| Carina25 a întrebat:

Am o intrebare destul de importanta pentru mine. In ultima saptamana de dinaintea vacantei am primit note destuul de mici la scoala, iar tata mi-a spus ca trebuie neaparat sa iau note mai bune. Ei bine, am de ales intre doua pedepse. Ori nu mai ies pana la vacanta de primavara din casa decat la scoala si inapoi ( in vacanta intersemestriala trebuie sa invat cam toata vacanta ), ori primesc o bataie "adevarata" la fundul gol. Chiar nu stiu ce inseamna adevarata, dar a precizat ca se va opri doar cand voi avea fundul suficient de rosu... Nu as sta toata vacanta sa invat, in plus mai e mult pana la vacanta de primavara, dar totusi mi-e cam frica pentru fundul meu... A spus cand s-a incheiat scoala ca am termen pana astazi la ora 17 sa-i spun ce am hotarat. A mai precizat ca as putea alege si o a treia varianta la care sa ma gandesc eu, dar nu e sigur ca o va accepta.Voi ce ati alege ca o a treia varianta? Dar intre cele doua? E chiar o dilema pentru mine.

5 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

De ce sa fie dilema? Renunti la ceea ce te deranjeaza si te apuci sa inveti happy

| CodrinV a răspuns:

Pe scurt, eu as alege bataia. Sa stai inchisa in casa sau fara telefon, tv, laptop etc. e un calvar. Bataia trece repede.

| Kitty3921 a răspuns:

Mai bine alegi bataia,caci oricum nu prea are cu ce sa te bata(decat cu peria,padela, cureaua, palma, varga, nuiaua sau toate odata).....si plus ca nu cred ca te va bate cu rautate...

| Carina25 explică (pentru Kitty3921):

Vai ce ma bucur, tata a plecat in delegatie la amiaza si am scapat. Dar maine se intoarce si mi-a zis sa ma mai gandesc la pedeapsa. Kitty, tu ai primit bataie la fundul gol?

| maria381 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa accepti bataia, deoarece chiar daca va pisca, macar vei scapa mai repede. Spune-mi apoi ce ai ales!