| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si sunt asa trista.Va rog ajutati; ma cu un sfat, am nevoie. ofer fundita. Eu am avut o prietena, o prietena cea mai buna pe nume Iulia pana cand ne-am certat acum cateva zile dintr-un nimic ca de obicei..si ea a inceput sa vorbeasca cu o prietena care ma intelegeam si eu cu ea si am observat ca s-au apropiat si deja ieseau de multe ori in zilelle alea cand eram certata eu cu Iulia.Si am fost asa de trista, am si plans pentru ea ca tin enorm la ea.o iubesc foarte mult si m-am intors eu la ea desi a fost ea de vina. doar eu ma intorc cel mai des.la ea cand ne certam.bun.si ne-am impacat am fost foarte fericita. si prietena aia a ei care ma inteleg si eu cu ea nu i-a convenit. si apoi Iulia a inceput sa; mi zica ca aia ii foarte de treaba ca o fost la ea acasa si invers si mi-a zis tot felul.si eu m-am simtit prost, imi era ciuda dar am tinut in mine. Apoi aia a inceput sa vorbeasca cu mine si a zis s aiesim maine si i-am zis la Iulia ca vrea sa iesim si sa vina si ea cu noi.SI Iulia mi-a zis ca aia nu vrea sa iasa cu mine, si aia mi-a zis ca bada.deci mi-am dat seama ca aia are doua fete in fine. Eu cu Iulia ne cunoastem de mici, ne stim toate secretele tot despre noi.Si acum a inceput sa vorbeasca ciudat cu mine si am observat ca am incetat sa vorbim.Nu mai stiu ce sa fac tot timpul cand ne certam imi insira toate lucruruile care mi le-o dat si ma injura si tot pe cand eu dau dovada ca sunt mai matura si nu vorbesc urat cu ea pentru ca stiu ca atunci cand ne impacam o sa; mi para rau ca am jignit'o.Si am observat ca nu mai intra pe mine ca inainte, si azi mo chemat cu ea pana undeva si chair nu am putut si so suparat oh go on.Ce parere aveti? Sa las o pauza intre noi? desi o sa imi fie cam greu.dar chiar nu mai stiu ce sa fac. Tot timpul cand ne certam o baga pe maicasa in cearta. am 16 ea 15.

Răspuns Câştigător
| BibiIVI0IX a răspuns:

Doamne... cum s-o bage pe maicasa in primul rand?! straight face Sunteti deja mari, nu mai aveti 10 ani. Eu as spune sa lasi pauza si daca ea chiar te considera cea mai buna prietena o sa se intoarca pentru ca o sa-si dea seama ca ii e dor de tine sau iti simte lipsa. Dar nu prea e normal sa va certati din orice. Si sa te injure si tot tu sa lasi garda jos. Nu e prea ok sa-ti lasi numai tu orgoliul, daca si ea tine la tine ar trebui sa faca si ea sacrificii. Din cate ai scris, nu prea merita toate sacrificiile tale. Deci, as spune sa lasi o pauza sa vezi daca chiar tine la tine si se intoarce si isi lasa si ea orgoliul pentru tine. Daca nu, nu stiu ce sa zic, cauta-ti o prietena care sa te merite :*. Si totusi S-O BAGE PE MAICASA IN CERTURILE VOASTRE?!straight face God... Nu e prea ok, sunteti mari si trebuie sa va rezolvati singure problema. Baftaa :*:* [Funda?batting eyelashes]

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ei nu i-a fost greu...
Ar trebui să ai încredere în tine, nu în ceilalți. Mulți vin și pleacă, puțini rămân.
Ar trebui să iei o pauză, da!

Nu plânge pentru cineva care a plecat de lângă tine fericit!

| Own3r a răspuns:

Ia o pauza. Cand o sa-ti fie dor de ea, trage aer in piept si te gandesti ca si tu ai orgoliu.Nu?

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg fetele astea.cu prieteniile lor.bai..noi baietii, suntem ca fratii cu cel mai bun prieten iar cand ne certam, si aia destul de rar, e pentru un motiv serios, nu din nimic.si noi nu ne impacam azi si pana diseara iar ne certam.ce dracu? ce e cu voi? nu sunteti oameni si voi?

| Razvy112 a răspuns:

Incearca sa fii putin mai jmechera decat Iulia, vezi daca poti sa o santajezi emotional, de exemplu cand iti insira toate lucrurile pe care ti le-a dat tu tr sa spui cv de genul : "Asa este ai dreptate, eu sunt o proasta si nu imi dau seama, noroc ca te am pe tine" iar daca lacrimezi putin si o iei in brate sa vezi cum ii trece, incearca sa nu te contrazici cu ea si sa eviti conflicturile. Daca tot este o prietena atat de buna tine de ea. Sper ca te-am ajutat :*

| AlexSS99 a răspuns:

Spune-i ce inseamna pentru tine, spune-i ca e prietena ta cea mai buna si ca iti pasa de ea si ca nu vrei sa o pierzi, si spune-i cat de prost te simteai atunci cand ea statea cu fata aia care are doua fete. se poate ca atunci cand luati pauaza. dupa sa nu mai fiti chiar asa bune prietene si sa fie mai buna prietena cu fata aia. Succes