| funny88 a întrebat:

am niste conflicte la serviciu in ultima vreme, cateva colege inventeaza lucruri despre mine care au ajuns la sefi, atmosfera este destul de incarcata si nu stiu ce sa fac. Sunt stresata si ma gandesc sa imi caut de lucru in alta parte.
M-am gandit sa apelez la consiliere, dar nu cunosc pe nimeni care este specializat in problemele de la munca.
Puteti sa imi recomandati pe cineva?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai vreo problemă în a-ți îndeplini sarcinile de serviciu? Îți faci treaba la timp și bine? Dacă tu crezi că din punct de vedere profesional ești OK acolo și nu are cine, ce să îți reproșeze, ignoră totul și vezi-ți de treaba ta ca și cum ai fi singură acolo!

| Lawliet14 a răspuns:

Ar trebui sa-ti chemi iubitul ca sa faca ordine.

| Vi003 a răspuns:

Se vede clar ca si colegele au nevoie de consiliere, sefii ar trebui sa plateasca un psiholog pentru a detensiona atmosfera din firma. Propune-le! Inventiile pot sa vizeze pe oricine, cine le da crezare si cine le poate opri? Daca sefii pleaca urechea si musca momeala, schimba-ti locul de munca, nu poti face educatie cu adultii din jurul tau. Sa stii ca peste tot e (aproape) la fel: colegi invidiosi, sefi cu urechi plecate spre barfele angajatilor, atmosfera incarcata de cine stie ce nulitate cocotata intr-un jilt de sef(a). Decat sa stai intr-un loc toxic, mai bine...pa! Ai grija de tine!

| Diana76 a răspuns:

Si eu lucrez într-o firma, m-am inteles bine cu fetele, numai ca am fost avansata și dupa, totul s-a schimbat, nu suportau ca acum eu sunt sefa. Au inceput sa ma hartuiasca si m-am imbolnavit cand m-am dus la lucru cu groaza, pentru ca stiam ce urma sa se intample. Eu am apelat la terapie si am invatat cum sa ma comport cu ele si atitudinea pe care trebuie sa o ai cand prietenii ajung subalterni. Ti-o recomand pe fata la care am fost eu, Nicoleta Popliceanu, o cheama, e foarte buna pe conflicte la serviciu. Are site si o gasesti pe net, http://www.nicoletapopliceanu.com sau mai bine urmaresti ce cursuri are, cand vine la tine in oras:http://www.nicoletapopliceanu.com/cursuri-theta-healing
Nu sta asa si nu le lasa sa iti distruga cariera.