| gaby2323 a întrebat:

Buna, am o prietena din Filipine si vrem sa fim impreuna pentru tot restul vietii. Dar nu stim ce e de facut. Nu stim care ar fi cea mai buna metoda pentru a o aduce aici. Mentionez ca lucrez si am un salariu si un domiciliu stabil. Stiu ca trebuie sa o invit in tara si sa ii cumpar bilet. Cum fac asta?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu exact care e procedura, dar pentru o perioada de cateva saptamani are voie sa stea in Romania. Ca sa aiba drept de sedere permanenta cred ca va trebui sa o iei de nevasta.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stiu sablonul, sunt disperate si promit orice, doar sa iasa din saracia de acolo.
Asta nu-i iubire, ca nici macar nu va cunaosteti, prin scris se spun multe, dar compatibilitatea si cunoasterea persoanei in sine, implica mai mult decat vrobitul online.
Ai mare grija sa nu fie baiat cu cucul taiat! Tailanda si Filipine sunt cunoscute ca avand cele mai frumoase fete, din baitei.

| gaby2323 explică (pentru Violleta2022):

Se duc din saracie ca sa dea de alta saracie. Si numarul 2 nu e baiat si nu a fost baiat, exista webcam si 3. am vorbit cu ea 1 an. In tot acest timp sa zicem ca fetele de aici ma enerveaza cu pretentiile asa ca nu e asta un raspuns ci o plangere. Da am inteles ca pot fi si din aia dar nu e cazul.

| Bondarel99 a răspuns:

Ii cumperi bilet de avion si vine pur si simplu. Daca vrei sa ramana la tine poti sa o iei de nevasta.

| gaby2323 explică (pentru Bondarel99):

Doar atat? Ca am mai cautat nu e chiar atat de usor fiindca nu o lasa statul roman ca nu stiu ce trebuie sa fac.

| Buzi213 a răspuns (pentru Bondarel99):

Daca el vrea ca ea sa stea permanent in Romania trebuie sa o ia de nevasta, si dupa sa o lase, daca nu o suporta. Dar am dubii cu relatia asta

| Bondarel99 a răspuns (pentru gaby2323):

Nu stiu exact care e procedura, dar pentru o perioada de cateva saptamani are voie sa stea in Romania. Ca sa aiba drept de sedere permanenta cred ca va trebui sa o iei de nevasta.

| xerxes1 a răspuns:

Cum v-ati cunoscut?

| gaby2323 explică (pentru xerxes1):

Facebook apoi skype am vorbit foarte mult cu ea gen de 1 an.

| gratargratar a răspuns:

Cauta-ti o romanca si lasa-le pe alea din Filipine happy Muierea vrea sa vina si ea la Ieuropa. Daca tot vrei una pe interes, du-te in Moldova. E mai aproape si nu o sa ai nici atatea probleme cu vama.

| Buzi213 a răspuns:

Nu fa prostia sa o aduci in tara! Cele mai frumoase femei sunt romancele si moldovencele. Lasa filipinezele. Vin si ele in Europa. Ele fac orice sa scape din saracie. Poate fi si baiat cu cucu mare...

| gaby2323 explică (pentru Buzi213):

Nu e baiat in niciun caz.Si nu cred ca asta e motivul cu care ar vrea sa fie cu mine plus daca vine nu mai are nicio sansa sa se duca inapoi eu alti bani nu i-as da daca a facut figuri. Chestia cu romancele si moldovencele nu am gasit pe nimeni si nu sunt cinstite si ma enerveaza aerele care le au ele si pretentiile asa ca de ce puii mei nu as lua o fata care nu a folosit fard / ruj in viata ei directa la locul ei si care tine cu familia nu cu buzunaru. Aici nu e site de matrimoniale chiar nu am gasit de 2-3 ani de zile si m-am tot schimbat doar pentru "ROMANCE" asa ca mai lasati-ma in... cu romancele care dupa 3-4 luni se plictisesc si te lasa da... frumos asta si vreau in viata mea.