la aspect sa nu pateasca la fel. Ca nu erati facuti unul pentru altul nu e vina nimanui si e normal sa fie asa, nu toti se potrivesc cu toti. Ideea e sa fii cinstit si sa nu arzi gazul din lipsa de ocupatie cu cineva pentru care nu simti ceva special. Iar asta se cam vede in timp destul de scurt, nu trebuie sa treaca ani ca sa iti dai seama.

| MadalinaRebe a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Intr-un fel eu sunt fraiera aia pe care a pacalit-o si a stat cu ea doar asa sa ajunga la cea mai buna prieetena. Recent o amica l-a intrebat daca a fost cu mine si el a zis asa in sictir- Ca doar 2-3 zile pentru prietena mea sa afle mai multe despre ea laughingsi sa ajunga mai usor la ea. Multumesc mult pentru sfaturi si pentru ca v-ati irosit timpul sa ma ajutati ^_^.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru MadalinaRebe):

Da iubito, stiu, te simti penibil cand realizezi ca ai fost folosit. Esti tanara si abia incepi sa descoperi ca idealurile varstei tale, visele si sperantele despre viata sunt rau calcate in picioare cand de unii cand de altii. Sa nu uiti ce iti spun - Cu cat ai asteptari mai mari de la oameni cu atat vei fi mai dezamagita. Stiu ca sunt crud dar alt adevar nu exista. Eu sunt batran si nu pot spune ca m-am invatat minte dar comedie -stiu sa invat pe altii. Nu-ti da sufletul pe tava usor oricarui nou venit din dorinta de prietenie si doar pentru ca ai o fire sincera si deschisa. Evalueaza pe fiecare in parte si poarta-te ca atare dupa valorile care le are. Inca un lucru urat este ca cei mai rai si periculosi dusmani sunt fostii prieteni. Daca nu stii sa tii pentru tine lucrurile tale intime cand prietenii nu reusesc sa se foloseasca de tine, cand se supara, vor folosi ce stiu despre tine ca arme impotriva ta sa te denigreze, sa-ti faca rau, etc. Am vazut ca ai niste alte probleme in fam., asta te face vulnerabila pentru ca esti in cautare de ce iti lipseste in exterior. Cauti sa fii iubita si sa iubesti, sa fii inteleasa si apreciata la cei din jur cu atat mai mult cu cat esti lipsita de astea acasa. Nu e ceva gresit dar te rog -Nu fii naiba.

| MadalinaRebe a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stiti ce sa spuneti rolling on the floor Multumesc mult. Ma simt mai bine.

4 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Da, da, stiu. Intrebarea e fumata, bla bla bla. De 2 ori ti-am citit intrebarea si tot ce am inteles este ca. Vrei ajutor ca sa ce? Sa nu mai fi fraiera?