| Amelia123 a întrebat:

am o prietena si e putin mai emotiva a aavut niste probleme la serivici si acum crede ca omul ala i a facut cumva rau! a trecut ceva timp ea inca spune ca lumea o vorbeste de ea pe strada se uita ciudaat etc... problema e ca prieteni si familia nu vad nici unu din lucrurile astea! voi ce ziceti!

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Problema e doar in capul ei.A trecut printr-o mica"trauma" sa zicem asa si s-a blocat. De aceea acum crede ca este subiect de discutie pentru toata lumea din jur. Din acea trauma a dezvoltat anumite temeri care se adeveresc numai prin ochii ei, deci vede realitatea contorsionata. Tu ca prietena trebuie s-o sfatuiesti sa se indrepte catre un psihoterapeut, iar daca nu isi permite, incerca tu sa o convingi ca lumea nu e asa neagra cum o vede ea acum.

4 răspunsuri:
| klaws007 a răspuns:

Se poate totusi sa fie doar o simpla inchipuire. sfatul meu este sa o indrepti catre un psiholog.
daca ceea ce spune e adevarat, tot ar trebui sa o inveti sa treaca peste privirile rautacioase ale oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai şi eu sunt o persoana foarte emotiva şi cred ca s-ar simţi mai bine daca aţi incurajao i-aţi spune cat de buna e şi ca nu trebuie sa se lase calcata in picioare de oricine şi dovediţii cat de mult ţineţi la ea şi clociţo o vreme are nevoie de multa caldura umana

| Amelia123 explică:

Scarafaggiule esti putin cam emotiv si tu laughing daca ai vre o problema spune o sa o auzim toti big grin

| Amelia123 explică:

Raspunsul meu la problema ta e urmatorul:
-spui scarafaggiul si tragi apa!
Te crezi un fel de ce? poet sau cum? iti spun eu mai baietasule du-te pe afara si incearca sa te distrezi, joaca fotbal cu prieteni tai de 10 - 12 ani! Un sfat bun ar fi sa nu mai utilezi acest site doarece te cam agita, incerci sa devi un mascarici ( si reusesti )! e prea greu pentru tine sa intelegi asemenea chesti deoarece esti prea limitat, sau probabil prea mic sa le intelegi... fa ceva mai captivant... ( incearca o carte), poate asa nu o sa mai intri in probleme de oameni maturi. Apropo daca citesti mesajul meu cu mana pe mouse iseamna ca esti un idiot! multumesc