| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Da, scoala. Si va rog daca aveti chef de glume sa ignorati aceasta postare.
Azi, mi-am luat un jurnal nou, mi l-am luat la scoala si am scris ceva in el, bine ca nu am scris mult. Si cand am plecat de la scoala, mi-am bagat tot in ghiozdan, verificat tot. Si cand ajung acasa, nu-mi mai gasesc jurnalul, am fost asa deprimata incat mi-am sunat toate colegele care stau cu bancile mai aproape de mine si niciuna nu-l are.
Sigur o sa-l gaseasca cei din clasele mici (1-4) si o sa-l citeasca, E SI SCRIS NUMELE MEU IN EL, jur ca-mi schimb numele.
Sau macar sa-l fii gasit o doamna de serviciu. Am nevoie de mare ajutor! Nu stiu ce sa fac si sunt foarte trista si nervoasa.
Va rog, fara glume proaste la aceasta postare, daca nu, ignorati-o. Dau funda si vot. Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un jurnal secret nu se ia la scoala, se tine intr-un loc sigur, acasa. Il iei la scoala, e inevitabil sa devina public, asta este. Data viitoare o sa-ti tratezi secretele cu mai multa responsabilitate. Stai linistita, nu-si schimba numele infractori condamnati pentru fapte grave, nu aveai ce scrie tu acolo care sa incalce legea si morala atat de grav incat sa te marginalizeze societatea.

| Liviu a răspuns:

Cele mai intunecate secrete se tin in singurul loc in care nimeni nu poate ajunge, creierul.Acolo moare orice, acolo sunt intemnitate cele mai negre secrete ale noastre, ce mai mari demoni.Nu exista siguranta deplina pe nimic.Caiete,stick-uri,cd-uri,calculatoare,telefoane,card-uri si etc.Cel mai sigur mod, e sa iti antrenezi memoria si apoi sa ti minte mult mai usor unele lucruri.Crede-ma,unele lucruri trebuie sa ramana moarte, pentru ca o data ce va incepe dezgroparea de mortii, toti ne vom roade unghiile, fiecare om are secrete intunecate pe care ar face orice sa nu se afle.Imposibil sa existe om sa nu aibe asa ceva.Care spune ca nu are, ori minte, ori e vreun calugar dala onanist de la vreo biserica indepartata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti place sa iti tii secretele la vedere...

| neutrino a răspuns:

Poate ca il vei gasi, poate ca nu, dar acum poate vei intelege ca un asemenea jurnal nu trebuie scos niciodata din dormitorul tau.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu a fost cine stie ce in jurnal, lasa totul cum a cazut. Mai bine scrie pe telefon si salveaza intr-un card microSD.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai ce face. Du-te-n Mexic si schimba-ti numele in Maria Consulea Garcia. Atata tevatura pentru un **** de jurnal pe care atunci cand o sa te maturizezi nu o sa mai dai doi bani.

| doreal a răspuns:

De ce l-ai luat la scoala? Nu puteai sa ii gasesti acasa un loc? Eu am avut un caiet plin cu toate prostiile pe el laughing si l-am bagat sub pat, dar ii schimbam peiodic locul.

| NoName0x0 a răspuns:

Daca nu era ceva important de ce te agiti? Ia.ti alt jurnal si tine.l acasa!

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Daca nu ai scris ceva in el senzational nu ai de ce sa-ti faci griji. Oamenii de felul lor sunt bagaciosi (dar e vina ta. un jurnal nu se ia la scoala) si probabil il vor citi. In cele din urma probabil i-l vei recupera. Asteapta si vezi ce se intampla.

| Castanul a răspuns:

Cei din 1-4 probabil nu o sa bage in seama ceva ce nu are poze. Crede-ma ca nu o sa se chinuie sa citeasca sau daca citesc(ceea ce este putin probabil) nu o sa inteleaga, daca chiar ai scris ceva atat de "personal". Asa ca nu te speria.

| WhereismyNutella a răspuns:

De obicei daca elevii gasesc in clasa ceva ce nu e al lor profesoara le spune sa il lase acolo.Probabil daca l-a gasit cineva se va uita in el doar ca sa vada al cui este(depinde cine il gaseste) si te poate contacta sau sa-l gaseasca femeia de serviciu. Daca nu ai scris multe in el nu iti face griji.P.S: Ai grija de jurnal, altii il pot citi si pot sa barfeasca prin toata scoala ce ai scris tu in el.